אסיפת מורות- מה החוק אומר?

מנפחים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
האם מנהלת רשאית לחייב מורה לבוא ביום חופשי לאסיפת צוות שנערכת מפעם לפעם במשך השנה???
דחוף לי לדעת..

מנפחים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
ובאותו ענין
כמה פעמים בשננה רשאית מנהלת לדרוש מהמורות לבוא לאסיפת מורות על חשבון זמנן החופשי...

honey

משתמש פעיל
אני עובדת בשני בתי ספר. באחד יש פעם בחודש אסיפת צוות ובשני פעם בשבועיים. במשרד החינוך צוברים את השעות הללו להשתלמות. בחרדי- לא.
לפי החוק- אסור לחייב אותך להגיע על חשבון היום החופשי שלך. וכל ארגון מורים אליו את משתייכת יגבה אותך בעניין.
שאלה מעניינת - האם וכמה מנהלת רשאית.
אבל אם רוצים להצליח, קידום ומינוף לתפקידים נוספים, אז שאלת ה"רשאית" מאבדת משמעות.
לא תמיד זה נכון.
יש בתי ספר שאין לאן להתקדם שם. אז לפחות לא להרגיש מנוצלת...

בשעות הקטנות

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
אני לא יודעת מה זה נקרא "מחייבת".
עבודת ההוראה כוללת הרבה מאוד מחויבויות נוספות, שלא מקבלים עליהן שכר שעתי.
שעת תפילה בבוקר, תורנויות חצר, אספת מורות, שיחות טלפון עם הורים, בדיקת מבחנים ומחברות.
הכל על חשבון הזמן החופשי.
אבל כזו היא עבודת ההוראה, ומי שרוצה להישאר בה לטווח ארוך- חייבת להפנים את זה.

יש בתי ספר שאין לאן להתקדם שם. אז לפחות לא להרגיש מנוצלת...
נכון. אבל גם להיות חלק מהצוות ולא להשתתף באספת מורות- זו לא תחושה נעימה בכלל, הן באופן אישי
והן כלפי המנהלת, שלא מענין אותה בדיוק אם את יכולה להתקדם פה או לא.
ומניסיון שלי- מורות שנותנות מעצמן וחלק, גם אם לא יכולות להתקדם בביה"ס הספציפי בו הן מלמדות,
יתכן שיוכלו לעשות להן העברה לבית ספר קרוב שיש בו משרות פנויות. ורק מנהלת שרואה באמת מסירות,
ורואה רצינות תעזור לך לעשות את זה.

כותבת הרבה

משתמש פעיל
אני לא יודעת מה זה נקרא "מחייבת".
עבודת ההוראה כוללת הרבה מאוד מחויבויות נוספות, שלא מקבלים עליהן שכר שעתי.
שעת תפילה בבוקר, תורנויות חצר, אספת מורות, שיחות טלפון עם הורים, בדיקת מבחנים ומחברות.
הכל על חשבון הזמן החופשי.
אבל כזו היא עבודת ההוראה, ומי שרוצה להישאר בה לטווח ארוך- חייבת להפנים את זה.

נכון. אבל גם להיות חלק מהצוות ולא להשתתף באספת מורות- זו לא תחושה נעימה בכלל, הן באופן אישי
והן כלפי המנהלת, שלא מענין אותה בדיוק אם את יכולה להתקדם פה או לא.
ומניסיון שלי- מורות שנותנות מעצמן וחלק, גם אם לא יכולות להתקדם בביה"ס הספציפי בו הן מלמדות,
יתכן שיוכלו לעשות להן העברה לבית ספר קרוב שיש בו משרות פנויות. ורק מנהלת שרואה באמת מסירות,
ורואה רצינות תעזור לך לעשות את זה.

רוב הפרטים הנ"ל משולמים באופק/עוז לתמורה...

ממש חבל שיש מקומות שעדיין לא שם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קג

א לְדָוִד בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְכָל קְרָבַי אֶת שֵׁם קָדְשׁוֹ:ב בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְאַל תִּשְׁכְּחִי כָּל גְּמוּלָיו:ג הַסֹּלֵחַ לְכָל עֲוֹנֵכִי הָרֹפֵא לְכָל תַּחֲלֻאָיְכִי:ד הַגּוֹאֵל מִשַּׁחַת חַיָּיְכִי הַמְעַטְּרֵכִי חֶסֶד וְרַחֲמִים:ה הַמַּשְׂבִּיַע בַּטּוֹב עֶדְיֵךְ תִּתְחַדֵּשׁ כַּנֶּשֶׁר נְעוּרָיְכִי:ו עֹשֵׂה צְדָקוֹת יי וּמִשְׁפָּטִים לְכָל עֲשׁוּקִים:ז יוֹדִיעַ דְּרָכָיו לְמֹשֶׁה לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל עֲלִילוֹתָיו:ח רַחוּם וְחַנּוּן יי אֶרֶךְ אַפַּיִם וְרַב חָסֶד:ט לֹא לָנֶצַח יָרִיב וְלֹא לְעוֹלָם יִטּוֹר:י לֹא כַחֲטָאֵינוּ עָשָׂה לָנוּ וְלֹא כַעֲוֹנֹתֵינוּ גָּמַל עָלֵינוּ:יא כִּי כִגְבֹהַּ שָׁמַיִם עַל הָאָרֶץ גָּבַר חַסְדּוֹ עַל יְרֵאָיו:יב כִּרְחֹק מִזְרָח מִמַּעֲרָב הִרְחִיק מִמֶּנּוּ אֶת פְּשָׁעֵינוּ:יג כְּרַחֵם אָב עַל בָּנִים רִחַם יי עַל יְרֵאָיו:יד כִּי הוּא יָדַע יִצְרֵנוּ זָכוּר כִּי עָפָר אֲנָחְנוּ:טו אֱנוֹשׁ כֶּחָצִיר יָמָיו כְּצִיץ הַשָּׂדֶה כֵּן יָצִיץ:טז כִּי רוּחַ עָבְרָה בּוֹ וְאֵינֶנּוּ וְלֹא יַכִּירֶנּוּ עוֹד מְקוֹמוֹ:יז וְחֶסֶד יי מֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם עַל יְרֵאָיו וְצִדְקָתוֹ לִבְנֵי בָנִים:יח לְשֹׁמְרֵי בְרִיתוֹ וּלְזֹכְרֵי פִקֻּדָיו לַעֲשׂוֹתָם:יט יי בַּשָּׁמַיִם הֵכִין כִּסְאוֹ וּמַלְכוּתוֹ בַּכֹּל מָשָׁלָה:כ בָּרְכוּ יי מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ:כא בָּרְכוּ יי כָּל צְבָאָיו מְשָׁרְתָיו עֹשֵׂי רְצוֹנוֹ:כב בָּרְכוּ יי כָּל מַעֲשָׂיו בְּכָל מְקֹמוֹת מֶמְשַׁלְתּוֹ בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

יוקרה בשולחן החג • פרס לזוכה • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה