אשכול - קוראים פלוס / 'אין הזדמנות שניה'; תגובות, רשמים, סקירה וביקורת

נריה מגן

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מה הענינים;n5032649:
עגור הברונזה הוא סיפור שמתפרסם עכשיו בהמשכים בעיתון זרקור.
בינתיים הכיוון שלו מקסים, מענין איך יתפתח

המחוג הרביעי התפרסם בשנה האחרונה בזרקור, התחיל נפלא, המשיך טוב והסתיים בבריחה חפוזה של הסופרת מהסיפור
בפרק אחד (בשלב לא כ"כ מתקדם) היא פשוט קשרה את כל הקצוות (באופן דביק לחלוטין) וסיימה את הסיפור למורת רוחו של הקהל.

לפרוש כנפיים - אלו סיפורים סיפורים (אם אני לא טועה)

בנוגע ל'מחוג הרביעי' גם אני ההתפלאתי בהתחלה. אחר כך נזכרתי שכאשר יצא הספר 'אחד מאלף' פורסם שיש בספר למעלה ממאה עמודים חדשים שלא התפרסמו ב'קטיפה'. אומנם לא קראתי את הסיפור בעיתון אך כאחד שכותב בעצמו הייתי בטוח שכשאר אקרא את הספר אמצא את מאה העמודים ש'נדחפו' לשם ולתדהמתי לא מצאתי אותם... מסתבר שגם שם היתה איזו 'סגירה' כלשהי מרוחה למדי שאחר כך הפכה לקשירת קצוות בצורה יוצאת מן הכלל, כהרגלה. אני מנחש שכך גם יהיה הפעם. הרווח של כתיבה בצורה כזו ברור: גם מי שקרא בהמשכים -ובעצם במיוחד מי שקרא בהמשכים- ירוץ לקנות את הספר. כמוני למשל ב'מחוג הרביעי'. סיפור מעולה מכל בחינה שהיא, עומד בציפיות הגבוהות כל כך -כמובן עד לפרק הסיום, שאני מקווה שבאמת ישתנה...

'לפרוש כנפיים' - לא בדיוק סיפורים. יותר סוג של משלים וסיפורים בעלי מסר עמוק. מאוד יפה.

נריה מגן

משתמש מקצוען
נכתב ע"י הגיג;n5032973:
לגבי מי שכתב על הטאליבאן ודומיו שזה מזכיר קומיקס נפוץ... הרי שלעניות דעתי, זה בדיוק הייחוד של מ' קינן - שבשונה מבעלי הקומיקסים-בגרוש למיניהם שמקשקשים, במחילה, ומשתמשים במינוחים ועושים איתם ככל העולה על דעתם - כשמיה כותבת על משהו תסמכו עליה שהיא בדקה אותו ויודעת על מה היא מדברת.
אין רע לכתוב על מחוזות רחוקים ו/או "אלימים", יש רע בלכתוב עליהם קלישאות לא מבוססות
היא לא עושה את זה!

גם אם היא בדקה אותו, מה לעשות - כפי שכבר כתבתי. לכל אחד יש את הסגנון שלו. משלום מאיר וולך הייתי מבקש סוג מסויים - מזווין סוג אחר, וכן הלאה. מיה קינן לדעתי לא מצליחה להיכנס לנושא שעליו היא כותבת. אני קורא ונהנה מהכתיבה המושבחת, וברור לי שהיא גם ערכה עבודת מחקר יסודית, ועם כל זה, הכובע הזה פשוט לא שייך לה...
לא המחוזות הרחוקים או האלימים הם הבעיה. מצידי שתתאר לפרטי פרטים פוגרומים ומעשי טבח ורצח שהיו בפרהוד בעיראק לפני שמונים שנה. שתתאר את גזירת היתומים בתימן במאה ה-18, או שסתם תיכנס לאיזה כפר נידח עם משפחות יהודיות לפני אלף שנה באפגניסטאן הקדומה, אי שם כשעוד קראו לה 'אימפריית קושאן'. לא אלו הנקודות הבעייתיות. בינתיים משהו שם -לטעמי לפחות, ואינכם חייבים להסכים איתי- פשוט לא מתחבר.
גם בהנחה שאינכם סבורים כמוני, הייתי ממליץ לה לפחות לעשות איזה שינוי קל במנטרות הרגילות של כל סופרי הזבל. לא לכתוב 'כוח דלתא' ו'טאליבאן'. שדרגי ל'כוחות המיוחדים - כוח cf48' (דבר קיים, דרך אגב... לא זוכר בדיוק את השם קוד באנגלית, אבל הכוחות הפנימיים מחולקים בשמות בערך כך...) ל'תחריר א שאם' או אפילו דאע"ש.
אם זה דאע"ש יש רווח מיידי - השנאה העצומה שמופנית כלפיו הופכת ברגע להגיונית הרבה יותר. ולמי שירצה לטעון שהסיפור מתחיל בתקופת זמן מוקדמת יותר -תזכורת: הארגון הוקם בסוף שנות ה-90, וב-2013 פרץ לתודעה כשכבש את רוב מוסול. תקופה קצרה אחר כך, בשנת 2014, הוא הוכרז על ידי מנהיגו אל בגדדי כח'ליפות איסלאמית - ואת ההמשך כולנו זוכירם. יש מספיק זמן לעשות את הכל.... (לדוגמא: שיתף םעול עם דאעש בעבר ורק כיום הבינו מה גודל הזוועה אליה היה שותף. שיתף פעולה עם דעאש לפני חמש שנים, כשכבר ידעו במה מדובר. וכן הלאה.) בקיצור, לקחת את המושגים הכי נדושים וללכת איתם היה נראה לי קצת עלוב ותיאטרלי. למרבה הצער לא כל מי שחבר ברשימת התפוצה הזו קשור לענייני ספרים, וחלק משמעותי מבין הנשאלים אלו פשוט אנשים שאם תיתן להם לכתוב או אפילו לדמיין סיפור מתח הם ישר יזרקו טאליבאן וכוח דלתא. חבל. מקווה שבהמשך יתחשבו בעוד פרמטרים חוץ מההצבעה.\
מעניין גם לראות כיצד כל חברי הפורום - אלו מושכי קסת ואוחזי עט, שולחים כולם את מ. קינן לתקופה היסטורית יותר. לשם הכתביה שלה מתאימה בהרבה.

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י sara100;n5032542:
מהם הספרים של מ. קינן?
אני מכירה כמובן את ממלכה במבחן: איסתרק מהללאל ויוזבד
ואחד מאלף.
מה עוד שלה? מה שווה?
לפי מה שכתוב למעלה אני רואה את:
חומות של נייר'
המחוג הרביעי
עגור הברונזה
לפרוש כנפיים
איך הם???

יש לה גם את מקום אחר.
בוסרי מאד, אבל עדיין יפה.

צל אדם

משתמש פעיל
קיבלתם את שיעור ההדרכה הראשון?

תרגיל ההתבוננות נשמע לי לא נכון, הוא משקף סגנון כתיבה ספציפי מאוד, לא כל סופר יודע לבחון זווית כל כך שולית כמו נעל.

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י צל אדם;n5058580:
קיבלתם את שיעור ההדרכה הראשון?

תרגיל ההתבוננות נשמע לי לא נכון, הוא משקף סגנון כתיבה ספציפי מאוד, לא כל סופר יודע לבחון זווית כל כך שולית כמו נעל.

למה?
דמיין אדם שבמרפאה, ומסתכל על הנעליים.
נעל אחת משופשפת וישנה עם שרוכים פרומים.
נעל אחת ורודה עם נצנצים כתומים.
נעל אחת רואים שהיא ישנה אבל שמורה היטב היטב, עם שרוכים חדשים.
נעל אחת חדשה לגמרי, מגונדרת מאד.
נעל עקב.
עכשיו נסה להוסיף קצת דמיון מי הבנאדם מאחורי הנעליים ולהתקדם.
מבין התרגילים זה היה נראה לי הקל יותר.

אולי כדאי באמת לפתוח אשכול לכל אחד מהתרגילים, בו כל אחד יעלה את תרגוליו?
הם כתבו שהם לא נותנים משוב, וחבל, כי משוב הוא כלי אדיר.

צל אדם

משתמש פעיל
נראה לי שהתרגיל דורש פירוט מורחב יותר של מראה הנעל,
סתם לכתוב רשימה של סוגי נעליים זה לא תרגיל משמעותי.

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
נכתב ע"י צל אדם;n5061237:
נראה לי שהתרגיל דורש פירוט מורחב יותר של מראה הנעל,
סתם לכתוב רשימה של סוגי נעליים זה לא תרגיל משמעותי.

ברור שרשימה של סוגי נעליים זה לא התרגיל. צריך לדמיןי את האדם מאחור הנעל.
רק נתתי התחלה של תרגיל, כי באמת נראה לי יחסית פשוט מלדמיין נעל להתקדם הלאה ולהתבונן כל הבן אדם מאחורי הנעל.
לא הבנתי איפה פה טמון הקושי.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני קורא באדיקות את פרקי הסיפור, ומשומה את תרגילים איני זוכה לקבל, נסיתי להרשם והמייל חזר אלי כאינו תקין.

ד שכטר

משתמש פעיל
הצטרפתי רק לאחרונה לרשימת התפוצה. קבלתי עכשיו את הפרק החמישי של אין הזדמנות שניה.
אודה מאוד מאוד למי שתוכל לשלוח לי את ארבעת הפרקים הראשונים למייל: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
תודה רבה, תזכו למצות ולכתיבה וחתימה טובה

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י ד שכטר;n5063911:
הצטרפתי רק לאחרונה לרשימת התפוצה. קבלתי עכשיו את הפרק החמישי של אין הזדמנות שניה.
אודה מאוד מאוד למי שתוכל לשלוח לי את ארבעת הפרקים הראשונים למייל: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
תודה רבה, תזכו למצות ולכתיבה וחתימה טובה

שלחתי

נכתב ע"י עדיאל;n5061663:
אני קורא באדיקות את פרקי הסיפור, ומשומה את תרגילים איני זוכה לקבל, נסיתי להרשם והמייל חזר אלי כאינו תקין.

מההודעה האחרונה:
​​​​​​​אם לא הצלחת לשלוח אלינו מייל את מוזמנת לנסות שוב - בלי הנקודות.
ישנם שרתי דואר שאינם מקבלים נקודות כחלק מכתובת מייל תקנית.
אז, זאת הכתובת: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> צרפו אותה לאנשי הקשר שלכם
ואשמח מאוד לקבל מכם משוב, שאלות ורעיונות בנוגע לקורס הזה
ובנוגע לדברים נוספים שהייתם רוצים ללמוד על עולם הכתיבה והסובב אותו.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י פרוגיוזר;n5058809:
אולי כדאי באמת לפתוח אשכול לכל אחד מהתרגילים, בו כל אחד יעלה את תרגוליו?
הם כתבו שהם לא נותנים משוב, וחבל, כי משוב הוא כלי אדיר.

היום שלחו הודעה תחת השם מיה קינן שבסוף כן יש אפשרות לשלוח אליהם עד יום שני

אבל גם לעשות את זה כאן זה רעיון מצוין

אסטרונאוטית

משתמש פעיל
נכתב ע"י חכמופרוג;n5064002:
היום שלחו הודעה תחת השם מיה קינן שבסוף כן יש אפשרות לשלוח אליהם עד יום שני

אבל גם לעשות את זה כאן זה רעיון מצוין

למה אני לא קיבלתי?
מה צריך לעשות כדי להצטרף גם לקבוצה הזו?

נריה מגן

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אסטרונאוטית;n5070656:
למה אני לא קיבלתי?
מה צריך לעשות כדי להצטרף גם לקבוצה הזו?
שלחי הודעה לכאן:
נכתב ע"י אלישקף;n5063981:
מההודעה האחרונה:
אם לא הצלחת לשלוח אלינו מייל את מוזמנת לנסות שוב - בלי הנקודות.
ישנם שרתי דואר שאינם מקבלים נקודות כחלק מכתובת מייל תקנית.
אז, זאת הכתובת: <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> צרפו אותה לאנשי הקשר שלכם
ואשמח מאוד לקבל מכם משוב, שאלות ורעיונות בנוגע לקורס הזה
ובנוגע לדברים נוספים שהייתם רוצים ללמוד על עולם הכתיבה והסובב אותו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה