רכבים איך לנסוע טוב ברחוב צר?

שוקלד בלונדי

משתמש פעיל
זה נורא קשה לי
המורה אומר לי כל הזמן להיצמד לימין בפניות ימינה אני נצמדתי לימי ועליתי עם הגלגל האחורי על המדרכה
איך אפשר לראות כמה אני צמודה לימין???

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
היה לי אותו בעיה עם הטסטים בירושלים או שמידי צמודים לרכבים או שעולים על הנתיב הנגדי יעזור ה' שתעברו בטסט הבא, אני עברתי לקרית גת שם אין את האתגרים שיש בירושלים והכל יותר קל
גם אני בדיוק

החסידים

משתמש פעיל
זה נורא קשה לי
המורה אומר לי כל הזמן להיצמד לימין בפניות ימינה אני נצמדתי לימי ועליתי עם הגלגל האחורי על המדרכה
נראה לי שאת צריכה לבקש מהמורה שיעור הסבר איך משתמשים במראות כי זה לא כ"כ קשה
אני עשיתי רשיון לא מזמן ולא זכור לי שהסתבכתי כ"כ עם השימוש במראות
ולגופו של ענין כשאת רואה במראה (אם היא מכוונת נכון) את הידיות של הדלתות צמודות למדרכה תדעי שאת כמעט הכי צמוד שאפשר

שוקלד בלונדי

משתמש פעיל
אני לא קולטת את זה
מה יהיה?
המורה נהיגה אומר לי בפניות ימינה להיצמד לימין וטסטר מכשיל אותי על זה
הוא אמר שנצמדתי יותר מידי
ייייאאווווווושששששש

ארכיצדק

משתמש רשום
אני ג''כ הסתבכתי עם זה בשיעורים וכמעט גילחתי מראות של רכבים (פעם המורה לקח אותי רוורס והראה לי שהייתי סנטימטר מהמראה...)
והמורה שלי טען שצריך לשמור מרחק של פתיחת דלת מינימלית (כמו שאדם פותח כשהוא יוצא לכביש מהרכב, שפותח רק קצת לעבור, ולא עד הסוף) ולפי זה לבנות לך את המסלול נהיגה, כאילו זה מדרכה, שלא עוברים את הקו הזה.
וכמובן שאם יש שני נתיבים צרים עם פס ברור, זה מלחיץ, אבל אם זה צר ברמה שאי אפשר לנהוג בנתיב אז פשוט זזים קצת לאמצע על חשבון הנתיב הנגדי,
ואם מגיע מולך רכב, אומרים תהילים, מאיטים, נצמדים לימין כמה שאפשר, ונותנים לו לעבור ולהסתדר עם המרווח.

פניות זה משהו שנרכש אבל וודאי שעדיף לעשות סיבוב קצת רחוק מלעלות על מדרכה.

כותב את זה מנסיון בשיעורי נהיגה, בנהיגה לבד פחות יצא לי לבדוק את זה, אבל משער שזה מה שעושה כל מי שנוהג ברחוב צר,
נהגים מקצועיים חוו את דעתכם!

מרים:)

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני הייתי גם בירושלים ועברתי למעלה אדומים
זה באמת הרבה יותר קל מירושלים, אבל גם שם יש המון כיכרות וצריך לשים לב טוב על מתן זכות קדימה,
מה שהבנתי שבמודעין זה קצת יותר קל ממעלה אדומים, אבל שניהם ממש נראה לי אותו כיון,
רק שמעלה אדומים יותר קרוב לירושלים, ככה שזה יכול להיות שיקול
בהצלחה בקרוב

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
נהגים מקצועיים חוו את דעתכם!
אהבתי
איך בדיוק? נהג מקצוען לא אמור לעשות סימנים, נוסעים לפי העין
אם יש ציבור שאמור לדעת סימנים אלו מורי הנהיגה

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אני לא קולטת את זה
מה יהיה?
המורה נהיגה אומר לי בפניות ימינה להיצמד לימין וטסטר מכשיל אותי על זה
הוא אמר שנצמדתי יותר מידי
ייייאאווווווושששששש
לא לומדים ביום אחד.
סבלנות ...
בסוף לומדים.
אחרי שעוברים אז צוחקים על כל השאלות האלו...
בהצלחה!

ארכיצדק

משתמש רשום
אהבתי
איך בדיוק? נהג מקצוען לא אמור לעשות סימנים, נוסעים לפי העין
אם יש ציבור שאמור לדעת סימנים אלו מורי הנהיגה
התכוונתי שאם יש טעות בדבריי (אחרי הכל עדיין אין כ''כ נסיון...)
אז שמישהו עם נסיון יתקן אותי,
זה הכל.

יש איזו נקודה על השמשה שבה אני רואה את הגלגל של הרכב החונה מימין ואז אני יכולה לדעת שאני לא מידי קרובה לימין?
ממליצה לך לראות סרטונים ביוטיוב של מורה נהיגה ליאור טל (מלא מהסרטונים שלו פתוחים בנטפרי)
בגדול, הכלל הוא שאחרי שאת מפסיקה לראות את המדרכה את מתחילה לסובב את ההגה.
איפה יותר קל לעבור במודיעין או במעלה אדומים?
אני רוצה לצאת מירושלים
אני עברתי מירושלים למודיעין.
זה היה מקפצה בשבילי. ממליצה בחום!
בהצלחה

שוקלד בלונדי

משתמש פעיל
ממליצה לך לראות סרטונים ביוטיוב של מורה נהיגה ליאור טל (מלא מהסרטונים שלו פתוחים בנטפרי)
בגדול, הכלל הוא שאחרי שאת מפסיקה לראות את המדרכה את מתחילה לסובב את ההגה.

אני עברתי מירושלים למודיעין.
זה היה מקפצה בשבילי. ממליצה בחום!
בהצלחה
עברתי למודיעין קבעתי מחכה לתאריך לטסט

ירושלמים 2

משתמש רשום
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עשית בשכל, המעבר למודיעין שווה את המאמץ
אל תחשבי שמיד שעוברים ניגשים לטסט, את צריכה ללמוד את המקום החדש ולקבל שליטה, זה לוקח זמן אבל שווה ואת תצאי בעז"ה נהגת טובה יותר

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
מעלה
אני הייתי גם בירושלים ועברתי למעלה אדומים
זה באמת הרבה יותר קל מירושלים, אבל גם שם יש המון כיכרות וצריך לשים לב טוב על מתן זכות קדימה,
מה שהבנתי שבמודעין זה קצת יותר קל ממעלה אדומים, אבל שניהם ממש נראה לי אותו כיון,
רק שמעלה אדומים יותר קרוב לירושלים, ככה שזה יכול להיות שיקול
בהצלחה בקרוב
מעלה אדומים לדעתי הכי קל. יותר מודיעין יש שם רק 4 כיכרות דו נתיבים השאר של חד ( כיכרות מספר 1,2,3,10).
הכיכרות שם ממוספרות
אין רמזורים
שקט
אחלה מקום לעבור טסט

שוקלד בלונדי

משתמש פעיל
עשית בשכל, המעבר למודיעין שווה את המאמץ
אל תחשבי שמיד שעוברים ניגשים לטסט, את צריכה ללמוד את המקום החדש ולקבל שליטה, זה לוקח זמן אבל שווה ואת תצאי בעז"ה נהגת טובה יותר
למה צריך להכיר בשביל לעבור טסט?
הרבה טסטים שעשיתי בירושלים היו במקומות לא מוכרים כמו בית צפאפא

ירושלמים 2

משתמש רשום
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
למה צריך להכיר בשביל לעבור טסט?
הרבה טסטים שעשיתי בירושלים היו במקומות לא מוכרים כמו בית צפאפא
עיר חדשה כללים חדשים, ההכרות נותנת ביטחון, יש אזורים במודיעין שבהם בד"כ הטסטים ובהם המורים מסתובבים

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
זה נורא קשה לי
עליה על המדרכה עם גלגל אחורי בפניה זה לאו דווקא קשור להיצמדות אלא להפניה מוקדמת מידי של ההגה, עובדה שהגלגל הקדמי לא עלה על המדרכה
נסי להבין ולהרגיש את הפרופורציות של הרכב ואת חלוקת העבודה בין הגלגלים הקדמיים לאחוריים, כך תפנימי את ענין של לקיחת סיבוב רחב יותר באופן כזה שהגלגלים האחוריים לא 'יקצרו' את הדרך ויעלו על המדרכה

נניח ונסעת באופן צמוד מאוד למדרכה, מתי תסובבי את ההגה בפניה? ברגע שהגלגל הקדמי מגיע לפניה?
לא!
למה?
כי אז הגלגל הקדמי יסתובב מצוין במקביל לסיבוב אבל האחורי שעדיין צמוד לקו המדרכה שלפני הסיבוב - יעלה על המדרכה
את צריכה להמשיך עוד קצת ישר ולסובב את ההגה כאשר הגלגל האחורי מגיע לסיבוב (כמובן לא להכנס לנתיב אחר תוך כדי..)
כדי להבין את זה תחשבי שאת נוהגת על משאית ארוכה, ברור לך שכל סיבוב ייעשה באופן רחב ככל האפשר?

טיפ
חפשי משחק חניה ממוחשב, עדיף של כלי רכב ארוכים כמו אוטובוס או משאית, מבט מלמעלה ותרגול חניה יתן לך את התחושה ואת ההבנה של ההבדל בין תנועת הגלגלים הקדמיים לאחוריים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  39  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה