קורונה איפה המענק של בִּיבִּי עבור הבֵּייבִּי?

• פותח הנושא stars
  • פורסם בתאריך

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
לדעתי ההיגיון שעומד מאחורי זה הוא שרוב האנשים שיש להם אזרחות של מדינה מסוימת, יש להם גם קשר לאותה מדינה. והקשר הזה יועיל גם לכלכלה של אותה המדינה.
למשל אנחנו, גם אם באופן ישיר לא ננתב המענק הספציפי הזה לכלכלה הישראלית, בסופו של דבר אנחנו עדיין קשורים לארץ, ומעורבים בכלכלתה.

מלבד זאת, הסיבה הבלעדית למענק היא התרומה לכלכלה? אני לא בטוח בזה. אני חושב שאחת הסיבות היא שכל מדינה דואגת לאזרחיה. אזרח נורווגי שנשבה בשבי של דאע"ש, גם אם הוא לא גר בנורווגיה כבר שנים רבות, עדיין המדינה תתערב לטובתו. אפשר לפלפל בהיגיון שעומד מאחורי זה, אבל אחרי שזה מה שמקובל באופן בינלאומי, אני לא רואה סיבה שיהיה הבדל בין התערבות לביטחון האזרח לבין הסיוע הכלכלי. לכאורה.
אם למדינה היה חשוב הכסף שלנו... לא היו מקצצים בכמה סעיפים לפני כמה שנים.
ביבי אמר דוגרי שהכסף הוא על מנת להרים את הכלכלה

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לא הבנתי את המשל.
בעיני מי שלא גר בארץ לא אמור להנות מהתנאים הסוציאלים שלה ולא אמור לקבל זכות לבחור בבחירות שלה.
התכוונתי לומר שבסוף אנחנו כן נקנה דברים בארץ, וכן נשתמש בשירותים בארץ. למשל כשבאים לבקר (שזה יותר מהתייר הממוצע, כמובן), או שמעבירים כספים (כגון מתנות, תרומות וכדו') לישראלים שגרים בישראל.
אבל בכלל, אנחנו עדיין נחשבים לתושבי ישראל, וככאלו אנחנו עדיין משלמים ביטוח לאומי, קופות חולים, ועוד. זו לא תרומה לכלכלה?

האוסטרלית

משתמש צעיר
שבוע טוב!
כן , אצליכם עדיין שבת;)
אז כמו שנא' 3 חוד' אחרי שיוצאים מהארץ, ביטוח לאומי מפסיק את הקצבאות,
וגם אנחנו קיבלנו רק750 ש"ח, ומחכים לשאר...
ויש לציין שמשלמים כל חודש ביטוח לאומי וכו'.
הישראלים האלו...:p

ר. צדק

משתמש צעיר
התכוונתי לומר שבסוף אנחנו כן נקנה דברים בארץ, וכן נשתמש בשירותים בארץ. למשל כשבאים לבקר (שזה יותר מהתייר הממוצע, כמובן), או שמעבירים כספים (כגון מתנות, תרומות וכדו') לישראלים שגרים בישראל.
אבל בכלל, אנחנו עדיין נחשבים לתושבי ישראל, וככאלו אנחנו עדיין משלמים ביטוח לאומי, קופות חולים, ועוד. זו לא תרומה לכלכלה?

מותר לשאול?
לשם מה בכלל אתם משלמים ביטוח לאומי וקופות חולים?

ר. צדק

משתמש צעיר
החוק מחייב לשלם גם קופות חולים?

החוק לא מכיר בישראלים שיורדים מהארץ?
*מה שאני יודע זה, שאנשים שהיו מעל 5 שנים בחו"ל ביטלו להם את כל החוב לביטוח לאומי
ואפילו משני שנים ומעלה [תושב חוזר] ניתן להגיע לכל מיני סיכומים

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
החוק מחייב לשלם גם קופות חולים?
יודע מה? לא בטוח. אולי באמת לא צריך.
החוק לא מכיר בישראלים שיורדים מהארץ?
*מה שאני יודע זה, שאנשים שהיו מעל 5 שנים בחו"ל ביטלו להם את כל החוב לביטוח לאומי
ואפילו משני שנים ומעלה [תושב חוזר] ניתן להגיע לכל מיני סיכומים
יתכן שהחוק חושש שאנשים כאלו יחזרו, ורק אחרי חמש שנים הם כנראה לא יחזרו. האמת? חוק מוזר...
אחרי חמש שנים באמת כבר לא צריך לשלם. אתה בטוח שהם מוחקים את החוב, במידה ולא שולם במהלך השנים הללו?

מקהלה

משתמש מקצוען
תגידו שלמו לכולם כבר את המלגה?
כי אני עדין לא קבלתי

ר. צדק

משתמש צעיר
יודע מה? לא בטוח. אולי באמת לא צריך.

יתכן שהחוק חושש שאנשים כאלו יחזרו, ורק אחרי חמש שנים הם כנראה לא יחזרו. האמת? חוק מוזר...
אחרי חמש שנים באמת כבר לא צריך לשלם. אתה בטוח שהם מוחקים את החוב, במידה ולא שולם במהלך השנים הללו?

בטוח מאה אחוז, לא.
על פי מה שביררתי - התשובה היא כן.
אבל לא יכול לקחת אחריות.

פ.נ

משתמש מקצוען
למרות שאנחנו לא גרים בארץ ומן הסתם לא ננתב את המענק של הקיסר הקיסרי לכלכלה הישראלית, אנחנו גם רוצים לקבל את המענק.
היות ואנחנו נחשבים תושבי ישראל (יש לנו כתובת רשמית, והכל), ציפיתי לקבל כבר את המענק. הבנתי שבשלב ראשון מקבלים עבור הילדים, אבל עוד לא ראיתי שקל מהביטוח-לאומי עבור הינוקא.
יש לזה הסבר?
שתגידי לטרמפ על המענק השיני אז ביבי יעביר לך את זה(למרות שטרמפ הרבה יותר שווה!!!):):)

פ.נ

משתמש מקצוען
אפרופו מענקים מעניין אותי כמה בסך הכל אנשים קיבלו ומה באמת אנשים עשו עם הכסף......

Goldidea

משתמש מקצוען
בקשר לתינוקות שנולדו בחודש יולי למנינם, בהודעת הביטו''ל נאמר שהזכאות למענק היא לילדים ששולם עבורם קצבת ילדים בחודש יולי.
)נדמה לי שמי שנולד עד ה-14 לחודש מתקבלת קצבה עבורו עוד באותו חודש, למעשה יש לי שני ילדים שנולדו לאחר העשרים לחודש ופעם אחת קיבלנו ופעם אחת לא)

האוסטרלית

משתמש צעיר
כשיוצאים מהארץ- בשדה התעופה רשום שיצאתם ומאז 3 חוד' ונגמרים הקצבאות ילדים וכו'

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אז כמו שנא' 3 חוד' אחרי שיוצאים מהארץ, ביטוח לאומי מפסיק את הקצבאות,
וגם אנחנו קיבלנו רק750 ש"ח, ומחכים לשאר...
ויש לציין שמשלמים כל חודש ביטוח לאומי וכו'.
לא מצליח להבין את החוצפה הזאת של הביטוח לאומי! ניסיתם לברר את העניין הזה מול הביטוח לאומי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה