התייעצות איך מתכוננים לבדיקה הזו עם סוכרת סוג 1?

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
קולונוסקופיה...
יש כאן כאלה שעברו את הסיוט הזה?
אני אמורה לעשות את הבדיקה בשבוע הבא, וממש חוששת, בעיקר מה-24 שעות שלפני הבדיקה - שבהן אסור לאכול כלום, רק לשתות נוזלים צלולים, ואח"כ 6 שעות אחרונות גם זה אסור, ורק מים מותר.
חוששת מאד מרכבת הרים של הסוכר, נפילות בגלל שאין אוכל, ואז זינוק בגלל שתיה מתוקה, וחוזר חלילה... איך עוברים את הלילה לפני הבדיקה?
אשמח לטיפים ועצות ממנוסים.

:)&&:)&&:)

משתמש פעיל
הכי טוב, לשאול את הרופא ולחשוב על מצבך מה טוב לך לפי היכרות הגוף שלך.

מה שאני עושה,

אם יש לך 780
פשוט להעביר למצב זמני

אם אין לך
להוריד בזאלי ל50 - 70 אחוז, ובהתחלה פשוט לשים לב, עדיף לשתות את השתיה המתוקה לפני שמגיעים להיפו, היינו כשמתחילה נטייה, ואז לא צריך לשתות הרבה אלא רק קצת

ואם סוכר גבוה לא מפריע, לא יקרה כלום אם הוא יהיה קצת גבוה (עד 220)

כ"ז כתבתי לפי נסיוני האישי ומה שלמדתי, ואין אני נוטל אחריות רפואית וממונית מכל סוג שהוא.

ש.הופנר

משתמש צעיר
קולונוסקופיה...
יש כאן כאלה שעברו את הסיוט הזה?
אני אמורה לעשות את הבדיקה בשבוע הבא, וממש חוששת, בעיקר מה-24 שעות שלפני הבדיקה - שבהן אסור לאכול כלום, רק לשתות נוזלים צלולים, ואח"כ 6 שעות אחרונות גם זה אסור, ורק מים מותר.
חוששת מאד מרכבת הרים של הסוכר, נפילות בגלל שאין אוכל, ואז זינוק בגלל שתיה מתוקה, וחוזר חלילה... איך עוברים את הלילה לפני הבדיקה?
אשמח לטיפים ועצות ממנוסים.
לא יודעת אם עדין רלוונטי.... אבל בדרך כלל לסוכרתיים מקילים (כמובן רופא מוסמך) פעם אחת הייתי צריכה לעשות בדיקות פשוטות והאחות אמרה להיות בצום 12 שעות שאלתי אותה אם מותר לי בכלל והיא לא ידעה לענות לי אלא התיעצה איתי אם נראה לי מותר....לא כולם מבינים בסכרת....

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
לא יודעת אם עדין רלוונטי.... אבל בדרך כלל לסוכרתיים מקילים (כמובן רופא מוסמך) פעם אחת הייתי צריכה לעשות בדיקות פשוטות והאחות אמרה להיות בצום 12 שעות שאלתי אותה אם מותר לי בכלל והיא לא ידעה לענות לי אלא התיעצה איתי אם נראה לי מותר....לא כולם מבינים בסכרת....
כבר לא רלוונטי, וב"ה עבר בשלום.
צום של 12 שעות בבדיקות דם באמת מקלים לסוכרתיים (רופאה פעם פירטה לי בדיוק לאיזו בדיקה צריך צום, ואמרה שהבדיקות עם הצום בד"כ פחות חשובות, רק אם יש עניין מיוחד לבדוק אותן אז חשוב הצום).
אבל בבדיקה הזו אין מה להקל, זו הכנה שהיא חובה כדי שאפשר יהיה לבצע את הבדיקה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה