מידע שימושי איך עוצרים את זה?

אספרה

כל מה שצריך כדי שמילים שהשמעתם יגיעו אל הדף
מנוי פרימיום
נכתב ע"י wald;2468234:
אצלי אני חושדת שהשלשולים של הבן שלי זה דווקא כתוצאה מפרוביוטיקה.

אתמול הפסקתי לתת לו. וראיתי ב"ה הטבה נכרת במה בכתבתי באשכול הנ"ל.

מעניין מאוד,
בהמלצת חברה נתתי לה פרוביוטיקה, באותו היום המצב היה נורא ממש.
אחרי שבוע וחצי- שבועיים העזתי לתת שוב, וגם אז היתה החמרה רצינית.

זוית חדה

משתמש רשום
מאד ייתכן שילד משלשל כמה שבועות טובים בגלל שיניים.
ככה זה אצלנו בדרך כלל.
:rolleyes:

ניסית לתת אורז או דייסת אורז?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מנסיון עם ילדה שהגיעה לתת תזונה + כשל בשגשוג + עוד כמה צרות צרורות:

1. לבדוק צליאק
2. לבדוק אי סבילות לחלבוני חלב
3. אחוז גבוה מאלו שיש להם אי סבילות לחלב, רגישים גם לחלבוני הסויה, ואיזומיל לא עוזר להם. גם לא מטרנה צמחית.
4. עד שפותרים את הבעיה, לבדוק כל הזמן מה עם הילדה עצמה. שלשולים כאלו יכולים להביא אותה לתת תזונה ולסכנת חיים. אם היא אפאטית, ונראית לא טוב בצורה חריגה - שווה ללכת למיון/למוקד, לפחות כדי לקבל נוזלים ומינרלים.
5. לשלול דלקת במעי.
6. ולמה כתבתי את כל הרשימה, למרות שלא זה מה שהתבקש? כי אם הבעיה היא אחת מאלו המנויות לעיל, לא יעזור גם אם הילדה תשתה רק מיץ רימונים ותאכל אורז כל היום.
7. זו צרה מעצבנת ברמות-על. אתם עוברים תקופה קשה ומתישה ומרופפת עצבים. אנשים מבחוץ לא מבינים את זה ('גם הילד שלי שלשל פעם!' - הם אומרים). מאחלת לכם שהכל יעבור מהר, בקלות וברפואה שלמה.

שירני

משתמש רשום
אצלנו הכי עזר.
להרתיח קליפה של רימונים (איפה תמצאי עכשיו? אצל אמא שלי תמיד יש) ולשתות את המים.
אין למים שום טעם.
זה גורם להחרפה של התסמינים , מנקה את הגוף, אבל אח"כ בא השקט המבורך.

לילי 1

משתמש מקצוען
בגיל הזה לבת שלי היתה בטן מאוד רגישה. לא חודש וחצי רצוף (איך את שורדת???) אבל פעם בשבועיים לכמה ימים ושילשולים ברמה שהמטפלת במשפחתון סרבה לקחת אותה. מצאתי פתרון פלאים- מתחיל שילשול? 3, 4 בננות והשילשול כבר לא נוזלי. כלומר- היציאות ממשיכות להיות בתכיפות מוגזמת אך לא בנוזליות גבוהה. לא יודעת אם יעיל לך אבל פתרון מהיר מאוד ואולי יועיל לעוד מישהו... (אה, וגם צריך ילד שמת על בננות)

אספרה

מנוי פרימיום
נכתב ע"י רותי קפלר;2468496:
1. לבדוק צליאק
הבדיקה במעבדה כרגע.

2. לבדוק אי סבילות לחלבוני חלב
3. אחוז גבוה מאלו שיש להם אי סבילות לחלב, רגישים גם לחלבוני הסויה, ואיזומיל לא עוזר להם. גם לא מטרנה צמחית.
רגישות לחלב מתפתחת פתאום באמצע החיים?
היא קיבלה מטרנה כבר בגיל כמה ימים.

4. עד שפותרים את הבעיה, לבדוק כל הזמן מה עם הילדה עצמה. שלשולים כאלו יכולים להביא אותה לתת תזונה ולסכנת חיים. אם היא אפאטית, ונראית לא טוב בצורה חריגה - שווה ללכת למיון/למוקד, לפחות כדי לקבל נוזלים ומינרלים.
ב"ה, הילדה אוכלת ושותה, חיונית ושמחה.

5. לשלול דלקת במעי.
נראה לי ג"כ במעבדה.

6. ולמה כתבתי את כל הרשימה, למרות שלא זה מה שהתבקש? כי אם הבעיה היא אחת מאלו המנויות לעיל, לא יעזור גם אם הילדה תשתה רק מיץ רימונים ותאכל אורז כל היום.
ברור, ואני מודעת לזה.
הבקשה שלי היתה רק בשביל להקל קצת על עצמי, לא בשביל טיפול בילדה.

7. זו צרה מעצבנת ברמות-על. אתם עוברים תקופה קשה ומתישה ומרופפת עצבים. אנשים מבחוץ לא מבינים את זה ('גם הילד שלי שלשל פעם!' - הם אומרים). מאחלת לכם שהכל יעבור מהר, בקלות וברפואה שלמה.
אמן!
ותודה על התגובה המושקעת.

אספרה

מנוי פרימיום
נכתב ע"י לילי 1;2468531:
בגיל הזה לבת שלי היתה בטן מאוד רגישה. לא חודש וחצי רצוף (איך את שורדת???) אבל פעם בשבועיים לכמה ימים ושילשולים ברמה שהמטפלת במשפחתון סרבה לקחת אותה. מצאתי פתרון פלאים- מתחיל שילשול? 3, 4 בננות והשילשול כבר לא נוזלי. כלומר- היציאות ממשיכות להיות בתכיפות מוגזמת אך לא בנוזליות גבוהה. לא יודעת אם יעיל לך אבל פתרון מהיר מאוד ואולי יועיל לעוד מישהו... (אה, וגם צריך ילד שמת על בננות)

זהו, שהיא לא מוכנה להסתכל על בננות.

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הבת שלי היתה עם מטרנה מגיל אפס, והפסיקה איתה בגיל שנה, שאז עברה לאכול מוצק באופן מסודר - כולל מוצרי חלב. ואז היא התחילה לשלשל, על בסיס יומי. המטפלות במעון כבר התלוננו...

לפני שהתחלנו לבדוק משהו - הפסקנו מוצרי חלב (יש רקע משפחתי של רגישות לחלב) - וראו זה פלא, השלשול הפסיק. ביום שבטעות היא טעמה במעון גבינה - שלשלה שוב...

אחרי שנה בערך העזנו לנסות לתת לה שוב, והכל בסדר ב"ה.

רופא ילדים ששאלתי אמר לי שיכולה להתפתח אצל תינוקות רגישות זמנית לחלב שעוברת עם הגיל. שווה לנסות.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
את מתארת את הבן שלי. הוא שלשל כמה חודשים ואנחנו היינו אובדי עצות.
אצלנו זה היה ממטרנה, הפסקנו להביא לו מטרנה כמה ימים (זה היה קשה!) כמובן שהוא אכל הכל, המטרנה היתה בלילה (על הדרך הרווחנו גמילה מההרגל הזה) הרופא הביא לנו מרשם לנוטרמיגן אבל לא השתמשנו.
הסיבה פשוטה- יש אינזים שמפרק את החלב במעיים, אם יש שלשול או מחלה קטנה כלשהי- אז האינזים לא מיוצר, ולא נמצא במעיים. ואז אם שותים חלב- אין מי שיפרק את החלב, החלב יוצא מהגוף לא מעוכל- זה הסיבה לשלשול ולאי יצירתו של האנזים, ונכנסנו למעגל קסמים.
הפתרון- פשוט להפסיק לשתות חלב, ואז המעיים מתאוששות והלקטאז (ההוא שמפרק את החלב) מיוצר בגוף, ואז אין בעיה להמשיך לתת מטרנה.
כמובן טוב שאת בודקת אי סבילות לגלוטן, לקטוז...
רפואה שלמה!

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אגב, לשלשולים רגילים, יש מינרלי- וזה עוזר פלאים, קודם כל עוזר למנוע התיבשות, ובנוסף מחזיר לגוף מלחים ומינרלים חיוניים שנותנים לגוף כח להתמודד על השלשול.
בנוסף- לבשל אורז עם הרבה מים, ושניה לפני שמכסים את הסיר- כישיש עדיין מים- לקחת קצת ממי הבישול ולתת לילד. וכמובםן גם אורז עצמו עוצר שלשול. (אך, אם השלשול על רקע קלקול קיבה כדאי לתת לגוף להתרוקן לפני שמנסים לעצור אותו)

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
להרתיח 3 בצלים חתוכים במים ולהמתיק ולתת לתינוק כפית אחת כל חצי שעה.

שירי12

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שפריץ;2467954:
תבדקי התפשלות מעיים. היא מתחילה בשלשולים שנמשכים יותר מימים או שבועות.

???
זה מנסיון?

מנסיון כפול, התפשלות לא נמשכת שבועות. והיא די מהירה לזיהוי. (ולמרות זאת רופא ילדים לא זיהה:/).
התקפי כאב כל עשרים דקות בערך (ממש כמו צירים), אי רצון לאכול, הקאות צהובות, יציאה דמית, אפאטיות.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י שושן צחור;2468534:
רגישות לחלב מתפתחת פתאום באמצע החיים?
היא קיבלה מטרנה כבר בגיל כמה ימים.

כן. יכול להתפתח באמצע החיים.

נכתב ע"י שושן צחור;2468534:
ברור, ואני מודעת לזה.
הבקשה שלי היתה רק בשביל להקל קצת על עצמי, לא בשביל טיפול בילדה.

התכוונתי שאם אכן יש את אחת הבעיות האלו, וברמה חמורה - אורז ומיץ רימונים לא יעזרו אפילו לסימפטומים. לא תהיה שום הקלה... למרבה העצבים.

באיחולים שלא נפגוש אותך באשכול הצליאק... אבל אם כן, נשמח לעודד גם שם

נחל

משתמש מקצוען
מה הילדה אוכלת היום?
אם היא מתנזרת כמעט מהכל, זה עצמו יכול להיות סיבה לשלשול.
קרה לי בעצמי דבר כזה עם ילד. שלשולים שלא נגמרו, שגרמו לי להחמיר יותר ויותר בתזונה. זה נגמר אחרי תקופה ארוכה מאד, כשפשוט נתתי לו לאכול הכל.
והיה כאן פעם אשכול בהתיעצות דומה, וגם שם בסוף הבעיה נפתרה אותו דבר.
ילד שאוכל רק לחם או צנימים, אורז, וכו'. ושותה בין לבין מים כדי למלא את עצמו במשהו, עלול בגלל זה לסבול משלשולים

מימי זו

משתמש סופר מקצוען
עברנו גם את הסרט הזה עם ילדה באותו הגיל.
כל הבירורים לא העלו דבר
מלבד המלצה להפחית בנוזלים עד למינימום
ואנדוקרינולוג אחד שטען כי ישנו סוג של טפילי מעיים שלא נראה בתרביות והוא גורם לשלשולים.
הוא הפנה אותנו לשלילה של כשל מובנה, ובמידה ותהיה שלילית - לתת תרופה נגד הטפיל (לא ורמוקס), למרות שלא ניתן לוודא את קיומו.
לא ביצענו את הנחיותיו
כי
השבח לקל
אחרי חודשים ארוכים
(7 חודשים עם הפסקות של שבוע שבועיים מדי פעם)
התופעה פסקה.
רפואה שלמה

משי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כמובן צריך לשלול דברים רציניים....
אצלנו מאד מוכר שבועות כאלו בגלל שיניים,
מה שכן נדמה לי שלא ציינו, שמעתי מרופא ואולי אפילו יותר מאחד, לתת אבץ- יש סירופ "זינקי", כי השלשול יוצר חסר ואז זה גלגל... בחלק מהפעמים מאד עזר!

אנוכי

משתמש מקצוען
אז כמו שהרבה כתבו בננות (- אולי תרסקי עם תפו"ע?)
אורז ופריכיות אורז, יכייון שגורמים לעצירות- יכולים לעצור שלשול

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
1. מיץ רימונים (לאו דווקא סירופ, מיץ - יש בחנויות טבע ליד מיץ חמוציות...)
עוצר שלשול במהירות ומרגיע את המעיים.
2. תה קמומיל - מסייע לשיקום רירית המעיים (להמתיק קלות, עדיף עם סוכר ולא דבש שהוא משלשל קל ביותר, במצבה לא כדאי).
3. מי-אורז כמו שכתבו לך. אני מכינה כך:
כף או שתיים אורז בסיר קטן של מים, ללא תבלינים.
מבשלים עד שנהיה "חלב". מסננים, ממתיקים ונותנים לילד.
4. בננות, גם הקליפה הפנימית עוזרת (הלבן). בכל אופן יש ילדים שבננות דווקא גורמות להם לשלשול, אז זה לא מוחלט.
5. מי בישול של גזר.

שתהיה רפואה שלמה לקטנה, ולילות שקטים לאמא שלה!!!

אספרה

מנוי פרימיום
נכתב ע"י שירי12;2469978:
???
זה מנסיון?

מנסיון כפול, התפשלות לא נמשכת שבועות. והיא די מהירה לזיהוי. (ולמרות זאת רופא ילדים לא זיהה:/).
התקפי כאב כל עשרים דקות בערך (ממש כמו צירים), אי רצון לאכול, הקאות צהובות, יציאה דמית, אפאטיות.

תודה שירי12,
כבר התכתבתי על זה עם שפריץ באישי.
והגעתי למסקנה שזה לא זה.

שדה יין

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש אבקה שנקראת טקסטאן (נראה לי משו כזה)
ניתן לרכוש בסופר פארם זה עוצר שילשולים-בדוקקקק

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה