אירוח דרוזי בצפון

מצב
הנושא נעול.

נחמן שיבוטו

משתמש צעיר
חייב לשתף אתכם.
לפני שבוע וחצי חיפשתי חופשה משפחתית למשפחתי הצעירה חיפשנו באתרים וכרגיל הלכנו לאיבוד - מלא תמונות אזורים מחירים וכו....
אחרי יומיים מצאנו מתחם בצפון שמשום מה היה יחסית זול בהתאם לתמונות התקשרי ביקשתי תמונות עדכניות ואז נפל לי האסימון המחיר לא בגלל איכות המקום אלא כי מדובר באירוח דרוזי שפחות "פופלארי" משום מה החלטנו שאנחנו הולכים על זה...סגרנו הגענו לצימר המקום היה פשוט מושלם עבורנו גם גדול גם נקי , אירוח יוצא דופן במלא מובן המילה ( התארחנו תמיד אצל ישראלים אף פעם לא הרגשנו כזאת הרגשה ..) בקיצור אחרי שיחה עם בעלת המתחם ( וידאד ) הבנו שהבעיה הרבה יותר עמוקה עם אירוח דרוזי מלא ישראלים ובעיקר חרדים ודתיים חושבים שמדובר בערבים ומתקשרים אליה המון שומעים מבטא ומסיימים את השיחה. הרגשתי חובה לפתוח את האשכול הזה כדי להעלות את המודעות דרוזים הם לא ערבים!! אני באופן אישי דיברת שם עם כמה מהשכנים וכולם כולל כולם שולחים את הילדים לצבא - מלא מהם נמצאים במשטרה ובמשרות מפתח בישראל ובחבל - פשוט חבל שאנחנו מתייחסים אליהם ככה, כמובן שזה גם פוגע להם בעסקים. בקיצור כמו שאני בהתחלה טעיתי וחשבתי אולי זה כמו ערבים או מסוכן להכינס להם לכפרים אז לא - ממש לא קחו לדוגמא את הפארק בירכא זה כפר דרוזי ויש שם יותר ישראלים (חילונים וחרדים ) מדרוזים בבין הזמנים - בקיצור אל תהססו לסגור נופש במתחמים של דרוזים הם אנשים זהב עם מחירים הרבה הרבה יותר שפויים ממתחמים רגילים ( בתכלס המחירים היום בישראל לא מוצדקים בכלל ), וזהו מקווה שהועלתי...
אשמח לדעת מה דעתכם בנושא

דורית לוי

משתמש רשום
חייב לשתף אתכם.
לפני שבוע וחצי חיפשתי חופשה משפחתית למשפחתי הצעירה חיפשנו באתרים וכרגיל הלכנו לאיבוד - מלא תמונות אזורים מחירים וכו....
אחרי יומיים מצאנו מתחם בצפון שמשום מה היה יחסית זול בהתאם לתמונות התקשרי ביקשתי תמונות עדכניות ואז נפל לי האסימון המחיר לא בגלל איכות המקום אלא כי מדובר באירוח דרוזי שפחות "פופלארי" משום מה החלטנו שאנחנו הולכים על זה...סגרנו הגענו לצימר המקום היה פשוט מושלם עבורנו גם גדול גם נקי , אירוח יוצא דופן במלא מובן המילה ( התארחנו תמיד אצל ישראלים אף פעם לא הרגשנו כזאת הרגשה ..) בקיצור אחרי שיחה עם בעלת המתחם ( וידאד ) הבנו שהבעיה הרבה יותר עמוקה עם אירוח דרוזי מלא ישראלים ובעיקר חרדים ודתיים חושבים שמדובר בערבים ומתקשרים אליה המון שומעים מבטא ומסיימים את השיחה. הרגשתי חובה לפתוח את האשכול הזה כדי להעלות את המודעות דרוזים הם לא ערבים!! אני באופן אישי דיברת שם עם כמה מהשכנים וכולם כולל כולם שולחים את הילדים לצבא - מלא מהם נמצאים במשטרה ובמשרות מפתח בישראל ובחבל - פשוט חבל שאנחנו מתייחסים אליהם ככה, כמובן שזה גם פוגע להם בעסקים. בקיצור כמו שאני בהתחלה טעיתי וחשבתי אולי זה כמו ערבים או מסוכן להכינס להם לכפרים אז לא - ממש לא קחו לדוגמא את הפארק בירכא זה כפר דרוזי ויש שם יותר ישראלים (חילונים וחרדים ) מדרוזים בבין הזמנים - בקיצור אל תהססו לסגור נופש במתחמים של דרוזים הם אנשים זהב עם מחירים הרבה הרבה יותר שפויים ממתחמים רגילים ( בתכלס המחירים היום בישראל לא מוצדקים בכלל ), וזהו מקווה שהועלתי...
אשמח לדעת מה דעתכם בנושא
אנחנו סגרנו מתחם בצפון גם של דרוזים במחיר ממש טוב אחרי שהיינו שם גם שנה שעברה עשינו שם מניין הבאנו ספר תורה סעודות שבת וכו הם אנשים מדהימים וחבל לראות את חוסר המודעות בעניין הזה כל מה שכתבת נכון לגמרי

משנ'ס

משתמש פעיל
חייב לשתף אתכם.
אשמח לדעת מה דעתכם בנושא
אתה מצפה שזה ישאר זול אחרי הפוסט?

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית

דוּבי

משתמש מקצוען
שכחתם את הלינץ' הדרוזי בדרך למירון?!
את המטען בקבר ר' ישמעאל גדול...
נקמה על תקיפת המאבטח הדרוזי בשבת לפני לג בעומר
בקיצור גם הם לא הכי בטוחים ואני לא אמור להיות מעודכן על כל תקיפת דרוזי.. בכדי להתכונן למתיחות.

• תודה
Reactions: 291

ישראל מנדלמן

משתמש רשום
היינו שנה שעברה בכפר דרוזי בצפון היה נראה מדהים אבל בלילה פתאום קלטנו שיש לא רחוק משם חתונה ערבית במוזיקה לא נעימה בכלל וקולות של יריות ביום האחרון אף עברו לידנו וסיננו לנו קללות וכו' אף שיש לציין שמרבית הסובבים היו נחמדים הספיק פעם אחת בשביל להרוס לנו את החשק כדי לחזור לשם

הרב הגו-N

משתמש פעיל
חייב לשתף אתכם.
אשמח לדעת מה דעתכם בנושא
אצל מי הייתם?
יש לך תמונות?

שועלית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
איך אפשר להיות שם מבחינה הלכתי?
השיש שם לא טרף? כיריים? כלים? שולחן?
יש שם ביכנ"ס? מכולת עם מוצרים כשרים?

YOM&TOV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
איך אפשר להיות שם מבחינה הלכתי?
השיש שם לא טרף? כיריים? כלים? שולחן?
יש שם ביכנ"ס? מכולת עם מוצרים כשרים?
ומי אמר שבמקום אחר לא בשלו טריפה?

במה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
צריך לשאול בקשר למזוזה
אין להם מזוזה
השאלה האם זה חייב במזוזה?
וגם אם פטור, האם כדאי לשהות במקום בלי מזוזה?
אין שום צורך במזוזה בדירה שהיא לא שלך ושכרת אותה לפחות משלושים יום.

במה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
הם ערבים, אבל לא מוסלמים.
גם הרוב ה"ערבים" בארץ הם לא ערבים אלא רק מוסלמים.
הדרוזים הם גם לא ערבים אלא לאום מקומי וגם לא מוסלמים.

שועלית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
ומי אמר שבמקום אחר לא בשלו טריפה?
ממה שידוע לי כשנמצאים במקום שהוא בבעלות של יהודי שלא חשוד וכו' לא צריך לחשוש,
כמובן שיש הלכות ברורות למה מותר ומה אסור שצריך לברר כל הזמן אבל זה הרבה יותר קל להתנהל במקום כזה מאשר במקום שמלכתחילה הכל בעייתי.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה