עזרה איך לפרק מזגן לבד ?

לארג'

משתמש מקצוען
מזגן ישן שאני רוצה לזרוק לפח
איך אני מפרק אותו בצורה בטוחה?
תודה

יש דרך 1 לכבות במאה אחוז את החשמל של המזגן
2. איפה שהחוטים נמצאים יש שם 2 ברזים צריך לסגור אותם אם מפתח עלם
3. אח"כ לערים את המזגן בבית איפה שהחיבורים לפתוח אם מפתח שוודי / צינורות ואת צינור המים לחתוך
4. אח"כ לעשות כך בחוץ ולשלוף את הצינורות מהקיר
אין לי אחריות כך ידוע לי שעושים מניסיון שלי יכול להיות שיש כמה סוגים אבל בעיקרון זה העבודה

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יש כאלו שאוספים ברזל אולי גם זה הם עושים בחינם
בכל אופן יש לעשות בזהירות רבה

ארי62

משתמש פעיל
אם הוא הולך לפח, אז להוציא את המזגן בבית מהשקע, בחוץ מהמנוע לפתוח עם שוודי את הצנרת , כל הגז יברח, ואז לחתוך את הכבל, להוריד את המנוע, ליישר את הצנרת לכיוון החור בבית, ולהוציא את היחידה הפנימית.
אם העניינים לא ככ נגישים אז אפשר לחתוך את כל הצנרת עם דיסק, הגז לא דליק.

חילך לאורייתא

משתמש מקצוען
במזגנים הישנים נראה לי שכן
דיברתי לאחורנה עם טכנאי מזגנים
ובדיוק שאלתי אותו לגבי הגז האם הוא דליק
אז הוא אמר לי שזה בעיקרון לא דליק אבל לא מומלץ לעשות את זה כי יש כמה סוגי גזים ואולי חלק דליקים
(דרך אגב באותו נשימה הוא סיפר לי שרוצים להכניס לחוק שימוש בגז דליק שהוא פולט פחות גז רעיל לסביבה קיצר מטעמי איכות הסביבה)

יצחק בכניק

משתמש פעיל
שלא אסתכן עם גז
1. הוא לא מסוכן, חתכים ולוקחים צעד אחורה. (הערבים אצלי עשו זאת עם הדיסק..)
2. ניתן להשקיע עוד 5 דקות ולאגור אותו בתוך המדחס.
במקום של החיבור צנרת עם היחידה החיצונית ישנם שני פקקים שמכסים על הברזי גז.
install_air_conditioner_19.jpg

יש לפתוח את שניהם, ולסגור עם מפתח אלן את הברז של הצינור הדק עד הסוף.
לאחמ"כ יש להפעיל את המזגן עד שהיחידה החיצונית מתחילה לטרטר (אם אני לא טועה זה משהו כמו 3/4 דקות).
לאחמ"כ סוגרים את הברז של הצינור העבה.
בשלב זה רוב מוחלט של הגז אצור במדחס.
ניתן לנתק את הצינורות ביתר רוגע (ברגע הראשון יוצא לחץ קטן וזהו).
בהצלחה!

יוסיK

משתמש פעיל
רק לשים לב שבגז של המזגן יש גם שמן.
לא נעים לקבל את זה לפנים, או על הבגדים וזה גם מלכלך את הרצפה [מתנקה].
הכי מומלץ לאגור את הגז במזגן כמו שיצחק בוכניק כתב, מי שאין לו מפתח אלן יכול לקחת מהשכנים, או שהגיע הזמן שיהיה לו, יש בכל טמבור, [בכל מקרה מי שחושב לפרק מזגנים בעצמו מן הראוי שיהיו לו כלי עבודה שימושיים].
להפעיל את המזגן על קור לפני סגירת הברזים ועד שהגז נאגר במדחס יכול לקחת גם יותר מ 4 דקות, פשוט לחכות עד שהמדחס נחנק/מטרטר ואז לסגור גם את הברז של הצינור העבה, כמעט ולא נשאר גז בצנרת ככה +כמה טיפות שמן.
היחידה החיצונית כבידה, ויתכן שתצטרך עזרה בפרט אם זה מזגן גדול והנגישות לא משהו.
אגב, ככה גם עושים כשרוצים להעביר מזגן ממקום למקום, אח"כ בשלב ההתקנה, מחברים את הצינור הדק ומהדקים, את הצינור העבה מחברים ולא מהדקים, פותחים את הברז של הצינור הדק, נותנים לגז לזרום ליחידה הפנימית ולחזור דרך הצינור העבה וכשמרגישים שהוא מתחיל לברוח מהצינור העבה הלא מהודק, מהדקים, פותחים את ברז הצינור העבה ומפעילים.

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai

וכאן לקריאה. וכאן ציטוט לשאלה איך מפרקים מזגן לבד?
הייתי שוליה של מתקין מזגנים פעם..
לא קשה לפרק, אבל יש לעשות הכל מסודר וכמו שצריך.
קודם תגיע למדחס (מה שמחוץ לבית) , תאתר את המיקום שהצינורות נכנסים אליו - תמצא שם 2 פקקים זהובים, פתח אותם וסגור את הברזים של הגז.
לאחר מכן כנס הביתה.
תמצא לך עצם קשיח בגודל של כוס נניח.
עכשיו החלק הטריקי - לשלוף את המזגן מהפלאח.
בדרך כלל צריך בעדינות למשוך את הפלסטיק התחתון למטה ואז למשוך את המזגן לכיוונך - הוא עדיין תפוס למעלה ולכן יפתח כלפי מעלה.
כל זה בעדינות.
עכשיו תשים את העצם שמצאת וירחיק את המזגן מהקיר בזמן שאתה מפריד את הצינורות נחושת בעזרת 2 שוודים.
עכשיו, המדחס מנותק מהיחידה הפנימית.
אתה יכול להרים מעט את כל המזגן והוא יצא - לא אמור להיות כבד מדי.
הוא מפורק.
אם המדחס נמצא בדיוק מאחורי המזגן יכול להיות שהחיבורים יהיו מחוץ לבית - לרוב נוח יותר.
אל תשכח לאטום טוב טוב את הפתחים של הצנרת !

*יכול להיות ששכחתי משהו, עבר זמן מאז שהתקנתי מזגנים..
בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה