התייעצות אישה באקדמיה, למי יותר קל??

מצב
הנושא נעול.

Ayala10

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
בחג יצא לנו לדבר במשפחה המורחבת על לימודים באקדמיה ומה שכרוך בכך (בעיקר מבחינה רוחנית...).
מפה לשם היה לנו ויכוח למי יותר קל, לאישה/ בחורה מבית חרדי שגרה בעיר חרדית או לאישה/ בחורה מבית חרדי שגרה בעיר חילונית?
מה דעתכן?

שישפן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ואו. שאלת השאלות..
בתור בחורה חרדית שגדלה בעיר חילונית וכרגע אישה חרדית שגרה בעיר חרדית, אני יכולה להגיד על עצמי, שהייתה התמודדות לא קלה בעיר החילונית, כי זאת כן סביבה אחרת ממה שאת, ובבית הספר אפילו שהייתי בבית ספר חרדי היו איתי המון בנות חילוניות לגמרי שההורים שלהן פשוט רצו לתת להם חינוך טוב ושמו אותן בבית ספר חרדי, זה לא היה קל. תמיד היה צריך לשחות כנגד הזרם, ולא תמיד הצלחתי...
אבל ברוך ה' הייתי ילדה מבית טוב. עם ערכים ותמימות אמיתית שלא רציתי לקלקל, אז הצלחתי להתגבר על הכל.
כיום בתור אישה חרדית שגרה בעיר חרדית לי ספציפית יותר קל בהרבה ולכן לא רציתי להמשיך לגור בעיר חילונית אחרי החתונה.
אבל יש לי חברות שיגידו לך אחרת, שהן גדלו בתור חרדיות בעיר חרדית והן לא 'טעמו' מספיק מהעולם בחוץ...דבר שטותי לחלוטין (בתור אחת שגדלה בין שתי העולמות) אבל ככה הן מרגישות.
אחותי כרגע גרה בעיר חילונית וקשה לה מאאאאד.
מבחינת שכנים, חינוך ילדים, פריצות, מקום עבודה עם חילונים ועוד המון דברים..

בננות:)

משתמש צעיר
לדעתי אחת שבאה מעיר חילונית היא כבר חיה בהתמודדות הזו כך שזה פחות התמודדות לאומת אחת שכל הנושא הזה חדש לה והיא לא יודעת ממה צריך באמת להזהר וכו...

משתמש צעיר
ואו. שאלת השאלות..
בתור בחורה חרדית שגדלה בעיר חילונית וכרגע אישה חרדית שגרה בעיר חרדית, אני יכולה להגיד על עצמי, שהייתה התמודדות לא קלה בעיר החילונית, כי זאת כן סביבה אחרת ממה שאת, ובבית הספר אפילו שהייתי בבית ספר חרדי היו איתי המון בנות חילוניות לגמרי שההורים שלהן פשוט רצו לתת להם חינוך טוב ושמו אותן בבית ספר חרדי, זה לא היה קל. תמיד היה צריך לשחות כנגד הזרם, ולא תמיד הצלחתי...
אבל ברוך ה' הייתי ילדה מבית טוב. עם ערכים ותמימות אמיתית שלא רציתי לקלקל, אז הצלחתי להתגבר על הכל.
כיום בתור אישה חרדית שגרה בעיר חרדית לי ספציפית יותר קל בהרבה ולכן לא רציתי להמשיך לגור בעיר חילונית אחרי החתונה.
אבל יש לי חברות שיגידו לך אחרת, שהן גדלו בתור חרדיות בעיר חרדית והן לא 'טעמו' מספיק מהעולם בחוץ...דבר שטותי לחלוטין (בתור אחת שגדלה בין שתי העולמות) אבל ככה הן מרגישות.
מדובר לא על מגורים אלא לימודי אקדמיה... ככה אני הבנתי בכלל אופן

משתמש צעיר
איך שאני הבנתי אחת שגרה במקום חילוני ללמוד באקדמיה לאומת אחת שחיה כל חייה במקום חרדי ויוצאת לעולם החילוני
@Ayala10 מה היתה כוונתך???

טיל שיוט חכם

משתמש צעיר
בחג יצא לנו לדבר במשפחה המורחבת על לימודים באקדמיה ומה שכרוך בכך (בעיקר מבחינה רוחנית...).
מפה לשם היה לנו ויכוח למי יותר קל, לאישה/ בחורה מבית חרדי שגרה בעיר חרדית או לאישה/ בחורה מבית חרדי שגרה בעיר חילונית?
מה דעתכן?
אחת שבכל מצב הגיעה ממקום חילוני- פחות קשה לה, כי היא כבר מכירה את העולם הזה...
אבל אחת שהגיעה ממקום חרדי- היא לא מכירה את המנטליות הזו ולכן הרבה יותר קשה לה.

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אחת שבכל מצב הגיעה ממקום חילוני- פחות קשה לה, כי היא כבר מכירה את העולם הזה...
אבל אחת שהגיעה ממקום חרדי- היא לא מכירה את המנטליות הזו ולכן הרבה יותר קשה לה.
גם אצל זו הגרה בשכונה מעורבת יכול להיות קשה, תלוי איך היו היחסים בינה לבין שכניה, אם היו יחסים של פחד, רתיעה, או איום היא תקח את המטען הזה לאקדמיה.

טיל שיוט חכם

משתמש צעיר
גם אצל זו הגרה בשכונה מעורבת יכול להיות קשה, תלוי איך היו היחסים בינה לבין שכניה, אם היו יחסים של פחד, רתיעה, או איום היא תקח את המטען הזה לאקדמיה.
יכול להיות בהחלט,
אבל היא מדברת פה בעיקר על מקריים סטנדרטים בקטע רוחני,
ההיגיון אומר שמי שגרה בשכונה יותר חילונית- מכירה את זה, זה לא חדש לה, ופחות מגרה אותה... לדעתי כמובן!

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יכול להיות בהחלט,
אבל היא מדברת פה בעיקר על מקריים סטנדרטים בקטע רוחני,
ההיגיון אומר שמי שגרה בשכונה יותר חילונית- מכירה את זה, זה לא חדש לה, ופחות מגרה אותה... לדעתי כמובן!
מסכימה.

jump

משתמש פעיל
לדעתי אקדמיה זה נושא מאד רחב.
מקום לימודים(שמאלני או לא וכו'..)
מקצוע..

וזה גם משנה כמה אינטרקציה יש לה אם השכנים שלה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה