דרוש מידע אישור הגעה לכותל המערבי - איך משיגים?

מצב
הנושא נעול.

@shaye

משתמש מקצוען
D I G I T A L
למישהו יש מידע רלוונטי איך / איפה אפשר להשיג אישור להגיע לכותל (בהנחה שיש סיבה משכנעת)?
יכול להיות שעכשיו אחרי החג לא צריך אישור או שאין מחסומים?

תודה מראש לכל העונים.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
למיטב הבנתי כל עוד יש מגבלת יציאה של עד 1000 מטר אין דרך להגיע לשם למעט תושבי האזור (הרובע היהודי).
עדיין אין שם בית מרקחת או משהו......

אלישבע בעל צדקה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אין שום אישור הגעה
רק למי שיש לו תושב הרובע או עובד חיוני
אש התורה וכו...

ש' קנר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ברעיון, אין בעיה להיכנס לכותל. כל הבעיה היא להיכנס לעיר העתיקה. וזה- לא פשוט בכלל. אין קו אחד ושלוש, והכניסה מותרת לתושבי הרובע בלבד או עובד חיוני שקשור לרובע.
אני הצלחתי להיכנס לכותל בסוכות כי הכניסה מותרת לשם עזרה לנזקקים. אז אם את מכירה תושב הרובע שצריך עזרה חיונית, תסכמי איתה על הגעה ועל הדרך תקפצי לכותל.

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
ברעיון, אין בעיה להיכנס לכותל. כל הבעיה היא להיכנס לעיר העתיקה. וזה- לא פשוט בכלל. אין קו אחד ושלוש, והכניסה מותרת לתושבי הרובע בלבד או עובד חיוני שקשור לרובע.
אני הצלחתי להיכנס לכותל בסוכות כי הכניסה מותרת לשם עזרה לנזקקים. אז אם את מכירה תושב הרובע שצריך עזרה חיונית, תסכמי איתה על הגעה ועל הדרך תקפצי לכותל.
זה לא נכון, גם הכניסה לכותל בעייתית ומותרת רק לתושבי הרובע.
הרובע עצמו סגור ונצור, אפילו על מנת לעזור לנזקקים לא תמיד נותנים להיכנס. אני אישית נכנסתי היות ויש לי קרובי משפחה מדרגה ראשונה שהיו זקוקים לעזרה (ואגב, הם בודקים לפי רישומי משרד הפנים אם אכן כך, כך שלא תמיד יעזור להתחכם), אבל לכותל לא נתנו לי להיכנס בלי אישור של תושב הרובע.
מה שכן, אני מדברת על החג אז היתה שמירה ואכיפה הדוקה ברמה יוצאת דופן. יתכן שעכשיו קל יותר להיכנס.
אז שווה לנסות, רק קחו בחשבון שיתכן שתחזרו כלעומת שבאתם.

דג הכסף

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אנשים נכנסו לרובע עם אלפי תרוצים וקפצו לכותל.
ואז כנראה קלטו את זה והעמידו שוטרים ברחבה עצמה, הגיעו יהודים מרוגשים לכותל ולפתע עצרו אותם שוטרים קשוחים, אז אמרו להם הגענו לקופ"ח/לעזור לקשיש/לתקן את הצנרת/וכו' וכו',
"אז מה אתם עושים בכותל?!" ענו השוטרים.
"חשבנו שאם אנחנו פה, כבר נקפוץ".
וכך אחרי כל המעברים והתרוצים קבלו יהודים תמימים וצדיקים דו"ח במרכז רחבת הכותל המערבי, שריד בית מקדשנו.

שנזכה לגאולה שלמה במהרה בימינו אמן.

אתם לא צריכים לשלם אותו אפשר בקלות ממש לערער עליו (אם זה באמת יגיע אליכם הביתה, כי להרבה זה בכלל לא מגיע)

תורת עולם

משתמש פעיל
לאומן עולה כרטיס 1000$
לר' אלימלך מליזנסק 500$
לר' ישעי'לע 500$
ועוד
לכותל 500 ש"ח לא נורא שווה להגיע במחיר סיכון של קנס
ידוע לי על שני נשים צדקניות שהולכות יום יום לכותל כבר עשרות!!! שנים וגם עכשיו הגיעו,
פעם אחת (בחוה"מ) הם קיבלו קנס ואמרו לשוטרים שבכל זאת נמשיך להגיע כפי שאנחנו עושות כבר כמה עשרות שנים ואנחנו לא רואים שום סיבה לא להגיע גם עכשיו

דג הכסף

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לאומן עולה כרטיס 1000$
לר' אלימלך מליזנסק 500$
לר' ישעי'לע 500$
ועוד
לכותל 500 ש"ח לא נורא שווה להגיע במחיר סיכון של קנס
ידוע לי על שני נשים צדקניות שהולכות יום יום לכותל כבר עשרות!!! שנים וגם עכשיו הגיעו,
פעם אחת (בחוה"מ) הם קיבלו קנס ואמרו לשוטרים שבכל זאת נמשיך להגיע כפי שאנחנו עושות כבר כמה עשרות שנים ואנחנו לא רואים שום סיבה לא להגיע גם עכשיו
אשריכם ישראל
אבל בכל זאת צריך לדעת שהכותל הוא שריד וזכר למקום שאליו אנחנו באמת רוצים להגיע בכל מחיר

ש' קנר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
יש שם מרפאות ואפשר לקבוע תור לרופא שמקבל קהל ברובע היהודי, ופשוט להראות לשוטר את הטופס של קביעת התור
אבל לפי מה שנכתב כאן, כנראה הציבו שיטור גם בכותל עצמו.

ב.ש.א.

משתמש פעיל
ראיתי בחדשות בהמחדש שכתוב שהמדינה מבטלת מחר יום שלישי את ההגבלות של 1000 מטר ואולי זה כולל גם את הכותל ומצורף המספר של הקרן למורשת הכותל כוכבית 5958

נערך לאחרונה ב:

M:D

מקצועית!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אפשר להזמין חדר במלון ברובע, אחרי זה לבטל...

אבל לפי מה שנכתב כאן, כנראה הציבו שיטור גם בכותל עצמו.
לפי דווחים שקבלתי הכי קל להיכנס לכותל דרך הכניסה שמעל לשרותים כאי דרך שער יפו ואם לא מכנסים גם משם אפשר תמיד לנסות דרך הכניסות אחרות. והכי לא כדאי דרך הכניסה של שער שכם ששמה יש שוטר
תקף לד' דחוה"מ

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה