תרופה אקמול אחרי אופטלגין ולהפך. בעייתי?

שימעלה שימעלה

משתמש פעיל
האם מותר לקחת אופטלגין במקביל לאקמול או הפוך?
יש מישהו שיכול לעשות קצת סדר באיזה תרופות אפשר להשתמש במקביל ואיזה לא
תודה רבה

ז.פ.

משתמש רשום
מה זה אומר ”במקביל”? את שניהם ביחד, או עם הפרדה של 4 שעות?
כי אני בזמנו שאלתי רופא משפחה, והוא אמר לי שאין בעיה לקחת כל 4 שעות כדור אחר, אבל לא לקחת את שניהם בבת אחת כי זה פשוט מינון כפול.
וכששאלתי אותו אם המינון שאני צריך לקחת זה 2 כדורים, האם יני יכול לקחת כדור אחד אקמול והכדור השני של אופטלגין או אקמול צינון או מכבימול וכדו’ והוא אמר לי שאין שום בעיה כי זה על אותו בסיס אבל סה לא סותר ולא יכול לגרום לריאקציה כלשהי.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אופטלגין, נורופן, ואקמול
מכילים חומרים שונים, ולכן אין סכנה של מינון כפול בלקחת אותם במקביל.
אם אין צורך זה ממש מיותר... זה לא ויטמינים... אבל אם יש כאב שמצדיק את זה אז בשביל זה זה נועד.

בכל מקרה עדיף יותר לקחת לסירוגין כל שעתיים או כל 4 שעות (כלומר סוג אחד בכל פעם), ורק אם אין ברירה לקחת במקביל.

יודגש כי הכותב אינו רופא ואינו רוקח ואין לעשות שימוש במידע הזה ללא התייעצות עם רופא או רוקח

יונלה

משתמש מקצוען
שימו לב בבתי חולים איזה קוקטייל של משככי כאבים הם נותנים,
שאנחנו לא מעיזים בכלל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה