שיר אנא בכוח

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
היום פגשתי במסיבת סוף שנה שתי ניקיות מפרוג... אחת מהן שמעה שאני הסופרת א. פרי וניגשה לדבר איתי, ומאוחר יותר פגשתי את השניה הן אפילו הסכימו לומר לי את שם הניק שלהן.
זה היה מביך ממש, התנצלתי על מה שאני כותבת, ועל שאני כותבת בכלל, והיא דווקא שיבחה ואמרה שהיא לא רואה משהו לא טוב בכתיבה שלי...
אמרתי לה שאני רוצה להתנתק מהתלות במסך והיא הסכימה שיש תלות מסוימת. זה היה מצחיק ומביך כאחד. אמרתי לשניה שמעניין איך היינו מגיבות אם היה מפגש לכל הניקיות בפרוג והיא אמרה שזה היה מוריד לנו את הערך של הבמה הוירטואלית כי כל היופי זה שיש שיח בלי לראות מי נמצא שם...
בכל זאת זה די גרם לי להבין עד כמה המסך הוא רק מסך, רובוט, עם לייקים ותגובות, ואין תחליף לעולם האמיתי, האנושי.
הפלוס - נוצר בינינו חיבור שאילולא הבמה בפרוג הן לא היו "מכירות" אותי, ואני לא אותן, לא היינו מדברות בכלל ולא מכירות.
אז עדיין אני צריכה לעכל את המפגש, שהיה בשבילי ממש מפתיע ומרתק, אני מודה לה' שזיכה אותי להכיר נשים כל כך טובות ומדהימות, ושלמדתי על עצמי המון דברים חדשים...
בעקבות המפגש המדהים שהוביל אותי להבנה כמה כולנו בני אדם זהים עם מטרות זהות, החלטתי לעלות לכאן שיר שכתבתי לא מזמן. חיפשתי שיר מעניין ומצאתי את השיר הבא - "אנא בכוח" השיר הוא עם משמעות שאפשר להמשיל אותה לכל מצב בחיים, החל מכנסת ישראל (כפי שחז"ל כינו את עם ישראל), המדינה, אמן שרוצה לפרוץ החוצה, כישרון מעניין, וכל דבר בעולם שיש בו משהו חדש שצריך להתגלות...

אנא בכח
גדולתך
תתיר צרורה
מיד עצמה

עזור לה
להתגבר
על הכבלים
שכבלה
את עצמה

עזור לה לצאת
מתוך מחוזות
השקר,
התעתוע,
הזוהר,
העצמיות,

אל מחוזות
של תקווה

אנא בכח
גדולתך
תביא לצרורה
בצרור החיים

פשוט,
חיים.

*כמה מילים על התלות במסך, שאני הרבה מדברת וכותבת על זה: באיזשהו מקום הסכמתי עם עצמי שהמסך כאן,
אי אפשר להילחם, אולי זה גם לא רצוי, כי זה בסך הכל כלי, וצריך ללמוד להתנהל איתו באופן בריא ונכון, שהוא ישרת אותנו ויתן לנו מידע, כלים להתקדם ויהיה המשרת שלנו... ולא ישות בפני עצמה שצריך להכנע לה.

נערך לאחרונה ב:

אוראל סולטן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אנא בכח
גדולתך
תתיר צרורה
מיד עצמה

עזור לה
להתגבר
על הכבלים
שכבלה
את עצמה

עזור לה לצאת
מתוך מחוזות
השקר,
התעתוע,
הזוהר,
העצמיות,

אל מחוזות
של תקווה

אנא בכח
גדולתך
תביא לצרורה
בצרור החיים

פשוט,
חיים.
ואוו.

עוצמתי ביותר.

שנזכה לראות בחיי הצרורה בקרוב, אכי"ר. (גם אם לפעמים היא נראית לנו צרה צרורה... ;)).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה