דרוש מידע אפוה אפשר להשיג בביתר שמפו כשר לפסח בהשגחת העדה החרדית?

מצב
הנושא נעול.

משתמש אנונימי

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
תפסיקו לצחוק, זה רציני. יש בהחלט עניין של "סיכה כשתייה"- כלומר, כמו שיש למשל מדבקות להורדת כאבים- שחודרות דרך העור, כמו שמכניסים דרך הפה- כך יש דעות להחמיר ולהקפיד שכל דבר שבא במגע עם העור, כמו: שמפו, מרכך, קרמים, איפור וכיוצ"ב- יהיה לו הכשר לפסח.
אבל, שוב- זאת דעה מחמירה, ולא כולם נוהגים כך. אבל אין מקום להתבדח פה, זה לא באבע מעיישס.
וחוץ מזה- בנאדם ביקש עזרה פרקטית, תשובה טכנית. לא חוו"ד הלכתית.

נערך לאחרונה ב:

קוביד

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מצחיק לראות שמזלזלים כאשר הביאור הלכה (סי' שכו) כבר כותב שבעל נפש לא ישתמש בסבון שמכיל איסור בגלל סיכה כשתיה.
מצחיק לראות שכבודו מצטט הלכה מהלכות חלב השייכת כל השנה, ולא מקפיד בזה אלא בפסח...

צ'ייסר

משתמש מקצוען
מצחיק לראות שמזלזלים כאשר הביאור הלכה (סי' שכו) כבר כותב שבעל נפש לא ישתמש בסבון שמכיל איסור בגלל סיכה כשתיה.
הציטוט המדויק :
״עיין בביאור הגר"א שדעתו כדעת הרבה מגדולי הפוסקים דאף בחול אסור דסיכה כשתיה ועכ"פ מדרבנן אסור ודלא כר"ת וסייעתו שהתירו בזה לגמרי. מיהו מנהג העולם לרחוץ בבורית שלנו הנעשים מחלב ורק איזה מדקדקים זהירין בזה. ואם מצוי להשיג בורית שנעשים שלא מחלב בודאי נכון לחוש לדעת המחמירין בזה״.

נערך לאחרונה ב:

איש עברי

משתמש מקצוען
מצחיק לראות שכבודו מצטט הלכה מהלכות חלב השייכת כל השנה, ולא מקפיד בזה אלא בפסח...
זה ממש לא מצחיק. כי חששו בחמץ להרבה פרטים בהלכה שלא חששו אליהם כל השנה.
פרט לכך, מי אמר שפותח האשכול לא מחמיר בזה כל השנה?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
הציטוט המדויק :
״עיין בביאור הגר"א שדעתו כדעת הרבה מגדולי הפוסקים דאף בחול אסור דסיכה כשתיה ועכ"פ מדרבנן אסור ודלא כר"ת וסייעתו שהתירו בזה לגמרי. מיהו מנהג העולם לרחוץ בבורית שלנו הנעשים מחלב ורק איזה מדקדקים זהירין בזה. ואם מצוי להשיג בורית שנעשים שלא מחלב בודאי נכון לחוש לדעת המחמירין בזה״.
כמדומני שהחלב הנ"ל (שומן בשר) לא היה במצב של נפסל מאכילת כלב, מה שא"כ בסבון שלנו

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אם באמת לא היה בכך כל חשש אז כל חברות הקוסמטיקה / חד פעמי וכו' לא היו טורחות לדאוג להשגחה מיוחדת לפסח
אבל כמו בכל דבר, גם בפסח יש את אלו שעושים ניקיון מלמעלה, ואת אלו שמחמירים ומהדרים גם בפרטים הקטנים שבגדר ספק.
איזה טורחים?
זה הדרך והצורה שלהם לעשות כסף על הגב של כל התמימים
ברשימה של הרב זריציקי רשום שם שאין צורך בהכשר לאיפור
מה שחוסך מנשות ישראל לקנות איפור חדש לפסח כשאין להן צורך בכך
וזה דוגמא קטנה לכ״כ הרבה דברים שאנשים משתגעים וקונים בשביל פסח
כשאין בכך שום צורך
ועכשיו בכלל אנשים הלכו רחוק
טלפון כשר לפסח
תגידו מה נפל לכם על המח?
איזה עוד המצאות בשם ההלכה תמציאו כדי להוציא כסף מאנשים תמימים שבטוחים שזה מה שצריך לעשות?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
רק לסייג שיש הרבה כאלו שמוצרי הקוסמטיקה שלהם לא שמורים וצפונים בצורה סטרלית כל השנה, ואולי כן כדאי לפתוח חדש לפסח (בלי כשרות אבל חדש), בפרט במוצרים שדרך שימושם קרוב לפה

מאיר 4134

משתמש מקצוען
וודאי ששמפו חייב הכשר יש המון סבונים ושמפו שעשויים מחיטים מצמחים שהם חמץ ואסור לאדם שיהיה בביתו חמץ זה איסור של בל יראה ובל ימצא כפשוטו

אל תהיה כ"כ בטוח......

וראה באשכול החידות שצבר מעל ל2000 חידות את החידה

ואת מה שהובא בשם החזו"א

אכן, לא ביטול, אלא ייחוד. קופה של שאור שייחדה לישיבה, אם חזר ואכלו, ראה מה שכתב בזה החזו"א (או"ח סי' קטז ס"ק ה).

ואמנם נראה דחמץ שבטלו לישיבה אף שטחו בטיט אם חזר ואכלו אסור מה"ת כיון שאין שום קלקול בצורת הפת, תדע שהרי נבלה שנסרחה אין איסור לאוכלה וכדמשמע ע"ז ס"ז ב' דדינה כנ"ט לפגם [עי' לק' סק"ז דיש אוסרים], וע"כ הכא שאני שהחמץ בצורתו עומד אלא שהאדם יחדו לישיבה וכל שבא אדם ואכלו שב לדין אוכל א"כ הדין נותן שיהא חייב עליו כרת, ומיהו אפשר כיון דאין חמץ אלא מה' מיני דגן וכיון דנתבטל שעה אחת מדין אוכל כי חזר ונעשה אוכל הוי כנוצר אוכל מעצמו ולא חשיב כמין דגן ואין איסור אכילתו אלא מדרבנן, ואפשר דהוי כחטים שירדו מן השמים דכשרין למנחות כדאמר מנחות ס"ט ב', וה"ה שחייבין עליהן משום חמץ, ומיהו אף אם איסור אכילתו מה"ת י"ל שא"צ מחיצה כיון שבטלו מתורת אוכל ולא חיישינן דלמא אתא למיכלי'.

איש עברי

משתמש מקצוען
איזה טורחים?
וזה דוגמא קטנה לכ״כ הרבה דברים שאנשים משתגעים וקונים בשביל פסח
כשאין בכך שום צורך
ועכשיו בכלל אנשים הלכו רחוק
טלפון כשר לפסח
תגידו מה נפל לכם על המח?
איזה עוד המצאות בשם ההלכה תמציאו כדי להוציא כסף מאנשים תמימים שבטוחים שזה מה שצריך לעשות?
אם אמר הרב זריצקי ברור שאין צד אחר, וכולם משוגעים.
ולא משנה מה יהיה כתוב בהלכה, ולא משנה מה דעת גדולי ההוראה.

הסתכלות מעניינת.

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אם אמר הרב זריצקי ברור שאין צד אחר, וכולם משוגעים.
ולא משנה מה יהיה כתוב בהלכה, ולא משנה מה דעת גדולי ההוראה.

הסתכלות מעניינת.
אני סומכת על הרב זריצקי שהוא מביא את ההלכה ולא את דעתו האישית
רוצים תביאו דעות של רבנים אחרים
אני ציטטתי אותו כי הוא אמר שההוכחה לכך שצריך לקנות דברים מסוימים עם הכשר לפסח כי מציאות שהחברות טורחות ומוציאות מהמוצרים הללו במיוחד לפסח
בעוד שזו לא הוכחה בכלל במיוחד לא הלכתית
ואני נוטה להאמין שהן עושות את זה כדי להרויח כסף ולא חושדת בהם שהם שומרי הלכה ומקיימי מצוות
אני סומכת על דעת התורה של הרב זריצקי
מי שלא שלא יתיחס לקובץ שהעליתי
רק שאותו אחד היה כל-כך נחרץ שהבאתי לו עוד דעות בנושא

מויסי

משתמש מקצוען
מה אנחנו רוצים ממנו ??
פגש אותי הבוקר שכן חילוני והתחיל לצחוק עלי מה אתם ככה משתגעים לחפש פירורים בקצה המגירה ומקרצפים את המקרר, ואת הקירות, מי ביקש ממכם ככה להשתגע ? כתוב בתורה שאסור שיהיה חמץ בבית לא לקרצף כמו מטורפים. כמובן שניסתי לענות ולהתווכח אבל הוא רק עמד ולגלג, התאספו סביבו עוד שני שכנים חילוניים וכולם התחילו ללגלג וללהג על הקיצוניות החרדית. כמובן אני חייכתי בליבי מה איכפת לי מה שהם יגידו אני יודע מה האמת !
מסכן הוא חילוני רואה איך כולם מנקים ומקרצפים וקשה לו שהוא משעומם ובלי כל החוויה של החג הגדול הזה וצריך פשוט לרחם עליו.

החיוך עדיין על שפתי בזמזום עליז של ברוך אלוקינו שהבדילנו מן התועים, עד שפתחתי את האשכול הזה ואת התקיפות על השואל שאלה שלא ביקש לקבל חוות דעת הלכתית אלא לשאול היכן משיגים כי כך נהוג מאבותיו\רבותיו וכאן נמוג החיוך מעל שפתי.......

פ. גינזבורג

זוצית ירושלמית לשעבר...
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
מה אנחנו רוצים ממנו ??
פגש אותי הבוקר שכן חילוני והתחיל לצחוק עלי מה אתם ככה משתגעים לחפש פירורים בקצה המגירה ומקרצפים את המקרר, ואת הקירות, מי ביקש ממכם ככה להשתגע ? כתוב בתורה שאסור שיהיה חמץ בבית לא לקרצף כמו מטורפים. כמובן שניסתי לענות ולהתווכח אבל הוא רק עמד ולגלג, התאספו סביבו עוד שני שכנים חילוניים וכולם התחילו ללגלג וללהג על הקיצוניות החרדית. כמובן אני חייכתי בליבי מה איכפת לי מה שהם יגידו אני יודע מה האמת !
מסכן הוא חילוני רואה איך כולם מנקים ומקרצפים וקשה לו שהוא משעומם ובלי כל החוויה של החג הגדול הזה וצריך פשוט לרחם עליו.
החיוך עדיין על שפתי בזמזום עליז של ברוך אלוקינו שהבדילנו מן התועים, עד שפתחתי את האשכול הזה ואת התקיפות על השואל שאלה שלא ביקש לקבל חוות דעת הלכתית אלא לשאול היכן משיגים כי כך נהוג מאבותיו\רבותיו וכאן נמוג החיוך מעל שפתי.......
חבל שאין אופציה לאלפי לייקים...

מויסי

משתמש מקצוען
מה אנחנו רוצים ממנו ??
עוד מעט תשמעו שאנשים מחפשים שמפו כשר לפסח לאוכלי קטניות :ROFLMAO:

קוביד

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מה אנחנו רוצים ממנו ??
דמגוגיה זולה ושקרית.
מאבותיו\רבותיו
שקר.

רייזי 36

משתמש מקצוען
איזה טורחים?

ברשימה של הרב זריצקי גם יכול להיות כתוב
שלא צריך לקלף עגבניות
ומותר להשתמש בכף שנפלה על הרצפה
ולקנות את כל הדגים קפואים ולא רק קרפיון חי
ולהשתמש בפלסטיק ולא רק בזכוכית
ובשמן ולא בשומן של עופות
ובמצות לא חבורה
ובקוקה קולה עם הכשר
ובכבד שלא צלו אותו בבית
וכו' וכו'
אבל
כל משפחה חייבת להחמיר את החומרות שהחמירו אצל ההורים

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה