שיתוף - לביקורת אני

בית הביואר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
שיתוף ראשון שלי: )

אין ספור פעמים אמרתי את המילה 'אני' . אין ספור פעמים כתבתי אותה בלי לחשוב, בלי להבין מה שרבטתי על הנייר.
סיפרתי מה אני אוהבת, וגם מה שלא, דיברתי על מה אני אוכלת ומה אני רוצה ומה אני חושבת ומה אני מצפה ואני ואני ואני, ולא העליתי על קצה דעתי מי זו אותה 'אני' אנונימית.
ועל אף ש'אני' יש רק אחת, יצא לי להכיר אנשים רבים שאומרים וכותבים את המילה הזו כמוני, אך מתכוונים לאדם שונה לחלוטין.
הם מתכוונים למי שהם רואים במראה, למי שכואב לו שדורכים עליהם ולמי שהם הכי אוהבים בעולם.
גם אני אוהבת את 'אני' הכי בעולם, וזו בדיוק הסיבה שאני בוהה באותיות המזוגגות מולי, ולא סולחת לעצמי על מה שעשיתי ל'אני', אהבת חיי. איך פגעתי בה בלי להסס, איך השפלתי אותה, וכמה סבל גרמתי לה. לא מבינה איך ההנתי להדוף אותה, לרמוס אותה בריש גלי ואחר כך להתעלם מכאבה בחוסר אלגנטיות מוסווה.
איך דחפתי אותה בסוף רשימת המטלות, דוחה אותה פעם אחר פעם. איך ויתרתי עליה לטובת אחרים, או לטובת מה יגידו אחרים.

והיום היא בכתה, 'אני'. בשקט בשקט, אל תוך אותיות מזוגגות, התחננה שאקשיב, לפחות היום. היא הזכירה לי את כל הפעמים שויתרתי עליה, שדחיתי אותה, שפטרתי אותה במילים חפוזות ואצתי לי לענייני.
וכאב לי הבכי שלה. כאב לי מאוד. אני אוהבת אותה, קשה לי כשהיא בוכה.

סליחה, 'אני'. סליחה. ואפילו שאני לא אוהבת, תבכי הרבה, תזכירי לי, כדי שבשנה הבאה נחייך יחד את ואני, או בעצם, רק אני.

חי מינץ

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
מטורף!!!
רק הערה אחת,
כדי שתביני לאן הגעת...
וזו בדיוק הסיבה שאני בוהה באותיות המזוגגות מולי,
אל תוך אותיות מזוגגות,
לטעמי זה לא יפה לחזור פעמיים על אותה קלישאה/מטאפורה וכל שם וחניכא דאית ליה
מוזמנים לחלוק עלי

בית הביואר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מטורף!!!
רק הערה אחת,
כדי שתביני לאן הגעת...

לטעמי זה לא יפה לחזור פעמיים על אותה קלישאה/מטאפורה וכל שם וחניכא דאית ליה
מוזמנים לחלוק עלי
תודה
לוקחת לתשומת ליבי

ציורי לשון

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
וואו. זה יפה!
יש לציין שה'אני' באוטומט מעלה אסוציאציה יותר של אגואיזם ו'טיפוחו' לפעמים יתר על המידה.
הקטע שלך דווקא מאיר פתאום צד אחר, חשוב לא פחות.
ואולי אפילו הייתי אומרת, שהרבה פעמים האגואיזם מגיע דווקא מהמקום המחוק ההוא, שאנחנו לא נותנים ל'אני' ההוא מספיק מקום.
בכל אופן, זה חתיכת נושא. תודה שכתבת על זה, נוגע ויפה.

נ.ב. יש לציין ששם הניק דחף אותי לפתוח מהר את האשכול;), אבל לגמרי אח"כ גם הכותרת והתוכן...
ברוכה הבאה!!
כיף לראות חדשים וטובים:)

בית הביואר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
וואו. זה יפה!
יש לציין שה'אני' באוטומט מעלה אסוציאציה יותר של אגואיזם ו'טיפוחו' לפעמים יתר על המידה.
הקטע שלך דווקא מאיר פתאום צד אחר, חשוב לא פחות.
ואולי אפילו הייתי אומרת, שהרבה פעמים האגואיזם מגיע דווקא מהמקום המחוק ההוא, שאנחנו לא נותנים ל'אני' ההוא מספיק מקום.
בכל אופן, זה חתיכת נושא. תודה שכתבת על זה, נוגע ויפה.
תודה! באמת רציתי להאיר את הצד הזה, כי אחרי הכל ה'אני' הזה הוא המתנה הכי גדולה שקיבלנו...
נ.ב. יש לציין ששם הניק דחף אותי לפתוח מהר את האשכול;), אבל לגמרי אח"כ גם הכותרת והתוכן...
חח מקווה יום אחד לשתף בחוויות מהארמון פנימה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה