דיון אסטרטגיית קאבר קול באופציות

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
שלום ותודה על המענה המפורט פה.

לא כ"כ הבנתי למה אתם כותבים שאין אפשרות להרוויח בצורה ודאית בעזרת אופציות.

האסטרטגיה הבאה נקראת "הגלגל". אשמח לשמוע את דעתכם עליה.

אם אני קונה היום לדוגמא את מניית טסלה ומשלם עליה 186 דולר. כפול 100 יחידות יצא לי 18,600 דולר. כשאני קונה פוט רחוק לשער הכי קרוב לכניסה (185) לתאריך 18/12/2026 - עוד 913 יום. אני משלם על ההגנה סביבות 4700 דולר.

בחלוקה חודשית ההגנה עולה לי 157 דולר לחודש.

עכשיו אני מבצע קאבר קול, וכותב קול לעוד חודש לסטרייק 200 ואני מקבל 660 דולר.

סה"כ שילמתי על המניות ועל הפוט להגנה למשך שנתיים וחצי 23,300 דולר.
הכנסתי 660 דולר מהקול שכתבתי, וניכיתי 157 דולר מהעלות החודשית של ההגנה נשארתי ביד עם 503 דולר.
קצת מעל 2%.

בסוף החודש היה אם מניית טסלה סגרה מעל 200 נניח 205 (זו דוגמא קצת הזויה, בד"כ מניות לא נעות בכאלו טווחים. אבל זו טסלה והיא כן מסוגלת לזה), המניות נלקחו ממני. הרווחתי 503 דולר על האופציה שכתבתי. ועוד 2000 דולר על המניות שמכרתי.

אם המניה סגרה מתחת ל-200 נשארתי רק עם הפרמיה שהיא בניכוי ההגנה 503 דולר. קצת מעל 2%.

עכשיו יש לי 2 אפשרויות או להיכנס חזרה בשער הנוכחי, ולכתוב שוב קול לסטרייק גבוה יותר באותו יחס כמו פעם שעברה ולקבל בערך את אותה פרמיה. או לכתוב פוט לשער שיש לי את ההגנה נניח לשער 185. בהערכה גסה אקבל על אופציית הפוט בערך 220 דולר.

אם האופציה תפקע מחוץ לכסף, הרווחתי את הפרמיה שלי שכיסתה את הביטוח הרחוק שקניתי. ואם נכנסתי לכסף אקבל את המניות בשער שבו כתבתי את האופציה. ואז שוב אבצע קאבר קול וחוזר חלילה.

מתקדמים יכולים לנהל את הפוזיציה וברגע שהקול/הפוט שהם כתבו שווה פחות הם קונים בחזרה את הפוט ומוכרים שוב בהתאם למצב השוק.

מה הסיכון באסטרטגיה הזו? והאם ניתן דרכה להרוויח אחוז מסוים בכל חודש בצורה סבירה.

תודה מראש!

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען

אם אני קונה היום לדוגמא את מניית טסלה ומשלם עליה 186 דולר. כפול 100 יחידות יצא לי 18,600 דולר. כשאני קונה פוט רחוק לשער הכי קרוב לכניסה (185) לתאריך 18/12/2026 - עוד 913 יום. אני משלם על ההגנה סביבות 4700 דולר.

הכנסתי 660 דולר מהקול שכתבתי, וניכיתי 157 דולר מהעלות החודשית של ההגנה נשארתי ביד עם 503 דולר.
קצת מעל 2%.

בסוף החודש היה אם מניית טסלה סגרה מעל 200 נניח 205 (זו דוגמא קצת הזויה, בד"כ מניות לא נעות בכאלו טווחים. אבל זו טסלה והיא כן מסוגלת לזה), המניות נלקחו ממני. הרווחתי 503 דולר על האופציה שכתבתי. ועוד 2000 דולר על המניות שמכרתי.

אם המניה סגרה מתחת ל-200 נשארתי רק עם הפרמיה שהיא בניכוי ההגנה 503 דולר. קצת מעל 2%.

עכשיו יש לי 2 אפשרויות או להיכנס חזרה בשער הנוכחי, ולכתוב שוב קול לסטרייק גבוה יותר באותו יחס כמו פעם שעברה ולקבל בערך את אותה פרמיה. או לכתוב פוט לשער שיש לי את ההגנה נניח לשער 185. בהערכה גסה אקבל על אופציית הפוט בערך 220 דולר.

אם האופציה תפקע מחוץ לכסף, הרווחתי את הפרמיה שלי שכיסתה את הביטוח הרחוק שקניתי. ואם נכנסתי לכסף אקבל את המניות בשער שבו כתבתי את האופציה. ואז שוב אבצע קאבר קול וחוזר חלילה.

מתקדמים יכולים לנהל את הפוזיציה וברגע שהקול/הפוט שהם כתבו שווה פחות הם קונים בחזרה את הפוט ומוכרים שוב בהתאם למצב השוק.

מה הסיכון באסטרטגיה הזו? והאם ניתן דרכה להרוויח אחוז מסוים בכל חודש בצורה סבירה.

תודה מראש!
אני לא כ"כ אחזתי ראש, אך במקרה שבמניה ירדה ל185 או פחות, הפסדת 1000$ והרווחת רק 503$
במקרה של עליה של יותר מ205, הפסדת את העליה.
נראה שהגידור הזה מפחית גם את הרווח.

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אני לא כ"כ אחזתי ראש, אך במקרה שבמניה ירדה ל185 או פחות, הפסדת 1000$ והרווחת רק 503$
במקרה של עליה של יותר מ205, הפסדת את העליה.
לא הפסדתי 1000 דולר. הפוט שלי נשאר ברשותי עד הפקיעה. נניח חודש אחר כך המניה יורדת ל- 175 אכתוב ל-190. עדיין ביחסיות ארוויח אותו הדבר על הקול.
נראה שהגידור הזה מפחית גם את הרווח
הגידור לא מפחית את הרווח. הגידור רק עולה כסף ויש צורך לממן אותו, המימון הוא ע’’י כתיבת קולים שהם אכן מגבילים את הרווח. אבל מצד שני יש את הרווח מעצם מכירת המניות.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
עד הפקיעה של הפוט שקניתי? במצב הזה המניות שלי הולכות אל מוכר הפוט ואני מקבל על כל מניה 185$.
במקום 186$ ששילמת.
עברתי בראשי שוב על מה שהצעת ויש לי2 שאלות.
א. מדוע אתה קונה פוט עם סטרייק של 185 ולא 186? ומדוע אתה קובע את הקול בדיוק ב200?
ב. לכאורה אין מצב שההפרש בין פוט לקול יהיה כזה גדול, ההפרש אמור לייצג במקרה שלנו את הריבית, ואת הסבירות העודפת שיהיו עליות, וסטיית תקן גבוהה שלכאורה משפיעה על שני הכיוונים.
וז"א שבשוק דובי האסטרטגיה הזאת לא תעבוד ותאלץ לאמץ אסטרטגיה הפוכה.

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
במקום 186$ ששילמת.
עברתי בראשי שוב על מה שהצעת ויש לי2 שאלות.
א. מדוע אתה קונה פוט עם סטרייק של 185 ולא 186? ומדוע אתה קובע את הקול בדיוק ב200?
ב. לכאורה אין מצב שההפרש בין פוט לקול יהיה כזה גדול, ההפרש אמור לייצג במקרה שלנו את הריבית, ואת הסבירות העודפת שיהיו עליות, וסטיית תקן גבוהה שלכאורה משפיעה על שני הכיוונים.
וז"א שבשוק דובי האסטרטגיה הזאת לא תעבוד ותאלץ לאמץ אסטרטגיה הפוכה.
אכן הפסד של 100 דולר... אבל במשך השנתיים וחצי הללו אספתי פרמיות מטורפות.

א. לטווח כ"כ רחוק אין אופציות על כל סטרייק. תסתכל כעת על שרשרת האופציות בחשבון המסחר שלך ותראה שבאיזה שהוא שלב זה מתחיל לדלג.
ב. ברור שיש מצב כזה. תבדוק בבקשה במערכת המסחר שלך ותווכח. יש גם הסבר פשוט לזה: מי שכותב פוט חושב שהמניה הולכת לעלות ולכן אין לו שום בעיה להתחייב לקנות במחיר נמוך. מכיוון ששוק ההון עולה בד"כ מסתבר שבעוד שנתיים וחצי המחיר יהיה יותר גבוה מהיום. משא"כ מי שכותב קול חושב שהמחיר לא הולך לעלות, ולכן אין לו בעיה להתחייב למכור לך את המניות בשער נמוך, כי הוא חושב שהמניה תהיה פחות מזה.

בגדול, קאבר קול מתאים במדויק לשוק דובי. בשוק דובי אני אכתוב את הקול לשער שקניתי את המניה ואז אקבל בסביבות ה-1000 דולר על כל אופציה! ואז גם אם המניה תרד עד לאפס במשך השנתיים וחצי הללו, אני אספתי במשך הזמן הזה קרוב לפי 2 מהמחיר ששילמתי על המניות ואז בסוף עוד השתמשתי בפוט שקניתי כדי למכור ב-185....

אני קובע על שער 200, כי אני כן חושב שהמחיר של המניה יעלה, ואני רוצה לבצע שוב את הקאבר קול, ואני מעדיף שהמניות לא יילקחו ממני כדי שאוכל להמשיך להרוויח גם מעליית מחיר המניה וגם מהקול שאני כותב.

ישנם 3 דברים מרכזיים שמשפיעים על מחירי האופציות.
1. מחיר המניה.
2. רמת התנודתיות שלה.
3. ערך הזמן.

אל תסתכל על סטיות תקן ועל שערי הריביות זה פחות רלוונטי לעיקר התמחור של האופציות.

דניאל נבון

משתמש צעיר
מנוי פרימיום

קצת מעל 2%.

תודה מראש!
באופן כללי ההפסד המקסימלי שלך בפוזיציה כזאת הוא בהחלט מוגבל וידוע מראש.
הוא עומד על 100$ (עבור ההפרש בין שער 186 ל 185) ועוד עלות ההגנה שציינת שהיא 4,700$.
סה"כ ההפסד המקסימלי שלך עומד על 4,800$ ומעתה ואילך נקרא לכל הסכום הזה "עלות הביטוח לשנתיים וחצי" - עם הסכום הזה אתה למעשה מבטח בצורה מלאה את 100 המניות שרכשת.

בפועל כפי שאמרת אתה בכל חודש יכול למכור CALL וככה "להחזיר הביתה" כמה שיותר דולרים.
את "עלות הביטוח לשנתיים וחצי" כבר שילמת,
כעת יש לך שנתיים וחצי להחזיר הביתה כמה שיותר דולרים במטרה לצאת ברווח גדול ככל הניתן.

להלן 2 תרחישים אפשריים:

1. תרחיש ראשון:

כפי שציינת בחודש הראשון אתה יכול להחזיר הביתה 660$ עבור מכירת CALL 200.
ככל והפקיעה תהיה מתחת שער 200$ בטסלה אז החזרת באותו חודש 660$ ואתה "ממשיך במשחק" לחודש הבא במטרה להחזיר עוד כסף הביתה.

רעיונית גם אם המניה תרד לשער 150$ נניח עדיין יוצא שהחזרת הביתה 660$ בחודש הראשון,
הבעיה היא שבחודש הבא אתה תצטרך למכור את CALL186 לכל הפחות ויתכן שתקבל בעבורו פרמיה של 200$ בלבד וכבר לא 660$ כפי שקיבלת בחודש הקודם על CALL200.

כאן אנחנו בעצם מגיעים לסיכון העיקרי באסטרטגיה - אם המניה יורדת בחדות כבר בחודשים הראשונים לפני שהספקת להחזיר מספיק כסף הביתה אז אתה בבעיה.
הבעיה נובעת מכך שכעת בכל חודש אתה תרוויח פרמיה מאוד נמוכה שיתכן שבגללה גם אם תמכור בכל חודש את CALL186 אתה עדיין תחזיר הביתה פחות מ "עלות הביטוח לשנתיים וחצי" על סך 4,800$.

אם נסתכל על הצד החיובי באסטרטגיה - יתכן שהמניה אכן תיסחר לאורך זמן רב בשער שקנית פחות או יותר (ולא תרד יותר מדי בחדות) וכך תוכל כל חודש להחזיר הביתה 660$ ואפילו יותר.
אם במשך שנתיים וחצי תצליח להחזיר כל חודש הביתה 660$ אז ודאי שיהיה לך רווח נאה באסטרטגיה.

2. תרחיש שני:
במצב שבו הפקיעה במניית טסלה תהיה מעל שער 200$ אז במקרה כזה אתה כבר החזרת 660$ (עבור מכירת ה CALL) ועוד 1,400$ (מכיוון שתרוויח ב100 המניות שלך את ה14$ למניה בין שער $186 לשער 200$) וכך הגעת כבר בחודש לזה שהחזרת הביתה 2,060$.

במצב כזה אתה יכול להסתכל על מחירו של ה PUT שקנית (שוודאי ירד מעט בגלל שחיקת ערך הזמן של אותו חודש ובגלל שהמניה עלתה ב14$).
סביר להניח שהוא ירד בכמה מאות דולרים,
אבל אתה לגמרי יכול להחליט לסגור אותו כבר כעת ולצאת ברווח יפה מהעסקה מבלי להמתין שנתיים וחצי.

יש עוד המון תרחישים שלא ציינתי ודרכים יצירתיות להתמודד באסטרטגיה הזאת,
עולם האופציות בהחלט טומן בתוכו עולם שלם של אפשרויות וקצרה היריעה מכדי להסביר כאן בתגובה אחת את כל הדרכים שבהן ניתן לפעול.

בואו נראה שאתם קודם כל מצליחים לעכל את מה שרשמתי כאן (:

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
ועוד 2000 דולר על המניות שמכרתי.
התכוונת 1,400$. קנית ב18,600 ומכרת ב20,000
הסיכון אם בחודש הראשון מניית טסלה תצנח מ186$ ל100$,
כאמור על הקול קיבלת 660$ ועל הפוט שילמת 4,700
בחודש הבא אם תרצה פרמיה 660$ תאלץ לכתוב קול 120
ואם בפקיעה המנייה תהיה 130
הפסדת כי קנית ב186 ומכרת ב130.
עכשיו הפוט נותן לך הגנה מההפסד הזה ואתה זכאי לקבל את המניות חזרה ב185$ אבל הפוט עלה 4,700$...

בדינג

משתמש מקצוען
D I G I T A L
תודה על התשובות המפורטות.

לכן צריך לשלב עם כתיבת פוט כשמניה מאוד עלתה לשער שיש לך את ההגנה.
דבר נוסף שחשוב לדעת, זה מתאים בעיקר למניות גדולות, כאילו שלא צונחות בחודש אחד 40%. אם המניה כ’’כ תנודתית, אמנם אקבל יותר על הפרמיה אבל זה הרבה יותר מסוכן.

אני אישית עושה את זה כבר תקופה, וכשהמניה יורדת מתחת לשער הקניה שלי, אני ממתין טיפה. או כותב לשער הקניה שלי רק כדי לממן את הפוט.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה