עזרה אלרגי לחלבי או לא?

סתם מישהו

משתמש צעיר
הבן שלי בן ארבעה חודשים, נתתי לו מטרנה חלבית.
עבר בהצלחה. (שמחתי לאחר אלרגיה אצל הקודם)
ניסיתי פעם שניה. הכל מצוין.

בפעם השלישית לאחר כשבועיים, הוא הגיב למטרנה באותן התגובות שאחיו האלרגי הגיב.
הקאה ואדמומיות בפנים, עם חוסר נוחות.

מישהו שמע על התופעה הזו?
הוא אלרגי או לא???

גלידה בגביע

משתמש מקצוען
חוזרת בי.
לא לנסות שוב, לכי לאלרגולוג.
אצל האלרגי שלי גם התופעות האלרגניות לא הגיעו בפעם הראשונה אלא מחשיפה לחשיפה הם החמירו.

נערך לאחרונה ב:

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אם יש אח אלרגי הסיכויים לאלרגיה גבוהים בהרבה.

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
בן שלי בן ארבעה חודשים, נתתי לו מטרנה חלבית.
עבר בהצלחה. (שמחתי לאחר אלרגיה אצל הקודם)
ניסיתי פעם שניה. הכל מצוין.

בפעם השלישית לאחר כשבועיים, הוא הגיב למטרנה באותן התגובות שאחיו האלרגי הגיב.
הקאה ואדמומיות בפנים, עם חוסר נוחות.

מישהו שמע על התופעה הזו?
הוא אלרגי או לא???
אלרגי! זהירות!
זה בדיוק מה שקורה באלרגיה , בהתחלה הגוף עוד לא מכיר את זה ולא מגיב ...אחרי תקופה הוא כבר מכיר ומפתח נוגדנים שהולכים ומחריפים מפעם לפעם (באלרגיות קשות כמו חלב , בוטנים וכו זה מצוי)
אצל הבת שלי שהיתה אלרגית לחלבי גם ראיתי רק בפעם השלישית ובהפרשים דומים כמו שתארת
תנסי עוד פעם כדי להיות בטוחה.
לא לנסות! תבדקי אצל אלרגולוג קודם או תחת השגחה רפואית, הוא בודק כמות מזערית שלא מסכנת...
כרגע עדיף להמנע מלתת עד לבדיקה מעמיקה יותר...וזה עוד יכול להשתנות

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
איך אני מגיעה לאלרגולוג? זה בקופ"ח?
כן בקופת חולים , רופא שבודק אלרגיה
הוא מחדיר כמויות קטנות של מזון תחת העור בדקיורת קטנות ובודק אם מתנפח או אדום
המקרה שתארת זה אחד לאחד מה שקרה לבת שלי כך גילינו לה את האלרגיה לחלב , וגם לחלב עיזים וכו אצלה התנפח ממש בבדיקה
אבל בסוף עבר בגיל 2.5 אחרי שבדקנו שוב אצל הרופא

קריצה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אצל הבת שלי אותו דבר
ככה גילינו את האלרגיה
2 רופאים אמרו לי שרק בגיל שנה ללכת לעשות את הבדיקה לאלרגיה
ועד אז להמנע לחלוטין מחלבי

סתם מישהו

משתמש צעיר
לא לנסות! תבדקי אצל אלרגולוג קודם או תחת השגחה רפואית, הוא בודק כמות מזערית שלא מסכנת...
כרגע עדיף להמנע מלתת עד לבדיקה מעמיקה יותר...וזה עוד יכול להשתנות
איך מגיעים לאלרגולוג? (מושג חדש...)
זה בקופ"ח?

להודות ולהלל!

משתמש מקצוען
אצלינו היה אותו דבר , מאחד הפעמים הראשונות שניסיתי לתת מטרנה היא לא הסכימה לאכל ונוצרה אדמימות מתחת לפה. - לא נתתי שוב.(המשיכה לינוק)
כשגדלה בגיל 9 חודשים ניסיתי לתת מוצרי חלב וירקה ודחתה ממש....
ושוב פריחה מסביב לפה או באזור שהחלב נגע בה (היה קצת בבטן)
הבנתי שזה אלרגיה, לא הלכתי לבדוק אף פעם....
וכן ניסיתי כל כמה חודשים לתת מעדן או גבינה ולא הסכימה בשום אופן- כאילו זה מציק לה בלשון..כך אני חושבת.
היום היא בת שנתיים ורבע ולא מתקרבת לחלבי , זה מגעיל אותה ודוחה והיא אומרת איכס אפילו על עוגת גבינה מהממת....

מתי יש סיכוי שיעבור?
והאם יש צורך לעשות בדיקת אלרגיה?

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
מתי יש סיכוי שיעבור?
והאם יש צורך לעשות בדיקת אלרגיה?
חבל לא לבדוק כל תקופה בין שנה לשנתיים
פשוט להתקשר לקופה לבקש תור לבדיקת אלרגיה -וישלחו אתכם כבר לרופא המתאים

ישראלים

משתמש מקצוען
הבן שלי כבר כמעט בן 6 ולא מעונין לגעת בשום מוצר חלבי לאחרונה מסכים שוקולד חלבי וקצת פיצה אבל רק קנויה.

elibeli

משתמש מקצוען
איך מגיעים לאלרגולוג? (מושג חדש...)
זה בקופ"ח?
אם אתם במאוחדת ומירושלים יש אלרגולוגית מקסימה בשם נטלי דניאל מקבלת ברח' יפו (צמוד לאחת מתחנות הרכבת הקלה-לא זוכרת איזה). בבדיקה באתר מאוחדת היא מקבלת גם בבית שמש.
יתכן ועובדת בקופ"ח נוספות.
אצלינו היה עם האלרגיה אותו דבר רק שההתפרצות היתה עם הפסקת נשימה וסיטורציות מאוד נמוכות- הוא היה פחות מגיל חודש. היינו אצלה במעקב ובס"ד בגיל שנתיים זה עבר.
בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה