עזרה אשמח לעזרה בתכנון גינה

אודיה שלו

משתמש רשום
אני מתכננת גינה פרטית שלי בגודל של 180 מ"ר
אשמח להמלצות על דשא סינטטי איכותי, על מה כדאי לפרוס אותו? שומשום /יריעות?
איזה איזור בגינה כדאי להקצות למשחקי הילדים, מרוצף או עם דשא?
רעיונות לתאורה מעניינת וזולה?
אשמח לכל עזרה...

וולטר

משתמש צעיר
אני אזרוק כמה נקודות.

דשא סינטטי נורמלי מחירו בין 50 -100 למ"ר. [רק היריעה עצמה]
ההתקנה של דשא סינטטי זה מילוי של כל השטח בחצץ שומשום [החצץ הקטן] בשכבה של כ5 ס"מ ועליו יריעות מיוחדות שעולות כ 4 ש"ח למ"ר.
בשטח כל כך גדול קשה לעשות את ההתקנה לבד כי קשה לפלס את החצץ, וכדאי גם לדחוס אותו.
דשא סינטטי קשה לנקות אותו, במיוחד באיזור שיש עלים ולכלוכים קטנים.

ריצוף פשוט על כל החצר הוא הכי פרקטי. העלות הראשונית יותר יקרה [צריך יציקה בכל השטח] אבל התחזוקה שלו פשוטה, ובכזה שטח גדול זה יהיה גם שימושי לאירועים וכדו'.

אפשר להשאיר איזורים קטנים לצמחיה אם רוצים עצים, ואם רוצים רק פרחים, יתכן שכדאי כבר לצקת הכל, ולשים עציצים. [קרקע בלי יציקה מעלה עשבי פרא וצריכה תחזוקה וניכוש]

אם מתכננים תאורה כדאי לשים תשתיות חשמל ברצפה שתגיע לאן שצריך.

תאורה, אם יש קיר גבוה ליד, או איזה עמוד אפשר לשים פרוזקטורים בשביל תאורה חזקה, ומנורות בסגנון מנורות רחוב לתאורת אוירה. שניהם לא יקרים.

אודיה שלו

משתמש רשום
תודה על התשובה המפורטת,
איזה דשא מומלץ ? מה צריך לשים לב בדשא?
ולרצף הכל זה מאוד יקר על ההתחלה, תכננתי לעשות בטון ובהמשך ריצוף
קרקע בלי יציקה מעלה עשבי פרא וצריכה תחזוקה וניכוש]
ולמה הכוונה במשפט הזה?

וולטר

משתמש צעיר
כמו הדירות שמקבלים חצר מקבלן, ולא נוגעים בזה, אפשר לראות כאלה חצרות כאלה מלאות שיחי בר ומוזנחות.
הרבה אנשים מדמיינים על גינות מפוארות, ואפשרות לזרוע ירקות ופרחים לרוב, ובתכלס אין זמן לחקלאי במשרה מלאה.
לכן הרבה יותר יעיל, לעשות יציקת בטון על כל השטח.
אגב, התשתית של החצץ והיריעות זה רק כשאין יציקה [כדי לפלס את השטח ולמנוע צמחית בר], אם עושים יציקה יתכן שלא צריך כלום מתחת הדשא צריך להניח דוגמא מהדשא על משטח קשיח ולבדוק איך זה מרגיש למגע.

בדשא המחיר תלוי באורך הסיבים בצפיפות ובעמידות. לא להתפתות לדשא הזול באורך של 10 מ"מ, זה לא דשא סינטטי, זה לא נראה דשא ולא מרגיש דשא, ואחרי שימוש קצר זה סתם בד ירוק בגדול. אפשר ללכת לחנות שיש לו כמה סוגים, ההבדלים נראים לעין.

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
רעיונות לתאורה מעניינת וזולה?
כחובבת אליאקספרס ;) ועוסקת בהום סטיילינג
משתפת בתאורות יפהפיות שממש ממש אהבתי ושמורות אצלי ברשימת המשאלות:
את רק צריכה להחליט איזה סגנון את רוצה: מודרני נקי או שובב?

S55e1d2f0f4294b6fac204d5dd4df0ce5m.jpg

Se342721d94ee4c5e8591eb8413d6ca0da.jpg

1681587351773.png

S49c5649ef4064dd5be80b5d0e042d027n.jpg

ק.ש.

HMB

משתמש פעיל
מה שהכי חשוב זה לעשות תשתיות צינורות מים +נקודות חשמל+נקודת גז מתחת לריצוף/בטון/חצץ או מה שתחליטו
י שאפשרות לעשות בטון ולשים מעל דשא...
חצץ ולדחוס אותו ולשים מעל דשא יש היום כל מיני מכשירים לגינה פרטית יש ידני חשמלי ויש חשמלי עם נהג רכב קטן כזה
או לרצף כמו שכתבו הכי פרקטי.
מבחינת ניקיון יש כאלה שמנקים עם לחץ אויר+מים משהוא כזה את הדשא
בהצלחה

נערך לאחרונה ב:

זכות הרבים

משתמש פעיל
תודה על התשובה המפורטת,
איזה דשא מומלץ ? מה צריך לשים לב בדשא?
ולרצף הכל זה מאוד יקר על ההתחלה, תכננתי לעשות בטון ובהמשך ריצוף
אין דשא מומלץ
יש ענין של צפיפות למטר כמה שיותר צפוף יותר טוב
[זה מגיע בצפיפות של אלפים ועשרות אלפים]
אבל לא בטוח שכדאי להשקיע על ההכי טוב
מאוד מומלץ לקחת אורך של 35-ארבעים ס"מ גובה.
וזה מאוד מוסיף ללוק של החצר כך שכדאי לשלב חלק ריצוף חוץ
וחלק דשא סינטטי.
חיפוש בגוגל יביא לך פערים גדולים מאוד במחירים.
בהצלחה בכל אופן.

אודיה שלו

משתמש רשום
כחובבת אליאקספרס ;) ועוסקת בהום סטיילינג
משתפת בתאורות יפהפיות שממש ממש אהבתי ושמורות אצלי ברשימת המשאלות:
את רק צריכה להחליט איזה סגנון את רוצה: מודרני נקי או שובב?

S55e1d2f0f4294b6fac204d5dd4df0ce5m.jpg

Se342721d94ee4c5e8591eb8413d6ca0da.jpg

צפה בקובץ המצורף 1352863

S49c5649ef4064dd5be80b5d0e042d027n.jpg

ק.ש.
איזה תאורה מהממת, תודה על הקישורים

ברכת הגשם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לגבי המשחקים של הילדים-
מצד אחד דשא בולם זעזועים ולכן טוב לשים שם מגלשות ,נדנדות וכדו
ומצד שני אי אפשר לנסוע בבימבות על דשא- בשביל זה צריך ריצוף
לדעתי כדאי לשלב ביניהם.

קנגה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
דורש המון המון תחזוקה והשקיה
כיסוח, השקיה, נקיון, בע"ח, דישון, בוץ, חידוש של קרחות וכו'
כיסוח אפשר לבד, השקיה מכינים תשתית כששמים את הדשא, נקיון - לנקות דשא? אין לי ניסיון עם משטחים גדולים
אבל לדעתי שווה לבדוק, מאוד נעים, הרבה יותר מסינטטי שגם הוא דורש הרבה תחזוקה. לא חבל לרצף כזה שטח?

shani123

משתמש מקצוען
כיסוח אפשר לבד, השקיה מכינים תשתית כששמים את הדשא, נקיון - לנקות דשא? אין לי ניסיון עם משטחים גדולים
אבל לדעתי שווה לבדוק, מאוד נעים, הרבה יותר מסינטטי שגם הוא דורש הרבה תחזוקה. לא חבל לרצף כזה שטח?
גם אם מכינים תשתית להשקיה - העלויות + זמנים שבהם הדשא רטוב ואי אפשר לצאת לחצר
לנקות דשא - ברור, אם משתמשים בחצר, צריך לנקות אותה... החל מעטיפות ממתקים, שאריות אוכל, שאריות יצירות
אם החצר נגישה לחתולים - נהיה מקום נח לצרכיהן
דשא גם מזמין כל מיני זוחלים אחרים.
צמחיית בר שצומחת בשטח מצריכה גיזום ועקירה נקודתיים בכל מקום על מנת שלא יתרבה ויהרוס את הדשא
דשא מתבלה עם הזמן ונדרש תחזוקה לדישון וחידוש קרחות מידי תקופה

במיוחד שזו חצר שתשמש את הדיירים ולא רק דשא באי תנועה בכניסה לעיר.

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זורקת רעיון- מכירה מישהו שמתחת לדשא סינטטי פרש ספוג איכותי, זה משמש משטח התעמלות לילדים שמשוגעים על התעמלות קרקע, ובכללי מאד נעים.

lotr

משתמש מקצוען
לי יש גינה בגודל של כשישים מטר
עשיתי חלק אחד של דשא סינטטי כמתחתיו חצץ, וחלק אחר פרסתי עליו יריעה שחורה ושמתי עליו טוף (כשאני אומר עשיתי הכוונה גנן)
זה היה לפני כמעט שלוש שנים, והנה כמה נקודות שאני יכול לומר שנכון לעשות אחרת אם יש לכם את האמצעים:

האדמה שמתחת לדשא משנה צורה כנראה ע״י הגשם, לכן צריך לבדוק אם עדיף לעשות קודם כל יציקה ואח״כ דשא.

התקנתי דשא של 40 מ״מ, וזה נשמע שזה היה המינימום לקבל משהו נורמלי.

אני לא יודע עד כמה זה נהרס ע״י ילדים שמשחקים עליו כל הזמן, היות ואין לי כאלה, אבל הבנתי שעם הזמן צריך להחליף אותו.

כדי לנקות אותו מהעלים ומהלכלוכים שמסביב (כולל לכלוכים של יונים או של השכנים) קניתי מפוח-שואב עלים המיועד לזה (בסגנון זה https://ksp.co.il/web/item/61616 אבל של בוש ויותר קטן וגם יותר יקר), וצריך להדגיש שזה מעייף קצת ועושה המון רעש וגם לא תמיד מצליח לשאוב הכל, אבל ניתן למצוא באתר מכשירים אולי פחות מעייפים

אני השארתי מסביב לדשא רצועה של כמטר של אדמה לגדל שם פרחים וירקות, אבל צריך להדגיש שזה משהו שצריך זמן מסויים כדי לטפל בזה, כיון שהפרחים שאתה שם בהתחלה לא תמיד מחזיקים מעמד וצריך להחליף אותן, אבל יש צמחים מסויימים שלא דרשו ממני טיפול כל כך (לואיזה, לבנדר, רוזמרין ועוד)
כדי לגדל צמחים כאלה צריך לחשוב על העלויות דהיינו קודם כל השקיה אוטמטית (זכור לי ששילמתי 450 שקל אבל אני לא זוכר אם זה היה רק על המכשיר או כולל גם הצינורות)
וכמובן כל צמח שקונים עולה כסף דהיינו 10 שקל לפחות על צמח-פרחים קטנים, ויותר ככל שקונים משהו גדול יותר

אם מתכננים לגדל צמחים גדולים צריך לחשוב על כך שבקיץ נחש יוכל לבוא לבקר ולהתחבא מאחוריו כדי לחפש קצת מים

אם רוצים לגדל ירקות צריך לחשוב על איפה יש שמש כיון שהירקות צריכות שמש כדי לגדול

אם רוצים לגדל עצים, צריך לשים לב ששורשים לא יעשו בעיות (לכן אני השארתי אותם בעציץ, ובכה״ג צריך לברר מה שצריך לגבי ערלה) אבל זה לא האידאל בשביל אילן

אני התקנתי מסביב לצמחים יריעות שחורות מפלאסטיק כדי למנוע עד כמה שניתן עשבים שוטים, אבל זה לא מונע לגמרי, וצריך כל כמה שבועות-חודשים לעקור אותם, ואגב גם בקצוות של הדשא גדלים וצריך לעקור אותם

עוד משהו, את המקום שמתכננים שהסוכה תהיה עליו צריך לשים לב שהוא יהיה ממש שטוח בלי שום מדרון או שינוי אחר

זהו כרגע, אמשיך אולי בהמשך

נערך לאחרונה ב:
  • תודה
Reactions: stk

רינהההה

משתמש פעיל
רוכבת על האשכול...

יש לי גינה 30 מ"ר, שאני רוצה לכסות בדשא סינטטי, + מטר מכל צד(על שני מטרים) לצמחיה טבעית ופרחים.

אני צריכה לנכש את השטח לפני ההנחה של הדשא? ליישר אותו?
וגם שאלה בנוגע למערכת השקיה, ראיתי שמערכת השקיה אוטומטית זה דבר מאד יקר, האם שווה לי להשקיע אותה עבור ארבעת המטרים של הצמחיה?

עוד נקודה, הדברה לפני התהליך, זה דבר חשוב?

תודה מראש!

lotr

משתמש מקצוען
רוכבת על האשכול...

יש לי גינה 30 מ"ר, שאני רוצה לכסות בדשא סינטטי, + מטר מכל צד(על שני מטרים) לצמחיה טבעית ופרחים.

אני צריכה לנכש את השטח לפני ההנחה של הדשא? ליישר אותו?
וגם שאלה בנוגע למערכת השקיה, ראיתי שמערכת השקיה אוטומטית זה דבר מאד יקר, האם שווה לי להשקיע אותה עבור ארבעת המטרים של הצמחיה?

עוד נקודה, הדברה לפני התהליך, זה דבר חשוב?

תודה מראש!
לנכש, תלוי במצב שלו עכשיו
ליישר בוודאי אם את רוצה דשא ישר
מערכת אוטומטית היא לא דבר יקר מאוד, לי יש משהו בסגנון הזה https://www.hagarin.co.il/מוצר-3917-מחשב-השקיה-7101-Galcon-BT-3-4.aspx
אבל נראה לי שקניתי אותו זול יותר

לא עשיתי הדברה אבל לא היה לפני כן הרבה צמחיה מתחת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה