דרוש מידע איך מפסיקים להתחשמל??

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
תגידו, לאחרונה הרחבנו את ביתינו בס"ד, אך למרבה ההפתעה כל חלקי הברזל בבניה החדשה [כולל מחסן מפוליפח] מחושמלים בחשמל סטטי...
והפתרון?!
תזמינו דחוף חשמלאי מקצועי.
סביר מאוד שיש בעיה במערכת החשמל.

טאלי

משתמש מקצוען
בלתק .
קטע..
בדלת של העבודה אני תמיד מתחשמלת.
ואם שאר הדלתות קמו על ציר שמאל אז גם כן החשמל הסטטי עובר אלי.
שמתי לב שאם אני פותחת ביד ימין אז הכל סבבה.
יד שמאל שלי מוליכה חשמל??

מוזר. זה הרי לא בעיה במוליך /הארקה
אבל דלת?

wail

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
תגידו, לאחרונה הרחבנו את ביתינו בס"ד, אך למרבה ההפתעה כל חלקי הברזל בבניה החדשה [כולל מחסן מפוליפח] מחושמלים בחשמל סטטי...
והפתרון?!
על פניו נשמע כמו זרמים תועים במערכת הארקה שלכם (במקרה הטוב). למשל כתוצאה ממגע בין אפס להארקה בקופסת חיבורים או כבל עם בידוד לקוי (או איפוס כפול בלוח חשמל נוסף), מה שגורם לזרם שאתם צורכים בבית להיסגר דרך מערכת הארקה במקום דרך האפס.
המתח יכול להיות נמוך כרגע אבל מומלץ לטפל על ידי בודק חשמל מקצועי. המצב הזה גורם בין היתר לקורוזיה בברזל וביסודות. חשמלאי טוב ומנוסה בד"כ יכול לאתר את התקלה (עם מכשיר מגר), אבל לפעמים הבעיה בכלל אצל השכן או במקומות אחרים וצריך לערב את חברת חשמל לאיתור התקלה.
מתי נבנה הבית המקורי(כדי לדעת אם עשו איפוס)? והאם היה אצלכם בודק למערכת החשמל אחרי ההרחבה (או בדיקה של חברת חשמל אם עשיתם הגדלה)

נערך לאחרונה ב:

רבות מחשבות

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מגיבים יקרים! (במיוחד @commit ו - @wail)
היה זה לפני כמה עשורים, כששיחקנו במגלשות [מגלצ'ות...] בגינה השכונתית בל נשכח את הזרמים הקבועים במהלך הנחיתה ממורמי המגדל המבורזל...
לא נראה לי שזה היה בעיה בחשמול של המגלשות השכונתיות...

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
  1. הפחת הלחות: רמות לחות גבוהות יכולות לתרום להצטברות של חשמל סטטי. ניתן להפחית את רמת הלחות על ידי שימוש במסיר לחות, פתיחת חלונות כדי לאפשר אוורור או שימוש במאווררי פליטה באזורים בהם רטיבות נוטה להצטבר.
מעניין
נשמע לי פחות הגיוני
אני יודע, שחשמל סטטי מתחיל מיובש, ולא מלחות
ואם רוצים לשמור על מכשירי חשמל רגישים צריך דווקא יותר לחות. מוזר!

wail

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
מגיבים יקרים! (במיוחד @commit ו - @wail)
היה זה לפני כמה עשורים, כששיחקנו במגלשות [מגלצ'ות...] בגינה השכונתית בל נשכח את הזרמים הקבועים במהלך הנחיתה ממורמי המגדל המבורזל...
לא נראה לי שזה היה בעיה בחשמול של המגלשות השכונתיות...
אני דווקא כן הייתי חושש כאן לחישמול של הארקה.
אלא אם כן יש בצמוד משטחים מחומר סינטטי (כמו שטיחים סינטטיים, דשא סינטטי, פרקט סינטטי וכדומה). חשמל סטטי צריך קודם כל להצטבר ממשטח מבודד ורק אח"כ הוא נפרק במגע עם מוליך אחר (או אדם אחר).

נערך לאחרונה ב:

RBF

משתמש צעיר
מעניין
נשמע לי פחות הגיוני
אני יודע, שחשמל סטטי מתחיל מיובש, ולא מלחות
ואם רוצים לשמור על מכשירי חשמל רגישים צריך דווקא יותר לחות. מוזר!
שאלתי אותו.. הוא התנצל.
"אתה צודק שחשמל סטטי קשור בדרך כלל לתנאי יובש, ולא ללחות גבוהה. אני מתנצל על כל בלבול שנגרם מתגובתי הקודמת."

wail

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
אני דווקא כן הייתי חושש כאן לחישמול של הארקה.
אלא אם כן יש בצמוד משטחים מחומר סינטטי (כמו שטיחים סינטטיים, דשא סינטטי, פרקט סינטטי וכדומה). חשמל סטטי צריך קודם כל להצטבר ממשטח מבודד ורק אח"כ הוא נפרק במגע עם מוליך אחר (או אדם אחר).
* במשטח מבודד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה