בריאות אשמח לייעוץ בנושא נורמלקס לילדים

פירותיך מתוקים

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
שלום,
לבת שלי בת 2.5 יש בעית עצירות קשה, היא מקבלת נורמלקס כל יום על בסיס קבוע
התייעצתי כמה פעמים עם רופאי ילדים שונים כולם אומרים להוריד מינון לאט לאט וללא פתרונות נוספים
וכשאנחנו מתחילים להוריד מינון אפילו במידה אחת חוזרת לה העצירות מיד והיא סובלת מאד עד כדי שעשינו לה מספר פעמים חוקן...
אני מאד רוצה לעשות לה בדיקה יסודית ממה זה נובע ולמה היא לא מצליחה לשחרר בלי התרופה וכו'..
אחד הפחדים שלי שהגוף כבר התרגל לזה ולא תוכל להפסיק עם זה.

הייתי שמחה לעצות רעיונות ורופאים מומחים שאפשר ללכת אליהם

המון תודות

שירה 34

משתמש מקצוען
יכולה להגיד לך מנסיון..
הבת שלי סבלה מעצירות כמעט מהרגע שנולדה
מגיל מסוים התחלנו לתת לה נורמלקס באופן קבוע.
בזמנו, לפני מס שנים (8)
רופא הילדים אמר לי שאין חשש של התמכרות בנורמלקס.

לפני מס שנים הבת שלי גילתה שאם היא שותה חלב ללא ללקטוז אז אין לה עצירות.
היא הפחיתה במידה ניכרת חלב והעצירות עברה לה.

אות ומופת

משתמש מקצוען
פירותיך, אולי תצייני קודם מה כבר ניסיתם?

מניחה שהייתם אצל דיאטנית, מקפידים על ליטר נוזלים ביום ועל דגנים מלאים, פירות וירקות. דגנים מלאים בלי פירות וירקות יכולים להיות בעייתיים.
חלבי (או לפחות לקטוז) זה באמת אחד הדברים הבסיסיים שכדאי לנסות להוריד. ובכלל לנסות להוריד חלבון מן החי. אם רואים שזה עוזר, אפשר אח"כ לנסות להחזיר בהדרגה ולראות איזה מאכלים ובאיזה צורות עושים את הבעיות.
מה קורה בגן? האם שם היא מקבלת מאכלים שבבית אתם מנסים להימנע מהם?

היום יש דיאטנים שלא מתייחסים למרכיבי התזונה ורק מנחים לצרוך נוזלים. לדעתי זו טעות. אם כך הנחו אתכם וזה לא עזר אז כדאי לחזור אליה (או לעבור הלאה למישהו אחר) ולהתייעץ איזה מרכיבי תזונה לשנות.

כוכבה ה.

משתמש פעיל
נורמלקס זה לא תרופה - לא מרפא שום בעיה אמיתית אם ישנה
וגם לא ממכרת
זה פשוט עוזר לחיות בזמן שצריך כדי לגלות את הגורם האמיתי או שהוא יחלוף מעצמו
להוריד מינון זה סוג של בדיקה אולי הבעיה עצמה כבר חלפה
ואם היא לא עברה
אז כמו שכתבו כאן לבדוק אלרגיה לכל מיני מאכלים - להתחיל בדברים המצויים כמו מוצרי חלב
גלוטן וכו' וכו' עד שמגלים בעז"ה
בהצלחה.

טוב מאוד

משתמש מקצוען
@כוכבה ה. נורמלקס פועל על ידי משיכת מים למעי, מה שמרכך את הצואה ומקל על המעבר שלה. עם זאת, אם משתמשים בו לפרקי זמן ממושכים, ייתכן שהגוף יתרגל לקבל עזרה חיצונית לריכוך הצואה, מה שעלול לגרום לכך שהמעי יתקשה לתפקד כראוי ללא התרופה.

החשש הוא לא בהכרח התמכרות פיזית, אלא השפעה על התפקוד התקין של המעי לאורך זמן.

פירותיך מתוקים

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פירותיך, אולי תצייני קודם מה כבר ניסיתם?

מניחה שהייתם אצל דיאטנית, מקפידים על ליטר נוזלים ביום ועל דגנים מלאים, פירות וירקות. דגנים מלאים בלי פירות וירקות יכולים להיות בעייתיים.
חלבי (או לפחות לקטוז) זה באמת אחד הדברים הבסיסיים שכדאי לנסות להוריד. ובכלל לנסות להוריד חלבון מן החי. אם רואים שזה עוזר, אפשר אח"כ לנסות להחזיר בהדרגה ולראות איזה מאכלים ובאיזה צורות עושים את הבעיות.
מה קורה בגן? האם שם היא מקבלת מאכלים שבבית אתם מנסים להימנע מהם?

היום יש דיאטנים שלא מתייחסים למרכיבי התזונה ורק מנחים לצרוך נוזלים. לדעתי זו טעות. אם כך הנחו אתכם וזה לא עזר אז כדאי לחזור אליה (או לעבור הלאה למישהו אחר) ולהתייעץ איזה מרכיבי תזונה לשנות.

לא היינו אצל דיאטנית - זה באמת רעיון לנסות
לגבי שתיה - היא ילדה ששותה הרבה מאד ומכניסה מלא נוזלים בגוף לרבות בקבוקי מטרנה בלילה..
חלב בבית היא לא שותה בכלל אולי אצל המטפלת חצי כוס שלא נראה לי שזה מייצר את הבעיה כי זה התחיל לה באמצע שנה שעברה שכבר הייתה אצל המטפלת חצי שנה ולא היתה הבעיה קודם..
פירות וירקות יחסית אוכלת הרבה בוקר וערב

המון תודות!

פירותיך מתוקים

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
תודה על הרעיונות
אולי באמת נתחיל להמעיט בגלוטן ויחד עם זאת להוריד מינון לאט לאט
שוב תודה!

חיים פרוג

משתמש פעיל
בהצלחה!
אנחנו חווים עם ילד בן שנתיים, ואחרי ניסיונות חוזרים ונשנים של הורדת והוספת מאכלים, הורדת הנרמולקס- מה שלא עבד, הגענו לרינה פליישמן, וב"ה רואים שיפור משמעותי! מורידים לאט לאט את הנרמולקס וממליצים מאוד.

כוכבה ה.

משתמש פעיל
@כוכבה ה. נורמלקס פועל על ידי משיכת מים למעי, מה שמרכך את הצואה ומקל על המעבר שלה. עם זאת, אם משתמשים בו לפרקי זמן ממושכים, ייתכן שהגוף יתרגל לקבל עזרה חיצונית לריכוך הצואה, מה שעלול לגרום לכך שהמעי יתקשה לתפקד כראוי ללא התרופה.

החשש הוא לא בהכרח התמכרות פיזית, אלא השפעה על התפקוד התקין של המעי לאורך זמן.
הכל יכול להיות
אבל על פי הרפואה - מה ששמעתי מכמה רופאים שונים - אין מה לחשוש
סתם זה לא נעים ולא תכלס לחיות ככה
לכן כדאי לאתר את הבעיה עצמה.

אות ומופת

משתמש מקצוען
לא היינו אצל דיאטנית - זה באמת רעיון לנסות
לגבי שתיה - היא ילדה ששותה הרבה מאד ומכניסה מלא נוזלים בגוף לרבות בקבוקי מטרנה בלילה..
חלב בבית היא לא שותה בכלל אולי אצל המטפלת חצי כוס שלא נראה לי שזה מייצר את הבעיה כי זה התחיל לה באמצע שנה שעברה שכבר הייתה אצל המטפלת חצי שנה ולא היתה הבעיה קודם..
פירות וירקות יחסית אוכלת הרבה בוקר וערב

המון תודות!

הזוי - כל רופאי הילדים רק נתנו נורמלקס ולא הפנו אתכם לייעוץ תזונתי ולא לשום פתרון אחר או בדיקה?

בכל אופן, נתת כאן קצה חוט - נסי לשחזר ולחשוב האם קרה שינוי כלשהו - פיזי, תזונתי, רגשי, משפחתי - כשהתחילה הבעיה. האם בזמנו בדקתם עם המטפלת אם השתנה משהו בתפריט?
האם זה התחיל ממש בבת אחת, מיציאה-שתיים ביום לאפס? או שתמיד היתה מוציאה פעם בחמישה ימים, ושמעתם מהרופאים שזה "נורמלי"?
והאם כעת היא עם טיטול או בלי?

למען שמו

משתמש פעיל
@כוכבה ה. רשמת שהיא שותה מטרנה
אולי זה מקור הבעיה? ניסיתם כמה סוגים? (מטרנה/סימילאק)במידה וכן אולי תנסו צימחי...
אצל חלק מהילדים שלי המטרנה לא היתה טובה לעיכול וחלק סימילאק ואצל חלקם המעבר למטרנה אקסטרה קייר פתר את הבעיה.

בהצלחה רבה

'קרכאעיחלך

משתמש רשום
עצירות אצל קטנים יכולה לנבוע:
או מאוכל שלא מתאים - כמו הלקטוז
או מפחד / לחץ - ש מומלץ לזה טיפול בש. הממדים,
לפעמים - יתכן שרירים תפוסים, שאפשר לשחרר בקרניו באלאנס.
בריאות איתנה

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
הזוי - כל רופאי הילדים רק נתנו נורמלקס ולא הפנו אתכם לייעוץ תזונתי ולא לשום פתרון אחר או בדיקה?
לא כזה הזוי
אני הייתי בהפניה רופא הילדים אצל רופא מומחה (כירוגיה ילדים)
והוא הביא לי רשימה ממה להמנע ואמר להמשיך עם הנורמלקס כי אין פתרון זמין ונגיש מתאים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה