סינונים אשכול הצעות לפתרון הטענות על פרוג

מצב
הנושא נעול.

נפטון

משתמש פעיל
הפתרון: מודל 'חכמת נשים'

עוד רעיון שחשבתי במהלך השבת.

הרי מלבד בעיית התערובת וכו', כמו שהגדירה זאת הכותבת הנכבדה: "יש כאן דיונים, שאף אחד לא היה עורך ברחוב עם בן/ בת המגדר השני".

יש כאן את הבעיה של הסוטים, וכפי שהזהירו חזור ושוב המנהלים @ניהול האתר @Ruty Kepler.
הפתרון לכאורה היה לחסום אותם, ואלא מה? הם חוזרים בניק חדש.

אני חושב שיש סיבה אחת לשתי הבעיות: האנונימיות.
וממילא הפתרון הוא אחד: הסרת האנונימיות.

הפרטים של כל ניק יהיו ידועים להנהלת האתר. [בתצוגה, יהיה שם בדוי, כמו עכשיו].
ממילא, לא יהיו סוטים.
ממילא, לא יהיו ניקים שלא יודעים/ יכולים/ רוצים לעמוד בכללים.
אחד שלא יתאים, יקבל אזהרה/ הנחייה.
לא יעמוד שוב בכללים, יסולק לצמיתות.
הוא לא יוכל להירשם שוב.

וממילא, לא יהיה סיבה לנטפרי לחסום.
האתר גם יעלה רמה, יהפוך להיות ענייני ופורה.
חסל הבלים. חסל קלות ראש. חסל דיבורים לא לעניין.

עוד חומר למחשבה: אם זה מעניין את הנהלת האתר, יוכלו לבקש אצל החורים ובחורות אישור הורים וכו'.
אשתי נמצאת בפורום שלהתקבל צריך לדבר טלפונית עם אחד המנהלות, סמול טוק של 30 שניות.
מעולם לא פונים שם טרולים, ואם טרול איכשהוא מסתנן מהר מאוד מדווח ועף.

באופן כללי כל העיסוק של נטפרי בפורום נשים הוא מיאוס המיאוס, מדובר בפורום של נשים חרדיות שאין לי מושג על מה מדברות אבל אני מניח שיש סיבה לכך שהוא לנשים בלבד... הציתות/התערבות מה לנשים חרדיות מותר לדבר ולקשקש בינם לבין עצמם הוא דוחה ובלתי נסבל.

אני מקווה שמחר לא יאסרו על אשתי לדבר עם גיסותיה בפארק.... כי לפי מה שנטפרי שמעו אלו דברים ש'שומו שמים' כלשונם

נערך לאחרונה ב:

עיצוב מטבחים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אשתי נמצאת בפורום שלהתקבל צריך לדבר טלפונית עם אחד המנהלות, סמול טוק של 30 שניות.
החשש הוא שגברים משתמשים בניקים של נשותיהם

לארג'

משתמש מקצוען
הפתרון: מודל 'חכמת נשים'

עוד רעיון שחשבתי במהלך השבת.

הרי מלבד בעיית התערובת וכו', כמו שהגדירה זאת הכותבת הנכבדה: "יש כאן דיונים, שאף אחד לא היה עורך ברחוב עם בן/ בת המגדר השני".

יש כאן את הבעיה של הסוטים, וכפי שהזהירו חזור ושוב המנהלים @ניהול האתר @Ruty Kepler.
הפתרון לכאורה היה לחסום אותם, ואלא מה? הם חוזרים בניק חדש.

אני חושב שיש סיבה אחת לשתי הבעיות: האנונימיות.
וממילא הפתרון הוא אחד: הסרת האנונימיות.

הפרטים של כל ניק יהיו ידועים להנהלת האתר. [בתצוגה, יהיה שם בדוי, כמו עכשיו].
ממילא, לא יהיו סוטים.
ממילא, לא יהיו ניקים שלא יודעים/ יכולים/ רוצים לעמוד בכללים.
אחד שלא יתאים, יקבל אזהרה/ הנחייה.
לא יעמוד שוב בכללים, יסולק לצמיתות.
הוא לא יוכל להירשם שוב.

וממילא, לא יהיה סיבה לנטפרי לחסום.
האתר גם יעלה רמה, יהפוך להיות ענייני ופורה.
חסל הבלים. חסל קלות ראש. חסל דיבורים לא לעניין.

עוד חומר למחשבה: אם זה מעניין את הנהלת האתר, יוכלו לבקש אצל החורים ובחורות אישור הורים וכו'.
הבעיה היא במיילים,ולמטריד לא צריך ניק..

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
@prog
בפורום נטפרי @mat הגיב ואמר שזה לא אישי והיה נשמע שיש על מה לדון.
לכאורה סיירת משתמשים וותיקים יפתור את הבעיה.
אפשר להגדיר שכל נושא חדש צריך לעבור אישור של X משתמשים וותיקים, ומשתמש שאישר נושא לא חוקי יוסר מהסיירת.
כנ"ל אם X משתמשים מהסיירת מדווחים על הודעה היא נמחקת באופן אוטומטי.
באופן כללי נראה לי שרוב הבעיות נוצרים מהודעות בשרשורים ארוכים בשעות הקטנות של הלילה
אבל להגביל שם את השרשורים לX הודעות בשעה ובשעות הלילה ההודעות עולות רק אחרי אישור מנהל

נפטון

משתמש פעיל
@prog
בפורום נטפרי @mat הגיב ואמר שזה לא אישי והיה נשמע שיש על מה לדון.
לכאורה סיירת משתמשים וותיקים יפתור את הבעיה.
אפשר להגדיר שכל נושא חדש צריך לעבור אישור של X משתמשים וותיקים, ומשתמש שאישר נושא לא חוקי יוסר מהסיירת.
כנ"ל אם X משתמשים מהסיירת מדווחים על הודעה היא נמחקת באופן אוטומטי.
באופן כללי נראה לי שרוב הבעיות נוצרים מהודעות בשרשורים ארוכים בשעות הקטנות של הלילה
אבל להגביל שם את השרשורים לX הודעות בשעה ובשעות הלילה ההודעות עולות רק אחרי אישור מנהל
לכאורה אחד שקם בלילה עם קריזה לחסום, וכל יום מוצא עוד אתרים שאתמול היו כשרים אבל היום פרוצים, אז אין באמת טעם לרצות אותו, היום הבעיה היא כזאת ולמחרת עוד רשימה של דרישות

הפיתרון היא סינון עם רבנים אמיתיים, אני מייחל ליום שבו תהיה סינון בראשות רבי עמרם פריד

נאמנות

משתמש פעיל
יש כשרונות אבל הבעיה היא שלא שווה כלכלית לפתוח סינון חדש בשוק הצפוף של נטפרי,אתרוג,נתיב
נטפרי הצליח כי הוא לא הוקם למטרה עסקית אלא לשמה, ולכן @mat השקיע אלפי שעות בפיתוח כשאם הוא היה עובד בעבודה אחרת כנראה היה מרוויח הרבה יותר.

קשה להסביר לאלו שלא השתמשו בנטפרי למה יש כאלו שהתמכרו לנטפרי ולא מוכנים לעבור סינון גם אם חוסמים להם את פרוג.
יש נישה שלנטפרי אין מענה עבורה כיום - בעלי מקצוע
זה מתבטא ב (רשימה חלקית):
  • הגבלה כואבת על כמות התמונות שאפשר לשלוח לבדיקה
  • חסימת קבצי lottie
  • חסימת דגמי תלת ממד לאדריכלים
  • חסימת אתרי וידאו מקצועיים לעורכות סרטים

כל בעלי המקצוע האמורים מרוויחים אלפי שקלים בחודש ויהיו מוכנים לשלם סכום גדול יותר מ-15₪ בחודש בשביל סינון שיתן להם מענה. כיום מרדכי בר חנין מצהיר כי הוא אינו מוכן שנטפרי תפעל בכיוון הזה, זה גורם לכך שהסינון מתמקד בעיקר ב'עמך' - התאמה לנוער וילדים ופחות לבעלי מקצוע, שזו הייתה המטרה המקורית שלמה הקים את נטפרי @GolanArt
השאיפה שלי היא לפתוח סינון שיתן מענה מקצועי לבעלי מקצוע האמורים לעיל תוך שמירה על הרמה הרוחנית הגבוהה הקיימת בנטפרי, ומנגד - מענה מהיר ומדוייק לבעלי מקצוע

פ.נ

משתמש מקצוען

באופן כללי כל העיסוק של נטפרי בפורום נשים הוא מיאוס המיאוס, מדובר בפורום של נשים חרדיות שאין לי מושג על מה מדברות אבל אני מניח שיש סיבה לכך שהוא לנשים בלבד... הציתות/התערבות מה לנשים חרדיות מותר לדבר ולקשקש בינם לבין עצמם הוא דוחה ובלתי נסבל.

אני מקווה שמחר לא יאסרו על אשתי לדבר עם גיסותיה בפארק.... כי לפי מה שנטפרי שמעו אלו דברים ש'שומו שמים' כלשונם
כל מילה

עפולה

משתמש מקצוען
לכאורה אחד שקם בלילה עם קריזה לחסום, וכל יום מוצא עוד אתרים שאתמול היו כשרים אבל היום פרוצים, אז אין באמת טעם לרצות אותו, היום הבעיה היא כזאת ולמחרת עוד רשימה של דרישות

הפיתרון היא סינון עם רבנים אמיתיים, אני מייחל ליום שבו תהיה סינון בראשות רבי עמרם פריד
הפיתרון הוא שלא יהיו מונופולים, ודאי לא בענינים "רוחניים".

נפטון

משתמש פעיל
החשש הוא שגברים משתמשים בניקים של נשותיהם
גם אתר חרדי לא אמור לתת מענה לטרולים קיצוניים! וזה לא אמור להיות תנאי סף לסינון.

טרול יכול לקחת ספר טלפונים ולהתחיל להתקשר, והיו דברים מעולם,
אז אולי אסור להכניס הביתה ספר טלפונים? או טלפונים בכלל??
טרול יכול גם לגשת פיזית לכל אחד ולהציק כפי שהיה ויהיה.
נגד משוגעים אין פתרונות מלבד מוגנות עצמית בסיסית,

בסוף בסוף עושים הכל שלא יהיה טרולים, והיה וטרול עם הניק של אשתו מצליח להעלים מאשתו את פעילותו וכו' וכו', מילתא דלא שכיחא היא ומילתא דלא שכיחא לא גזרו בה רבנן
ומי שיודע שלא לתת את הפרטי אשראי לסמס המוזר עם הלינק החשוד יודע גם להימנע מכל שייכות עם טרולים

יעל זלמנוביץ

משתמש מקצוען
@mat
זהו הבעלים של נטפרי אם אנני טועה...
הוא עלה פה בזמנו שנטפרי החלו לחסום את הקבוצות בצ'אט של המייל והסביר ממש יפה למה הן עשו את זה
אז שיתכבד לבוא שוב ולענות לכל הטענות.....
כנראה בלע את לשונו...נשמע שאפילו להם ה"תלונות" לא ברורות
ביום שישי חיפשנו מתכון מסוים שראינו בפרוג, ובגלל החסימה לא מצאנו
כנ"ל אני , הבטחתי לבעלי שכין משהו ואופס...חסום

ישראלי מצוי

משתמש פעיל
כדאי לשלב את שתי הרעיונות העיקריים שהציעו:
א. העברת תתי פורומים של איש את רעהו לפורום אחר. (כמו ש'על המחיה ועל כלכלה' הוא פורום בפני עצמו).
ב. עזרה בלתי מוגדרת, תעבור דרך המנהלים כמו שקיים בחדשות ועדכונים. (לא כל הודעה, רק פתיחת אשכול)
כך נשאר גם מקום לעזרה שהיא לא ממש מוגדרת. אבל רוב המקרים יהיה להם פורום מוגדר. כאשר הפורום הוא מוגדר וברור, לרוב לא עולים דיוני סרק.
והפורום אא"ר המצומצם ישאר עם מיעוט האשכולות וכך יוכו המנהלים לעבור על פתיחת כל אשכול, ומה שנראה כדבר מיותר, לא ייפתח.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה