אשכול - קוראים פלוס / 'אין הזדמנות שניה'; תגובות, רשמים, סקירה וביקורת

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני מניח שהכותבים והקוראים הנכבדים לא פסחו על תפוצת המילים של 'קוראים פלוס' המשגרת בעת האחרונה לתיבותינו סיפור חדש בהמשכים הנושא את השם 'אין הזדמנות שניה', תוצר פרי העט של מיה קינן, ומי שלא הצטרף עדיין, הנה לו כתובת המייל להצטרפות <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>.

מה שמייחד את הסיפור הוא מהלך חדשני של שיתוף הציבור בניווט התפתחות הסיפור (ע"ע אתגר קיץ ז"ל), בכל פרק מועמדים לשיקול הקוראים ולהכרעת רוב קולות המשיבים, שני המשכים אפשריים. השולחים מתחייבים לבחור בכיוון הזוכה ולהמשיך את הסיפור בהתאם לו.

בכל מקרה, כדרכה של הגברת, הסיפור איננו מתוך ה"קלאסיקות" הנפוצות והמוכרות בשוק, צעיר חוזר בתשובה, בוגר הצבא האמריקאי באפגניסטן, מתפרסם שהסגיר את חבריו ליחידה לידי הטאליבן, וכו'.
------------
בס"ד האשכול ככותרתו כן יהא, משכן לדיון ושיח סביב השתלשלות והסתעפות הסיפור הנ"ל. מוזמנים.

נריה מגן

משתמש מקצוען
אני בינתיים ממש התאכזבתי. זה עושה יותר רושם שהיא לוקחת את הכיוון של אחד מאלף ולא את הכיוון של ממלכה במבחן או אפילו המחוג הרביעי ועגור הברונזה.
התאכזבתי מהרגע הראשון שלפי הסקר בחרו רוב הקוראים סיפור עכשווי - שבאופן כללי מסתדר הרבה פחות טוב עם סגנונה של מ. קינן, והתאכזבתי מההמשך - שהוא אומנם לא נדוש בכלל אבל עדיין - כוח דלתא, טאליבאן וכו' וכו'... עושה ישר אסוסיאציה של כל מיני קומיקסים בגרוש.

ועדיין, אני קורא מושבע של החומר שמגיע... מ קינן או לא.
היא מצליחה להעביר גם את זה בצורה מוצלחת. רק חבל לי הכיוון.

הגשש

משתמש מקצוען
גם אני קורא מושבע, הכתיבה שלה זורמת, אמיתית, נותנת תחושה של צפיה בהתרחשות ולא דיווח יבש,
אולם אני דווקא מאוד התחברתי למה שכתבה על כתיבה, תמצית דבריה היו, כמו שאין מצב שאדם שהתחיל ללמוד כינור, ינגן בקונצרטים בפילהרמונית ללא אימון מרובה של שנים רבות, כך גם בכתיבה, ככל שתכתבו יותר כך תשתפרו יותר והחומרים שיוצאים ממקלדתכם יהיו טובים יותר.

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
כשבחרתי בסקר סיפור עכשווי - זה היה דווקא בגלל שסיפורים עכשוויים של סופרות סטנדרטיות יש לנו הרבה... בואו ניצור סיפור עכשווי של סופרת מעולה, אולי זה יזיז משהו...
וגם כי נהניתי לקרוא את "חומות של נייר". ברור שממלכה במבחן מובילה, אבל שוב - בוא נמתח את ההצלחה הזו על פני כל התקופות...

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
האמת, בינתיים כל מה שבחרתי עשו הפוך...:eek:

לדעתי התרחיש מלאכותי, רמת השנאה וההתנהגות של החברים בישיבה לא הגיונית מול ההאשמות המיוחסות, הרי מדובר בחוזר בתשובה ובהסגרת חיילים שאינם יהודים (לכאו') וגם אינם ישראלים, המציאות היא שציבור ישראלי לא מזדעזע ברמה כזו ממוות של חייל אמריקאי.

בנוסף יש לדון אם אכן מ. קינן היא הכותבת, וגם אם כן, כמה היא משקיעה בליטוש עבור סיפור חינמי.

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י חכמופרוג;n5011176:
לדעתי התרחיש מלאכותי, רמת השנאה וההתנהגות של החברים בישיבה לא הגיונית מול ההאשמות המיוחסות, הרי מדובר בחוזר בתשובה ובהסגרת חיילים שאינם יהודים (לכאו') וגם אינם ישראלים, המציאות היא שציבור ישראלי לא מזדעזע ברמה כזו ממוות של חייל אמריקאי.

אני הבנתי שמדובר בישיבה של חוזרים בתשובה אמריקאים, לא?

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
נכתב ע"י אמא ומתכנתת;n5011356:

ברור, אבל עדיין - הם אמורים לאהוד אותו מספיק בשביל לבדוק קודם איתו לפני שמעיפים אותו, אבל האמת שלי זה לא הפריע... הפרטים בסיפור קצר וחינמי זה לא כמו עלילה מורכבת ומפותלת של 3 ספרים (4) מושקעים עד בלי די, וגם בהם יש לעיתים בעיות, וודאי של פרופורציה בתגובות אנושיות.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י אמא ומתכנתת;n5011356:

השמות אכן לא ישראלים, משום מה היה נדמה לי שהישיבה היא כאן בישראל.
ועדיין כדברי אלישקף אין כאן פרופורציה.

נריה מגן

משתמש מקצוען
נכתב ע"י חכמופרוג;n5011176:
האמת, בינתיים כל מה שבחרתי עשו הפוך...:eek:

לדעתי התרחיש מלאכותי, רמת השנאה וההתנהגות של החברים בישיבה לא הגיונית מול ההאשמות המיוחסות

כל מילה, כולל נושא הבחירה...:eek:;)
לדעתי, למרות חומות של נייר מ. קינן לא מאוד מתאימה לכתיבה אקטואלית ועכשווית. לא הייתי מבקש מדוד זריצקי לכתוב ספר ריגול ומתח תוסס ולא הייתי מבקש מש"י עגנון לכתוב ספר על רובוטיקה עתידנית. כשמניחים את 'חומות של נייר' או אפילו 'אחד מאלף' ליד 'ממלכה במבחן' 'המחוג הרביעי' או 'עגור הברונזה', ואפילו 'לפרוש כנפיים', שהוא מגיע מכיוון מעט שונה, אתה שואל את עצמך אם באמת מדובר באותה הכותבת.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מה אומרים על הפרק החדש?

הסיפור שנפתח במהלכים אגרסיביים הופך לאלים.
קצת לא סביר שהמרדף של לובשי החליפות הרוסיים קורה בשטח אמריקאי.

לגבי הבחירה, נראה שלא בכל פעם הבחירה היא משמעותית בהלך הסיפור, הרי לא יתכן שהרודפים ייעלמו לגמרי מהסיפור, כך שבין אם התרגיל יצליח ובין אם לאו נתן מתערב בפרשה, בפרט שבמקרה שהתרגיל עובד יתגלה בסופו של דבר שהפלאפון שייך לו, ואם כך הבחור יחמוק אבל נתן יסתבך.

אגב, הם חושפים לראשונה מבלי משים (?) את כמות ההצבעות, אזור ה-400 מצביעים.

נעמי ר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
העלילה בישראל, הבחורים אמריקאים.
כשהוא רצה להזמין משטרה הוא חייג 100.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
911 גם עובד בארץ

100 זו המצאה ישראלית? אין עוד מדינות שזה מספר החירום שלהם?

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מהם הספרים של מ. קינן?
אני מכירה כמובן את ממלכה במבחן: איסתרק מהללאל ויוזבד
ואחד מאלף.
מה עוד שלה? מה שווה?
לפי מה שכתוב למעלה אני רואה את:
חומות של נייר'
המחוג הרביעי
עגור הברונזה
לפרוש כנפיים
איך הם???

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
העלילה ודאי לא מתרחשת באמריקה, כי אז כינויו של נתן כ"בעל התשובה האמריקאי" לא היה רלוונטי. הוא לומד בישיבה לבעלי תשובה אמריקאים, ומשברי מילים בסיפור נשמע שהוא קורה בישראל (השימוש במטבעות שקליים, למשל)

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י sara100;n5032542:
מהם הספרים של מ. קינן?
אני מכירה כמובן את ממלכה במבחן: איסתרק מהללאל ויוזבד
ואחד מאלף.
מה עוד שלה? מה שווה?
לפי מה שכתוב למעלה אני רואה את:
חומות של נייר'
המחוג הרביעי
עגור הברונזה
לפרוש כנפיים
איך הם???

עגור הברונזה הוא סיפור שמתפרסם עכשיו בהמשכים בעיתון זרקור.
בינתיים הכיוון שלו מקסים, מענין איך יתפתח

המחוג הרביעי התפרסם בשנה האחרונה בזרקור, התחיל נפלא, המשיך טוב והסתיים בבריחה חפוזה של הסופרת מהסיפור
בפרק אחד (בשלב לא כ"כ מתקדם) היא פשוט קשרה את כל הקצוות (באופן דביק לחלוטין) וסיימה את הסיפור למורת רוחו של הקהל.

לפרוש כנפיים - אלו סיפורים סיפורים (אם אני לא טועה)

וגם אני הייתי מאוכזבת מהבחירה של נושא אקטואלי
לסופרת הזו יש עתיד דווקא בתחום סיפורי ההסטוריה והעבר
סיפורי האקטואליה שלה הם בסדר, אבל לא מתקרבים בכלל...

ומה המטרה של כל הקבוצה הזו במייל? יש למישהו מושג?

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
נכתב ע"י מה הענינים;n5032649:
עגור הברונזה הוא סיפור שמתפרסם עכשיו בהמשכים בעיתון זרקור.
בינתיים הכיוון שלו מקסים, מענין איך יתפתח

המחוג הרביעי התפרסם בשנה האחרונה בזרקור, התחיל נפלא, המשיך טוב והסתיים בבריחה חפוזה של הסופרת מהסיפור
בפרק אחד (בשלב לא כ"כ מתקדם) היא פשוט קשרה את כל הקצוות (באופן דביק לחלוטין) וסיימה את הסיפור למורת רוחו של הקהל.

לפרוש כנפיים - אלו סיפורים סיפורים (אם אני לא טועה)

וגם אני הייתי מאוכזבת מהבחירה של נושא אקטואלי
לסופרת הזו יש עתיד דווקא בתחום סיפורי ההסטוריה והעבר
סיפורי האקטואליה שלה הם בסדר, אבל לא מתקרבים בכלל...

ומה המטרה של כל הקבוצה הזו במייל? יש למישהו מושג?
פרסומת...

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
נכתב ע"י efrat1;n5032673:

קצת עלוב ביחס לחשיפה שיש לסופרת הזו

במיוחד שלא נראה שהיא פתחה את הקבוצה, אלא מישהי פתחה קבוצה
וכדי לתת לה במה ציבורית נרחבת - בחרה את מיה
לא כך?

הגיג

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
דבר ראשון הכותבת היא מ' קינן לכל הדעות
והמטרה יותר ליצור קהילת קוראים ולעדכן בתוכן ספרותי וכו'... (ככה היה כתוב בהתחלה)
נכון שאנחנו לא הכי רגילים למיזמים מסוג זה אבל מה אכפת לנו, הרווחנו :)
לגבי מי שכתב על הטאליבאן ודומיו שזה מזכיר קומיקס נפוץ... הרי שלעניות דעתי, זה בדיוק הייחוד של מ' קינן - שבשונה מבעלי הקומיקסים-בגרוש למיניהם שמקשקשים, במחילה, ומשתמשים במינוחים ועושים איתם ככל העולה על דעתם - כשמיה כותבת על משהו תסמכו עליה שהיא בדקה אותו ויודעת על מה היא מדברת.
אין רע לכתוב על מחוזות רחוקים ו/או "אלימים", יש רע בלכתוב עליהם קלישאות לא מבוססות
היא לא עושה את זה!
ומכאן גם היחס של הבחורים - שבעיני הגיוני מאוד (הם קשורים למולדת שלהם, וסולדים ממעשה של הסגרת חברים לנשק, זה דבר מאוד טבעי והגיוני... הרבה יותר מאשר שיגידו 'טוב אז מה זה גויים' ולא ישנו את היחס לחבר שלהם - שהם ככלות הכל לא יודעים עליו המון - במילימטר).
כך או כך נראה לי שווה להתאזר בסבלנות ;) יש לה כ"כ הרבה סגנונות מעולים, למה לא ליהנות מכולם.
אם נתנהג יפה אולי יתנו לנו בפעם הבאה לבחור סיפור היסטורי למי שדווקא מעדיף...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה