עזרה איש את רעהו יעזרו - תאורה לשולחן שבת

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
מכיון ששאלתי שאלה ממש חשובה לנו כמה שיותר מהר, בפורום יחסית סגור,
מעלה את השאלה כאן שוב

פליז הבו עצתכם
יש עכשיו מבצע נחמד ממש במחסני תאורה (50-70% על מבחר מוצרים + הנחה של 100 ש"ח על כל 600)
בין הדברים נמצא שם התאורה שממש אהבנו
sofshana_mekadem_avira_1.jpg

רק שבסניף המוכר ממש התעקש שלשים כזאת תאורה מעל שולחן השבת זה נזק עתידי גדול.. ובמילים פשוטות - לדעתו זה ממש לא יתן שום תאורה וגוף תאורה 'חלבי' הוא נטו ליופי ולא נותן שום אור.
מה שקשה לי להבין כי אחרי הכל מדובר בזכוכית חלבית אמנם אבל בפנים יש נורה של עד 40W לד כפול 4 נורות..
ואחרי הכל מדובר בגובה יחסית קרוב לשולחן.
הסלון הינו 36 מ"ר (ובצורה מרובעת) ומתכונן להוסיף עוד גוף תאורה של 80W צמוד תקרה יחסית במרכז הסלון בצד השני מול השולחן - מה שיתן אור חזק לכל הסלון - אבל לא ממוקד מעל השולחן.
מה דעתכן/ם?
חשוב לנו וממש דחוף, המבצע תיכף נגמר...

*ואם התלהבתם - על תגמרו לנו ;)

דוגמא סלון
יש נקודת תאורה מעל השולחן - ומולו כנגד הספה
ועוד שניים איפשהו בין הספה לדלת
1673290460820.png

112123

משתמש מקצוען
בזכותך רצנו לשם לקנות
לגבי השאלה
לענ"ד זה תלוי אם זה אור חם או לבן בהיר
אבל גם באור חם 40X4 זה לא מעט
לנו יש 36W אור חם עם זכוכית חלבית וכשמדליקים רק אותו זה אומנם חשוך אבל לא מדי ולדמיין שזה כפול 4...
מה שכן, אם זה יורד נמוך מדי מהתקרה אז הפיזור של האור פחות מוצלח

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
לנו יש 36W אור חם עם זכוכית חלבית וכשמדליקים רק אותו זה אומנם חשוך אבל לא מדי ולדמיין שזה כפול 4...
זכוכית חלבית אטומה? (בלי חור למטה)
ומה הכוונה 'חשוך', זה לא מעודד במיוחד גם כפול 4.. הגובה אפשר לשחק לפי העניין

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
בזכותך רצנו לשם לקנות
כל הכבוד
בסניפים יש עוד כל מיני דברים שנשארו להם והם שמו ב70% שאינם באתר. מצד שני באתר אפשר לשבת בניחותא ולראות את כל המבחר הענק עם המבצע.
שווה לעבור באתר, לרשום מק"ט וללכת לסניף לעשות את הרכישה, להוסיף דברים שווים ולהגיע ל600 הקרוב ולהרוויח 100

112123

משתמש מקצוען
זכוכית חלבית אטומה? (בלי חור למטה)
כן
ומה הכוונה 'חשוך', זה לא מעודד במיוחד גם כפול 4.. הגובה אפשר לשחק לפי העניין
באור צהוב 36W לסלון גדול זה נראה קצת חשוך
אבל אם זה אור לבן ובשילוב עוד תאורה אני חושב זה אמור להיות בסדר אבל חכה לעוד תגובות

נעמה לוי

משתמש מקצוען
באור לבן זה אמור להספיק.
ואגב, זה נראה מאד מתאים לשולחן שבת.
בשולחן אוכל פחות מתאים פיזור מלא ואחיד של האור.
מיקוד על השולחן הוא נפלא ונעים לעין, כלומר זריקת "אובר" מסויימת על השולחן אמורה לתת מראה נעים וטוב.

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
תודה על התגובות
הבעיה שיש לאורך השולחן במרחק מסויים ארון ספרים עם ויטרינה
כרגע יש מעל השולחן בית מנורה פשוט מהקבלן עם נורה מסנוורת ומכוערת של 40W לד לבן.
אבל היא נותנת אור יפה מאד על השולחן (אור מפוזר) וגם מאירה מאד יפה את הספריה והויטרינה.
השאלה מה יקרה עם הגוף תאורה שאנחנו רוצים..
מיקוד על השולחן הוא נפלא ונעים לעין, כלומר זריקת "אובר" מסויימת על השולחן אמורה לתת מראה נעים וטוב.
לא יודע כמה זה 'אובר', בגלל הזכוכית החלבית.. ואולי אפילו לא ממוקד?
אשמח שתחכימוני..

נעמה לוי

משתמש מקצוען
לא יודע כמה זה 'אובר', בגלל הזכוכית החלבית.. ואולי אפילו לא ממוקד?
רק עכשיו אני שמה לב שזה זכוכית חלבית בלי פתח מלמטה...
כאילו חשבתי שהזכוכית פתוחה מלמטה ושם זורק אור ישיר....
אתה צודק, לא יהיה כאן מיקוד על השולחן.

נעמה לוי

משתמש מקצוען
ותאורה קצת מפוזרת מספקת תהיה? או שגם זה לא..
לא נעים לשבת בחושך
לא יודעת.
אני לא הייתי קונה דבר כזה לסלון, אלא אם כן יש עוד גיבוי של תאורה נוספת משמעותית בעוד מקומות בסלון, שאז זה שווה, כי סופסוף זו נברשת מהממת...

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
במרחק של 2.5 מטר מהשולחן אפשר לשים גוף תאורה צמוד תקרה של 80W אור לבן.
השאלה איך ההשפעה שלו תהיה.
ואפשר עוד אחד קרוב לספריה השניה מעל דלת הכניסה (יש בשרטוט)
השאלה אם זה יספק..
תאורה נסתרת של פס לד מעל הספריה תיתן עבודה? ואם בהמשך נעשה על כל הסלון תאורה נסתרת מתחת קרניזים וכדו'?
בתקווה להבנה על האריכות ;)

נעמה לוי

משתמש מקצוען
חושבת שזה יספיק עם הגוף תאורה הגדול צמוד תקרה.
פס לד מעל הספריה יהיה מהמם, כי בתאורת לד עיקר החיסרון זה החושך שעל התקרה, ופס לד מעל הספריה פוטר את הבעיה.

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
במטבח יש לנו מעל הארון - ומשום מה התאורה לתקרה היא מאד חזקה מעל הארון (בעיני קצת מכוער) ובהמשך התקרה כמובן שמאד מואר - אבל האור החזק שמעל הארון הוא ממוקד מאד, לא כ"כ יפה..

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
אני חושבת שזה יהיה יעיל.
אבל אני לא יועצת תאורה....:)
דבר ראשון תודה!
לא נשמע כך, אבל יעוץ תאורה לומדים את זה אמנם, אבל בעיקר זה הניסיון מול עין טובה..

ואם אי מי רואה את הדברים כאן ויש לו מה להוסיף / לחזק עד כאן אשמח. יעודד לרכוש ולהתקין.
בלי נדר אשתף בתוצאות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה