אלרגיה אשכול אלרגיות מרכזי

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תלוי ברופא. הבן שלי עשה טסט ראשון בגיל 8 חודשים ויצא חיובי. יש רופאים שמחכים עד גיל שנה.
אכן. גם שלי בגיל 6 חודשים ויצא חיובי לחלב ובוטנים. בהמשך התווספו גם הביצים לחגיגה

קולה לימון

משתמש פעיל
מה הכונה "לא ברמת סיכון חיים"?
איזה תגובות הוא כן עשה?
הוא פורח בגוף ובפנים
בתחילה גם היו ניהיות לו עיניים אדומות והיה מגרד ומשפשף
כיום כבר העיניים לא אדומות ואני חושבת שגם הפריחה כבר ירדה
(בהמלצת הרופאה חשפנו אותו כל הזמן לכמויות קטנות של מאכלים עם שומשום כדי שלא יגיע לרמה של סיכון חיים)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכון
החשש הוא בעיקר בתינוקות ממש קטנים שאז קשה לעקוב ולראות אם מתפתחת תגובה אנאפילקטית כשנותנים פניסטיל
בגלל שהפניסטיל בעצם משפיע על התגובה העורית בעיקר
אבל בילד יותר גדול שאפשר לראות אם הוא מגיב נשימתית או מערכתית אין חשש כזה
בעיקר שלא יסבול ויגרד
מה שכן
האלרגולוג של הבן שלי אומר שאסור לתת סטרואידים כמו משאף או בטנזול
כשיש חשש לתגובה אלרגית
בגלל שזה לא עוזר ורק מסתיר כביכול את התגובה האנאפילקטית
ורק אחרי שנותנים אפיפן
אם יש צורך
מד"א או בבי"ח נותנים סטרואידים
מד"א נותנים סטרואידים, בוריד. לפעמים במקום להזריק הם מחליטים לתת רק סטרואידים. (מניסיון, לצערי).
מי האלרגולוג?
הניסון שלי מאד אחר, אבל יש רופאים שאני מאד מכבדת. (יש רופאים שפחות :censored:)
לכן חשוב לי לדעת.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מד"א נותנים סטרואידים, בוריד. לפעמים במקום להזריק הם מחליטים לתת רק סטרואידים. (מניסיון, לצערי).
מי האלרגולוג?
הניסון שלי מאד אחר, אבל יש רופאים שאני מאד מכבדת. (יש רופאים שפחות :censored:)
לכן חשוב לי לדעת.
נראה לי פחות מתאים לדון על רופאים בפורום ציבורי

אבל אשמח לשמוע מה הנסיון שלכם

מחסן שלי

משתמש רשום
שאלה שלצערי נתקלתי בה היום
בחשיפה לאלרגן- הילד אכל כפית של מוצר חלבי
מה עושים מיד?
שטפתי לו את הפה, נתתי פניסטיל, נתתי מים לשתות.
ואז מה? חוץ מלעקוב בחרדה אם משהו מתפתח?
וכמה זמן לעקוב?? אפשר לשחרר אותו לישון אם הוא חיוני ורגיל?
התקשרתי למד"א והיא מבחינתה להזמין אמבולנס. אבל נראה שהילד מתפקד רגיל.. שום דבר לא התפתח מלבד דמעות קלות בעיניים
לי הרופא אמר שעד שלוש שעות יכול ליאות תגובה שקשורה לאכילה וכו' אחרי זה זה כבר לא קשור אבל לי למשל היה תגובה רצינית רק אחרי חצי שעה
פניסטיל זה טוב לתת גם בשביל ההורים {כלשון רופא אלרגיה}

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה