התייעצות אשמח לעזרה- קשרים בין- אישיים

מצב
הנושא נעול.

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא רוצה לשנות אותה,
אבל מה שאני רוצה להעיר לה עליו, אם היא תקבל בעז"ה היא תשתנה

את לא רוצה לשנות אותה אבל רוצה שהיא בעצמה תשתנה. איך? על ידי זה שתקבל את מה שאת אומרת. זה בדיוק נקרא לשנות אותה.

העבודה שנדרשת כאן היא דווקא מעצמך - להבין למה כל כך מפריע לך מה שהוא שלה - ולשחרר. לקבל אותה כמו שהיא...

אא"כ כמו שכתבו כאן, מדובר במשהו מסוג אחר - שלא היה מובן מהשאלה...

רבקה ק.

משתמש פעיל
אני טיפוס שמאוד קשה לי לקבל ביקורת.
עשיתי עבודה עם עצמי ומעט השתניתי אבל עדיין האופי הזה קיים אצלי.
אם הייתי שומעת ממישהי ביקורת קבועה עלי למרות שאני מראה לה שוב ושוב שלא כיף לי לקבל את הביקורת שלה כן גם אם זה לטובתי, זה היה די מרגיז אותי (לפעמים זה אפילו מרגיז יותר התוספת שזה לטובתי כאילו את יודעת מה טוב לי יותר ממני, תחושת פטרונות או התנשאות במקרה הפחות טוב)

עריכה: אם מדובר באמת בקרוב משפחה מדרגה ראשונה כפי השערה של מישהי, התמונה בהחלט משתנה

מגבת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כבר הבהרתי לה על זה והיא לא מוכנה לשמו

היא לא מוכנה לקבל ממני שום משהו שלילי עליה,

היא לא מוכנה לקבל ולשמוע את מה שאני אומרת

הסברתי לה כמה וכמה פעמים שזה לטובתה והיא לא מוכנה לשמוע.

ומצד שני לא יכולה להגיד לה כי היא לא מוכנה לשמוע,

@אליש:) ,
היא כ"כ לא מוכנה לשמוע.
למה את לא משחררת?
למה את כל הזמן מנסה לתקן אותה?
תחשבי על זה.

אליש:)

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הרבה יותר ברור.
זה לא "בשבילה".
אלא "בשבילך".
האבחנה הזו חשובה גם כדי לדעת איזה מחירים את מוכנה לשלם כדי להפסיק את הסבל שלך.
היא מאד יקרה לי ולכן זה גם בשבילה,
כי חשוב לי שגם היא תהיה בן אדם שכיף לדבר איתו
וגם לי מגיע להנות שאני מדברת איתה
אני לא צריכה לא להנות בכל שיחה שלי איתה בגלל הדבר הספציפי הזה,
ואני לא יכולה לשנות אותה, ולא להתנתק ממנה,
א ז מה אני אעשה?
כי אני את העבודה שלי עושה כל הזמן..עבודה אישית כמובן

יש בני אדם שקשה להם לקבל ביקורת בגלל שהם נורא רגישים וזה באמת אחד התסמינים של אנשים עם רגישות יתר ואם ממש חשוב לך שהיא תקשיב למה שיש לך להגיד אז תנסי בדרך חכמה ועקיפה ובגישה נעימה
נשמע שאת מכירה אותה הייטב אז תנסי לדבר מלב אל לב....

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש בני אדם שקשה להם לקבל ביקורת בגלל שהם נורא רגישים וזה באמת אחד התסמינים של אנשים עם רגישות יתר ואם ממש חשוב לך שהיא תקשיב למה שיש לך להגיד אז תנסי בדרך חכמה ועקיפה ובגישה נעימה
נשמע שאת מכירה אותה הייטב אז תנסי לדבר מלב אל לב....
תודה רבה על התגובה!
תגובה שמבינה את שתי הצדדים ולא מתקיפה רק את שלי..

ארמון חול

משתמש מקצוען
מה זה הדבר הספציפי הזה שהיא לא מוכנה לשמוע עליו??
ולמה את ככ בטוחה שזה יעזור לה?
אני מבינה שאת מאוד רוצה בשבילה טיפול/אימון רגשי, וזכותה להירתע מזה...
יכול להיות שהיא עושה את זה ולא משתפת אותך
להרבה אנשים יש פחד משנוי משמעותי....

הרגשת פטרונות זה לא הכי נעים בין אם זה מאחות גדולה או שוויגער או סתם חברה

אנטוריום

משתמש מקצוען
מרגיש לי שזה מאד תלוי,
כי אם זה משהו שמפריע לך בגלל עצמך [נגיד מישהי שמדברת ומשתמשת במילים לא יפות] אז זה לא נושא של לדבר על זה, אלא לדרוש שאיתך לא תהיה ככה כי זה מציק ולא מתאים לך..
אבל אם זה משהו שמפריע לך בגלל שהיא חשובה לך [ככה קצת נשמע מהתגובות שלך קודם] וזה דברים אישיים שלה, [נגיד שהיא שקועה במשהו ולא שמה לב לדברים חשובים], אז כדאי למצוא זמן מתאים כשאתם באמצע איזה חויה ויותר משוחרר, ואז לגשש אם נח לה ומתאים, ואם אחרי שניסית את זה זה לא עובד אז כדאי להתפלל עליה שיהיה לה הצלחה, ופשוט לחיות איתה בקשר תקין שהיא לא מרגישה בו כל הזמן שרוצים לשנות אותה.

נערך לאחרונה ב:

נועה noa

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מרגיש לי שזה מאד תלוי,
כי אם זה משהו שמפריע לך בגלל עצמך [נגיד מישהי שמדברת ומשחילה מילים לא יפות] אז זה לא נושא של לדבר על זה, אלא לדרוש שאיתך לא תהיה ככה כי זה מציק ולא מתאים לך..
אבל אם זה משהו שמפריע לך בגלל שהיא חשובה לך [ככה קצת נשמע מהתגובות שלך קודם] וזה דברים אישיים שלה, [נגיד שהיא שקועה במשהו ולא שמה לב לדברים חשובים], אז כדאי למצוא זמן מתאים כשאתם באמצע איזה חויה ויותר משוחרר, ואז לגשש אם נח לה ומתאים, ואם אחרי שניסית את זה זה לא עובד אז כדאי להתפלל עליה שיהיה לה הצלחה, ופשוט לחיות איתה בקשר תקין שהיא לא מרגישה בו כל הזמן שרוצים לשנות אותה.
(y)
אם מישהי מדברת לידך, ודופקת בלי הפסקה על כל דבר שבטווח ידה וזה מוציא אותך מדעתך, זכותך לומר לה שזה מקשה עליך להתרכז ואם היא יכולה להפסיק. אותו דבר גם עם התנהגות שלא מתאימה לך, כמו ציניות או עוקצנות ( אם את לא מתחברת לזה ).
אבל- אם את רואה דברים יותר רציניים כמו נטייה לתוקפנות כשהיא מדברת עם אחרים, או כעס לא פרופורציונלי, והיא לא מוכנה לשמוע על זה ביקורת, פשוט תרפי...
אגב, לפעמים אדם דוחה ביקורת בונה מנותן הביקורת, אבל בלילה, הוא חושב על הביקורת טוב טוב...

מגבת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
היא מאד יקרה לי ולכן זה גם בשבילה,

עם החלק שלה היא תצטרך להתמודד.
ואת תדאגי לעצמך.
אני לא צריכה לא להנות בכל שיחה שלי איתה בגלל הדבר הספציפי הזה,
נכון מאד, מאד!

אז מה נשאר?
הצעת 2 דרכים.
ואני לא יכולה לשנות אותה, ולא להתנתק ממנה,

אולי יש עוד?
למשל, לדבר פחות? להיות לידה פחות?
זה תלוי מערכת יחסים ותלוי הדבר המפריע.

בכל מקרה חשוב שתתמקדי בעצמך ולא בה.
לא לתקן אותה, אלא להקל עלייך.

כמה מעצבן אותך שאני אומרת לך "תדאגי לעצמך, זה בשבילך," ושות'?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה