אשה צלמת ארועים?

מצב
הנושא נעול.

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אבל היא לא אמרה שהיא רוצה לבנות קריירה.

אולי היא רוצה לטעום מהתחום הזה, עד שהיא תרגיש שמיצתה.
כלום לא אבסולוטי.

C H A N Y

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יונה יונה;1766486:
גם אני מכירה חתונה חסידית שכזו, אבל... היא צילמה רק את הסטודיו של הכלה בלבד, את כל השאר עשה צלם מטעמה, שיהיה לך ברור שהיא שילמה לו על זה האחוזים נכבדים מהרווח (כלומר, אמנם היא חתומה על האלבום והיא זו שהיתה צריכה להתנהל מול הלקוח אבל לא בטוח שהיא הרויחה על זה יותר מדי בסופו של יום).

שום חתן חסידי סטנדרטי ומטה לא ישתף פעולה עם צלמת, שלא לדבר על הגיסים/אבות/סבים. ככה זה.

שיהיה לך ברור שהיא הרוויחה יותר מאשר אם היא היתה השכירה בעסק.
והיא יכולה לצלם את הסטודיו של הכלה +משפחות [לעיתים]+זמן החתונה אצל נשים שזה נתח של זמן.

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י shiraשירה;1766471:
תכלס כמעט בכל חתונה יש הרבה יותר תמונות של הכלה (ואחיותיה)מאשר החתן והגברים בכלל.
(עדיין לא מבינה מה יותר צנוע כשגבר מצלם את הנשים יותר מאשר צלמת שמצלמת את הגברים)
ובדיוק כמו שמביאים צלמת לריקודי נשים אפשר להביא צלם...

סליחה??? יש פה בעיה הלכתית קשה.
אין הבדל??? בודאי שיש הבדל, כל בר דעת מבין שיש.

להזמין צלם לצלם נשים, זה בחשש של לפני עיוור.
דיברתי עם דיין חשוב בענין, ואמר לי שהיתר יכול להיות, אבל בצלם חילוני לחלוטין.

היום יותר יש מודעות לבעיה הזאת כך שצלמת לנשים זה דבר שבהחלט נצרך, אולי לא למליונים ו'קריירה' אבל להתפרנס - כן.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י יונה יונה;1766486:
גם אני מכירה חתונה חסידית שכזו, אבל... היא צילמה רק את הסטודיו של הכלה בלבד, את כל השאר עשה צלם מטעמה, שיהיה לך ברור שהיא שילמה לו על זה האחוזים נכבדים מהרווח (כלומר, אמנם היא חתומה על האלבום והיא זו שהיתה צריכה להתנהל מול הלקוח אבל לא בטוח שהיא הרויחה על זה יותר מדי בסופו של יום).

שום חתן חסידי סטנדרטי ומטה לא ישתף פעולה עם צלמת, שלא לדבר על הגיסים/אבות/סבים. ככה זה.
חלק גדול, הייתי אומר רוב החתנים החסידיים בכלל לא מצטלמים עד אחרי החופה.
כך שזה לא ממש רלוונטי.
כל כך הרבה אבות וסבים במגזר החסידי גם לא משתפים פעולה עם צלמים גברים.. (אם את קוראת ללעמוד ישר ולעשות פרצוף חמוץ "שיתוף פעולה" אז זה נקרא שהם משתפים פעולה)

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י פוטוגרפי;1766503:
שיהיה לך ברור שהיא הרוויחה יותר מאשר אם היא היתה השכירה בעסק.
והיא יכולה לצלם את הסטודיו של הכלה +משפחות [לעיתים]+זמן החתונה אצל נשים שזה נתח של זמן.

ברור.
כל מה שאני אומרת זה שא"א לבנות על כזה שוק.

C H A N Y

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יונה יונה;1766510:
ברור.
כל מה שאני אומרת זה שא"א לבנות על כזה שוק.

אני חושבת שאם תהיה אחת טובה שאנשים יאהבו מאוד עבודות שלה
שתעבוד בשיתוף פעולה עם צלמים טובים.
כן אפשר לבנות על זה ,יש מספיק משפחות במגזר החרדי...

KOBI13

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בתור צלם אירועים אני רק רוצה לומר שנכון שצלמת אירועים זה עבודה פחות נוצצת מצילום סטודיו, אבל חסרות צלמות טובות לאירועים ויחסית זו עבודה מתגמלת, מגיעה לאירוע בלי לסחוב ציוד, אלא כמו מלכה לוקחת כרטיס ומצלמת שעתיים ומקבלת 500 ש"ח., למה לא?

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;1766509:
כל כך הרבה אבות וסבים במגזר החסידי גם לא משתפים פעולה עם צלמים גברים.. (אם את קוראת ללעמוד ישר ולעשות פרצוף חמוץ "שיתוף פעולה" אז זה נקרא שהם משתפים פעולה)

אז תחשוב מה היה קורה אם זו היתה אישה........ :)

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י KOBI13;1766518:
בתור צלם אירועים אני רק רוצה לומר שנכון שצלמת אירועים זה עבודה פחות נוצצת מצילום סטודיו, אבל חסרות צלמות טובות לאירועים ויחסית זו עבודה מתגמלת, מגיעה לאירוע בלי לסחוב ציוד, אלא כמו מלכה לוקחת כרטיס ומצלמת שעתיים ומקבלת 500 ש"ח., למה לא?

בסופו של יום אתה לא הולך הביתה עם "ואוו- כמה עבדתי- וכמה ציוד סחבתי " אלא עם כסף בכיס.
והצלם יוצא מיום עבודה (ארוך יותר ועמוס יותר וקשה יותר) עם פי כמה וכמה. אז גם אם הוא נשאר עם פחות "פר שעה" זה לא מעניין.

במיוחד שבתחום הזה (בשונה נניח מצילומי ילדים בסטודיו ביתי) העובדה שזה "רק שעתיים" לא נותנת כלום מבחנה כלכלית כי זה לא מאפשר לדחוף 3 כאלה ליום עבודה.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י הגלים;1766526:
בסופו של יום אתה לא הולך הביתה עם "ואוו- כמה עבדתי- וכמה ציוד סחבתי " אלא עם כסף בכיס.
והצלם יוצא מיום עבודה (ארוך יותר ועמוס יותר וקשה יותר) עם פי כמה וכמה. אז גם אם הוא נשאר עם פחות "פר שעה" זה לא מעניין.

במיוחד שבתחום הזה (בשונה נניח מצילומי ילדים בסטודיו ביתי) העובדה שזה "רק שעתיים" לא נותנת כלום מבחנה כלכלית כי זה לא מאפשר לדחוף 3 כאלה ליום עבודה.

אתה לא ממש צודק.
נשים מחפשות לעבוד מה שפחות שעות-יש להן בית על הראש.

בצילום ילדים בסטודיו ביתי מרוחים הרבה הרבה פחות פר שעה.

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י הגלים;1766517:

מה פירוש 'מה', אתה חושב שמותר לכתחילה לצלם[גבר] לצלם נשים? ועוד רוקדות?

ככה, לכוון פוקוס בול ולהתבונן בפוזה, זה נראה לך מותר?

אלא שהבנתי מהדיין שחילוני, שכל ראשו עסוק תמיד בדברים הללו באמת חל עליו המושג 'טריד' ושוב, לא שזה היתר חופשי מראש.

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י אביחי בס;1766532:

אלא שהבנתי מהדיין שחילוני, שכל ראשו עסוק תמיד בדברים הללו באמת חל עליו המושג 'טריד' ושוב, לא שזה היתר חופשי מראש.

גם צלם חרדי שזה מה שהוא כל היום עושה הוא 'טריד'
מותר מלכתחילה כן.

shiraשירה

משתמש צעיר
צילום מקצועי
מה שכן יעל
מנסיון קחי בחשבון שגם פיזית זו עבודה קשה זה לא חצי שעה שעה של צילום.
זה כמה שעות של עבודה על הרגליים וזה בסוף היום אחרי כל עבודות הבית וריצות של הילדים
וזה בלי לדבר על זמן של הריון וכדו

מהבחינה הזאת לא יודעת כמה זה מתאים לנשים...במיוחד שארועים זה משו שסןגרים כמה חודשים מראש(ואצל חסידים שנים..) ואי אפשר לבטל אירוע או להעביר ליום אחר...

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש פה ערבוב של כמה וכמה אפשרויות דומות ושונות.

בגדול לצלמת ארועים יכולים להיות מספר תפקידים.

צלמתא ארועים קטנים (נניח לבת מצוות) - עבודה לבד/עוזר צלם מטעמה- עבודה דומה מאוד לצלם גבר.

צלמת רקודים בחתונות- צילום של 3 שעות+- - ציוד תאורה של הצלם- אין עריכה ואין כלום- המחיר נע סביב 500-600.

צלמת שניה בחתונות- ארוע מלא. מתחיל מקבלת הפנים- כסא כלה לרוב- יכול להתחיל כבר בצילומי חוץ לכלה בנפרד מהחתן- השכר יהיה סביב 700-1000 לארוע שלם- ואולי טיפה יותר אם יהיה צילומי חוץ.

צלמת ראשית- שלוקחת איתה צלם שני שמתפקד כצלם ראשי- הוזכר פה שם אחד שעובד בצורה דומה- אבל לא היא הענין.
סגירת הארוע והאחריות על הצלמת- ציוד התאורה על הצלם. חלוקת העבודה משתנה מארוע לארוע- "מי מצלם חופה? מי מצלם את הזוג? מי מצלם לפני" זה צורה יותר מורכבת.
פה הצלמת הראשית תתמחר את הארוע בכללותו בדומה לצלם ראשי גבר- אבל בעוד צלם גבר ישלם לצלמת שניה מקסימום 1000 לארוע מלא. פה הצלמת תשלם לצלם לרוב סביב 1600-2000 (בגלל נושא הציוד "הכבד".

יש אפשרות נוספת שאני לא מכיר אף צלמת שעובדת כך למרות שהיא הגיונית מאוד. וזו האפשרות שאני היית בוחר בה.

לעבוד בדיוק כמו צלם גבר- כלומר ציוד התאורה עליה- היא לא צריכה לסחוב בעצמה ויכולה לקחת עוזר צלם כפי שמקובל אצל הרבה צלמים- האחריות המלאה עליה וממילא לסגור צלם שני (בהנחה והארוע לא מאפשר לה לצלם לבד חופה ורקודי גברים) במחיר דומה למה שמקבלת צלמת שניה.

כל שינוי קטן כאן - גם אם הוא נראה שולי של 400-500 ש"ח לארוע יכול להיות ההבדל בין האפשרות לקיים עסק מצליח לבין קשוי רב לקיימו.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י אביחי בס;1766532:

"המה"? היה לגבי ה"לחלוני מותר" - אני חושב שצלם דתי שאמון על טהרת העין והלב פחות יהרהר ממי שמבחינתו לגיטמי וראוי להנות ממראה נשים.

לגבי עצם השאלה- זה ברור לי שזה מותר - כך הורה לי ראש הישיבה שלי איתו התיעצתי לפני עשור- וכל היה מנהג של הציבור החרדי עד לפני שנים ספורות. צלמת זה מושג חדש.

ואם כבר הייתי חושב שראוי להחמיר- אז בסטודיו/צילומי חוץ יש מקום להחמיר יותר מברקודים שנעים מולך קבוצה של 30-40 נשים בערבוביה.

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י יונה יונה;1766529:
אתה לא ממש צודק.
נשים מחפשות לעבוד מה שפחות שעות-יש להן בית על הראש.

בצילום ילדים בסטודיו ביתי מרוחים הרבה הרבה פחות פר שעה.

כל בחירה היא לגיטימית אבל שבוחנים רווחיות של עסק אז עדיף לעבוד 8 שעות ולצאת עם 800 מאשר לעבוד שעתיים ולצאת עם 400- וזה לא משנה שהשכר פר שעה- כפול.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה