אתגר לחובבי העברית הרהוטה

חיוכון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני צריך לערוך את הקטע הבא בשפה עברית תקנית ורהוטה, ללא הוספת מילה וחצי מילה בלועזית.

"יו"ר דירקטוריון החברה עמד בפני דילמה לא פשוטה. מצד אחד, אם ינהג בדרך האופיינית לו וילך אחר האינסטיקנט הטבעי לחבור אל המפלגה הרפובליקנית, יהא עליו להפנות עורף לדמותו המיתולוגית של אביו מולידו אשר היה חבר בית הקונגרס בשני העשורים האחרונים. ומאידך גיסא, אם יטה שכם עם חברי המפלגה הנגדית, יהפוך תוך זמן קצר לאפיזודה חולפת בהיסטוריית נבחרי הציבור, וזאת בעקבות אשתו האסרטיבית שתתנגד לכך בכל תוקף. - עומד הוא איפוא בפני פרדוקס בלתי נשלט."

ירח בן יומו

משתמש חדש
"יו"ר מועצת מנהלי החברה עמד בפני בעיה לא פשוטה. מצד אחד, אם ינהג בדרך האופיינית לו וילך אחר הנטיה הטבעית לחבור אל המפלגה השמרנית, יהא עליו להפנות עורף לדמותו האגדית של אביו מולידו אשר היה חבר בית הנבחרים בשני העשורים האחרונים. ומאידך גיסא, אם יטה שכם עם חברי המפלגה הנגדית, יהפוך תוך זמן קצר למעשיה חולפת בדברי-ימי נבחרי הציבור, וזאת בעקבות אשתו נטוית הגרון שתתנגד לכך בכל תוקף. - עומד הוא איפוא בפני מבוך בלתי נשלט."

פוס

משתמש מקצוען
D I G I T A L
התרגום של assertive הוא תקיף, ולא 'נטוי גרון'.

שי דרומי

משתמש צעיר
מאידך גיסא, שכחתם לתרגם את המאידך גיסא. כמו כן לא הייתי הופך את הדילמה לבעיה. אלא יותר בכיוון של הכרעה משהו.

ATUK

משתמש רשום
בהיסטוריית נבחרי הציבור - בדברי-ימי נבחרי הציבור - בתולדות נבחרי הציבור.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
פרשת הדרכים שעמדה בפני יושב ראש מועצת המנהלים, לא היתה פשוטה כלל. מצד אחד - נטייתו הטבעית ואפיו. הגורמים לו לנטות אל המפלגה השמרנית, זאת הקרובה יותר להלך רוחו. אולם בכך - יפנה עורף לדרכו התמידית של אביו - המדינאי רב התהילה. מצד שני - המפלגה הנגדית לא תתרום להתקדמותו בדרכו המדינית, ההיפך הוא הנכון - אשתו, הדעתנית התקיפה - תעמוד בדרכו ותגרום לסיום דרכו כנבחר ציבור.
ההתחבטות אינה קלה, כלל ועיקר...

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ההתחבטות שעמדה כעת בפני ראש מועצת המנהלים בחברה לא היתה קלה. דחף פנימי קורא לו לחבור למפלגה המשרנית, שם ימצא את מקומו הטבעי. אולם כך יהא משום קריאת תיגר ונטישת דרכו המדינית של אביו, המדינאי רב התהילה. ולחבור לצד הנגדי - יגרום לו עימות בלתי נמנע עם אשתו הפעלתנית הנמרצת והתקיפה. מה שיביא לסיום דרכו המדינית תוך תקופה קצרה. חיבוטי הנפש לא היו קלים.

חיוכון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ירח בן יומו;571308:
"יו"ר מועצת מנהלי החברה עמד בפני בעיה לא פשוטה. מצד אחד, אם ינהג בדרך האופיינית לו וילך אחר הנטיה הטבעית לחבור אל המפלגה השמרנית, יהא עליו להפנות עורף לדמותו האגדית של אביו מולידו אשר היה חבר בית הנבחרים בשני העשורים האחרונים. ומאידך גיסא, אם יטה שכם עם חברי המפלגה הנגדית, יהפוך תוך זמן קצר למעשיה חולפת בדברי-ימי נבחרי הציבור, וזאת בעקבות אשתו נטוית הגרון שתתנגד לכך בכל תוקף. - עומד הוא איפוא בפני מבוך בלתי נשלט."

תודה ירח,
התרגום שלך הוא אולי נכון אבל הרבה פחות 'מעניין'.
אמנם התרגום צריך להיות מדוייק ככל שניתן, אבל אני הייתי מעדיף לשנות מעט או להוסיף מעט על מנת שלא יאבד הקטע את הנופך המיוחד שהיה בו בתחילה.

מועצת מנהלי החברה - קיבלתי.
בעיה לא פשוטה - נראה לי פשטני מדי. ודאי אינו מעביר את התחושה הפנימית שיש ב'דילמה'. אולי 'עמד בפני מצב סבוך ומורכב'.
נטיה טבעית - קיבלתי. אולי להוסיף מילה או משהו לבטא את התחושה שיש באינסטינקנט.
מפלגה השמרנית - אני לא סגור. אולי משהו אחר, אם כי זהו התרגום המקובל.
דמותו האגדית - גם בזה אני בכלל לא סגור. צריך איזה ביטוי מוצלח להביע את דמותו המיתולוגית...
מעשיה חולפת בדברי ימי... - חלש לדעתי. אולי משהו כמו 'תיהפך בחירתו לתפקיד כאירוע חסר משמעות... וכו'. היסטוריה - לא מצאתי עדיין תחליף הולם.
נטויית הגרון - לדעתי אינו מדוייק. אני הייתי הולך על 'אשתו התקיפה והבלתי מתפשרת'
מבוך בלתי נשלט - לא אהבתי.
...

נכתב ע"י געוואלדיג;571481:
אם כבר, אזי "מבוכה בלתי נשלטת".
והצעה שלי: סתירה-פנימית בלתי פתירה.
אהבתי לגמרי.

בכל אופן,
תודה לכל המגיבים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה