שיתוף - לביקורת אין לי כותרת מתאימה

הזדמנות

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עוד שיתוף לפני ש @מ. י. פרצמן תתחרט...

"תפסו אותם!" יודה אומר ונועץ את המזלג בכמה שעועיות בו זמנית.
"כן, שמעתי" אני פחות מעדיפה לאכול את השאריות של הטשולנט. לפני מונחת פרוסת דג שהיתה אטרקטיבית יותר לפני יממה, כשהיתה מונחת על הצלחת החגיגית של שבת. עכשיו מתוך עצלות, אני אוכלת אותה ישר מתוך הקופסא החד פעמית. (איך אנחנו אוכלים לנו ארוחת ערב ודנים בין ביס לביס כאילו זה עוד איזה עניין סתמי, איך עניינים איזוטריים אך בלתי נמנעים מתערבבים להם כל יום כל היום בעניינים אחרים, מהותיים)
"את מי תפסו?" יוסי בן החמש מטפס על הכסא שלידי. הוא היה אמור להיות במיטה עכשיו אבל מה לעשות, הוא ניצל את השנ"צ שלי ונרדם על הספה. אני יכולה להאשים בכך רק את עצמי.
אני מסתכלת על יודה, הוא לועס. חבל שהוא מתכנס אל תוך האדישות שלו ומשאיר אותי לבד בחזית.
"ערבים שברחו", אני בוחרת בתשובה אמיתית.
"מאיזה כלא הם ברחו?" הוא רוצה לדעת.
עכשיו יודה מרים את עיניו סופסוף מהגריסים ומחייך לכיווני, זה לא מצחיק, ממש ממש לא אבל זה מעלה חיוך לא רצוני. התמימות הזאת. שלא תתנפץ, שלא תתנפץ!
"מאיזה כלא הם ברחו?" יוסי לא מוותר.
"הם לא היו בכלא. הם סתם השתוללו" אני קמה לברז לקחת מים. למה יודה לא מאלתר משהו?
"מה הם עשו?" עוד פעם יוסי. כמה קטן ככה סקרן. נו מה יהיה איתו?
"הם הרגו" חד וחלק ונטול תאורים.
"טוב שתפסו אותם" שמח יוסי. "היו צריכים להרוג אותם בחזרה!" כבר יש לו לברנש הצעיר עמדה פוליטית ולכו תתווכחו עם הגיון חותך של ילד.
אבל בעצם... משהו מטריד אותו, "בעצם אסור להחזיר!"

ליליאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אהבתי

["היו צריכים להרוג אותם בחזרה!" כבר יש לו לברנש הצעיר עמדה פוליטית ולכו תתווכחו עם הגיון חותך של ילד.

הגיון של ילד???
שמעתי את זה מהרבה מבוגרים אתמול

(לא פותחת דיון פוליטי, אבל זה צרם לי)

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
טוב שתפסו אותם" שמח יוסי. "היו צריכים להרוג אותם בחזרה!" כבר יש לו לברנש הצעיר עמדה פוליטית ולכו תתווכחו עם הגיון חותך של ילד.
אהבתי

הגיון של ילד???
שמעתי את זה מהרבה מבוגרים אתמול

(לא פותחת דיון פוליטי, אבל זה צרם לי)
ג"א מצטרף להנ"ל.
את ה"הגיון חותך של ילד" צריך לשים בסוף:
"טוב שתפסו אותם" שמח יוסי. "היו צריכים להרוג אותם בחזרה!" כבר יש לו לברנש הצעיר עמדה פוליטית.
אבל בעצם... משהו מטריד אותו, "בעצם אסור להחזיר!" לכו תתווכחו עם הגיון חותך של ילד...

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
עוד שיתוף לפני ש @מ. י. פרצמן תתחרט...

"תפסו אותם!" יודה אומר ונועץ את המזלג בכמה שעועיות בו זמנית.
"כן, שמעתי" אני פחות מעדיפה לאכול את השאריות של הטשולנט. לפני מונחת פרוסת דג שהיתה אטרקטיבית יותר לפני יממה, כשהיתה מונחת על הצלחת החגיגית של שבת. עכשיו מתוך עצלות, אני אוכלת אותה ישר מתוך הקופסא החד פעמית. (איך אנחנו אוכלים לנו ארוחת ערב ודנים בין ביס לביס כאילו זה עוד איזה עניין סתמי, איך עניינים איזוטריים אך בלתי נמנעים מתערבבים להם כל יום כל היום בעניינים אחרים, מהותיים)
"את מי תפסו?" יוסי בן החמש מטפס על הכסא שלידי. הוא היה אמור להיות במיטה עכשיו אבל מה לעשות, הוא ניצל את השנ"צ שלי ונרדם על הספה. אני יכולה להאשים בכך רק את עצמי.
אני מסתכלת על יודה, הוא לועס. חבל שהוא מתכנס אל תוך האדישות שלו ומשאיר אותי לבד בחזית.
"ערבים שברחו", אני בוחרת בתשובה אמיתית.
"מאיזה כלא הם ברחו?" הוא רוצה לדעת.
עכשיו יודה מרים את עיניו סופסוף מהגריסים ומחייך לכיווני, זה לא מצחיק, ממש ממש לא אבל זה מעלה חיוך לא רצוני. התמימות הזאת. שלא תתנפץ, שלא תתנפץ!
"מאיזה כלא הם ברחו?" יוסי לא מוותר.
"הם לא היו בכלא. הם סתם השתוללו" אני קמה לברז לקחת מים. למה יודה לא מאלתר משהו?
"מה הם עשו?" עוד פעם יוסי. כמה קטן ככה סקרן. נו מה יהיה איתו?
"הם הרגו" חד וחלק ונטול תאורים.
"טוב שתפסו אותם" שמח יוסי. "היו צריכים להרוג אותם בחזרה!" כבר יש לו לברנש הצעיר עמדה פוליטית ולכו תתווכחו עם הגיון חותך של ילד.
אני מבקש לכבות את המצלמות שהשתלתם בבית שלי...
אמנם פיספסתם מה בדיוק אכלנו שם, זה לא היה טשולנט ודג, אלא במבה ודג דגים... אבל השיחה התנהלה בדיוק כך.
טוב, כמעט בדיוק...
הילד קלט התרחשות מרתקת, וביקש לדעת פרטים.
אני צידדתי בלתת מידע מינמלי, מדוייק, פשוט, וחד.
'היה מחבלים. הם רוצים להציק ליהודים. עוד לא תפסו אותם'.
אשתי ביקשה לסנן עוד.
משהו בסגנון של 'נכון אמרנו לך פעם לא לדבר עם אנשים שאתה לא מכיר? זהו. שתדע לך שזה מאוד חשוב'...

הזדמנות

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ברוכה הבאה @ליליאן!

את ה"הגיון חותך של ילד" צריך לשים בסוף:
"טוב שתפסו אותם" שמח יוסי. "היו צריכים להרוג אותם בחזרה!" כבר יש לו לברנש הצעיר עמדה פוליטית.
אבל בעצם... משהו מטריד אותו, "בעצם אסור להחזיר!" לכו תתווכחו עם הגיון חותך של ילד...

תודה. מנפלאות העריכה!

אמנם פיספסתם מה בדיוק אכלנו שם, זה לא היה טשולנט
המצלמה לא צילמה גם אצלי בבית. התיאור של הארוחה הוא לתפארת המליצה והתפאורה כמובן.. התעתיק של השיחה לעומת זאת מדויק

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה