איך להרוויח כסף ולצאת מהחובות?

מצב
הנושא נעול.

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מסכימה עם @אחד פלוס
אחרי שקראתי את אבא עשיר ואבא עני התחלתי לשנוא את עבודתי כשכירה, ראו אשכול שפתחתי בזמנו בעקבותיו.
הרגשתי ראש קטן שמרויח גרושים בשביל הביטחון....ושנאתי כל רגע...רציתי לפרוץ...

לקח לי זמן להבין שכרגע זה מה שמתאים לי, לאופי שלי הסולידי. למשכנתא שיש...
מה אפשר לעשות?
לא כולם יכולים "לעוף על עצמם" , לקחת סיכונים וכדברי המחבר לפשוט את הרגל בגיל צעיר ככל האפשר.

לא אומרת שהוא לא פותח את הראש על השקעות במניות ודירות ובכלל חיסכון עתידי, מתוך הבנה שעדיף להיות עני בהתחלה ועשיר בסוף מאשר הפוך...זאת תובנה חשובה , אך אני חושבת שרוב האנשים שחיו במשפחות עם תיכנון מחושב ולא מהיד לפה גדלו עליו.

שאר המסקנות יש להתאים כל אחד לחייו. ואבוי למי שיעיף את עבודתו השכירה והמתגמלת תמורת דמיונות שווא....

ב.ל

משתמש פעיל
בהמשך למה שכתבתי אתמול היום הופיע חוברת מעשית מאד פרקטי עם תרגולים פשוטים איך לדעת ולמצוא העבודה המתאים בשבילך מאת ישראל הפטקה מאמן כלכלי בכיר צריך להירשם עם שם כתובת מייל וטלפון
https://haftke.ravpage.co.il/choveret-hapentagon
אין בחוברת כלום [מלבד כמה שאלות שתמלא על עצמך]
זה פרסומת נטו לסדנא למציאת עבודה מתאימה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא אומרת שהוא לא פותח את הראש על השקעות במניות ודירות ובכלל חיסכון עתידי, מתוך הבנה שעדיף להיות עני בהתחלה ועשיר בסוף מאשר הפוך...זאת תובנה חשובה , אך אני חושבת שרוב האנשים שחיו במשפחות עם תיכנון מחושב ולא מהיד לפה גדלו עליו.
זהו, שאני חושבת, שרוב המשפחות ממש לא חיים עם תכנון מחושב.
מקסימום מחשבים מאיפה לקחת את ההלוואה הבאה.

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זהו, שאני חושבת, שרוב המשפחות ממש לא חיים עם תכנון מחושב.
מקסימום מחשבים מאיפה לקחת את ההלוואה הבאה.

אני באמת מתלבטת אם אכן רוב המשפחות כך...
פעם לא הייתי מאמינה..
לאט לאט אני רואה משפחות שצריכות הלוואות לשבועיים, שלש של כמה אלפים....כל כמה שבועות מבקשים סיבוב נוסף...
נותר לי רק לרחם על מי שמתנהל ככה....

לא חושבת שספר מהסגנון של אבא עשיר אבא עני יעזור להם.....

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא חושבת שספר מהסגנון של אבא עשיר אבא עני יעזור להם.....
את נתפסת לנקודה אחרת בספר [להיות עצמאי].
אבל הנקודה המרכזית של הספר, זה שחיים ממה שיש ועוד פחות מזה, כדי שבהמשך יהיה יותר ויותר טוב.

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
את נתפסת לנקודה אחרת בספר [להיות עצמאי].
אבל הנקודה המרכזית של הספר, זה שחיים ממה שיש ועוד פחות מזה, כדי שבהמשך יהיה יותר ויותר טוב.

זוכרת גם את זה..
עדיין, לא מאמינה שמי שחי ככה ישתנה בעקבות ספר. זאת הייתה כוונתי...

מרימית

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תפנה ל"מלכות" הם מעסיקים אברכים יראי שמים
בקשירת ציציות-עבודה מהבית בלילה ובין הכויללים
ןמוסיפים בחודש לפחות 3000 ש"ח!

האלמוני

משתמש מקצוען
נגיד שיש לי מופע להציע, איך מתקדמים? איך מגיעים לבמה? איזה מחיר מבקשים?

מפיקים פלייר מעניין, אפילו תקציר וידאו ושולחים למנהלי מתנס"ים באזורים חרדיים, למנהלי נופשים חרדיים, ליזמים של ימי נופש אירגוניים, לרכזות חברתיות בבתי ספר ובסמינרים (או אם זה גבר - לימי מחנה של בחורי הישיבות, לקעמפים). וכמובן לפרוג!!
ואם זה מופע מוצלח - זה ילך, יעוף!!
וזה בד"כ רץ בשיטת חבר מביא חבר

המופע מוכן, איך מתקדמים? יש למישהו רשימת תפוצה של ישיבות / קעמפים?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מתחילים להכין אותה.
עושים רשימה של כל מי שאתה מכיר שקשור למישהו שמארגן קמפ,
ומתחילים להרים טלפונים.
בהצלחה.

נ.ב. אם אתה ממש חברהמן, בסוף תתחיל גם למכור את הרשימה. 'במת מנהלים' בגירסה הגברית

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי רעיון שיכול מאד להצליח.
תעשה אתר נוח ומושקע למכירת ספרים ישירות מהסופר / מהמו"ל, לחסוך את הפערים של החנויות והעמלות של המפיצים וכו'.
האתר יתנהל בפורמט איביי עם משלוח ישיר מהמוכר, כך שלא תצטרך להתעסק בכלל עם הפצה ואחסנה.
אתה תקח עמלה של 5% נניח, זה מאד מאד נמוך ביחס למה שלוקחים המפיצים + החנויות וכו', ואתה עדיין תוכל להרוויח יפה.

לאתר יהיה ביקוש מכמה סיבות:
1. אין אתר רציני שאפשר לקנות בו מגוון גדול של ספרי קודש וספרי חול חרדיים.
2. הסופרים 'נשחטים' על ידי המו"לים והחנויות, ואם הם יוכלו למכור ישירות הם ירויחו יותר.
3. יהיה אפשר להשיג באתר הרבה ספרים שאי אפשר לקנות בחנויות, א. כי יש סופרים שלא שווה להם למכור בחנויות, ב. כי המיקום מוגבל כמה ספרים אפשר להכניס בחנות אחת.
4. מכיוון שאין עדיין אתר כזה, תוכל להיות הראשון ולשלוט בשוק הזה. אם יפה נוף או אור החיים ירצו להלחם אתך, הם יעדיפו לקנות אותך בסכום גדול מאד מאשר להתנגח אתך, מה שקוראים 'אקזיט'.

לא תצטרך תקציב עתק לפירסום, תתן לכל סופר שמוציא ספר חדש לכתוב במודעות שניתן לקנות באתר שלך, הסופר ירצה לכתוב כך כי כך הוא יוכל להרויח יותר על כל ספר מאשר בחנויות, ואתה תחסוך את עלויות הפירסום.

תפרסם קבוע במוקדים של צרכני ספרות, למשל בפרוג, או בפורומים תורניים למיניהם, תוך זמן קצר יבקרו באתר שלך אלפי אנשים, והאתר חייב לתת חוויית משתמש כזו שתגרום להם להבין שאתה 'פה בשביל להשאר', ושהרגלי צריכת הספרים השתנו מהיום. זה צריך להיות כתוב שם גם בצורה קריאייטיבית מקורית שגורמת למשתמשים לשים לב לזה.

אתר כזה יעלה לך מן הסתם לפחות 20,000 ש"ח ועוד כמה עשרות שעות עבודה.
במשרד הכלכלה יש את הקרן לעסקים קטנים ובינוניים, שדרכה אפשר לקבל החזר עד 10000 ש"ח ועד 50 אחוז מהוצאות הקמת וקידום האתר של מסחר מקוון, פנה למעוף באזור מגוריך (זה לא תקף לכל אזור בארץ, תברר עם מעוף, מקסימום תרשם בכתובת של אח או בן דוד שגר באזור שמקבלים בו או שתכניס אותו כשותף באתר ותקבל את המענק דרכו).

תעשה שת"פ עם נדרים פלוס או קהילות, או שניהם, וכך תמכור בבתי כנסת דרך האתר, הכותבים יעדיפו למכור דרכך במקום דרך י.בלוי מכמה סיבות ידועות, בין היתר השחתת הספרים ברטיבות, ילדים שקוראים וכו', גם בלוי לוקח הרבה על ההובלות ואחזקת הדוכנים והקופות וכו', אצלך הם יוכלו לחסוך את כל זה, ולשלוח ספרים בדואר בכמה שקלים.

אם תדע לשווק ולמכור את זה נכון, הסופרים פה בפרוג ישמחו לעזור לך בקופירייטינג, המאיירים בגרפיקה, וכו' וכו', כי כולם ישמחו שאתר כזה יקום כי כך הם יוכלו לחסוך פערי תיווך משמעותיים, ולהוריד חסמי כניסה לשוק.

כמובן שתפגוש בדרך נשמות טובות שיסבירו לך שאם אף אחד עוד לא עשה את זה כנראה זה קשה מידי או שאין לזה סיכוי, וכדומה, תזמין אותם לכוס קפה בעוד שנה, לדעתי זה מיזם שיכול להצליח, נקודה.

לייעוץ עסקי (בתשלום) אפשר לפנות אלי.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לא תצטרך תקציב עתק לפירסום, תתן לכל סופר שמוציא ספר חדש לכתוב במודעות שניתן לקנות באתר שלך, הסופר ירצה לכתוב כך כי כך הוא יוכל להרויח יותר על כל ספר מאשר בחנויות, ואתה תחסוך את עלויות הפירסום.
הקאץ' הראשון: את המודעות מפרסמות ההוצאות, ואם אתה המתחרה שלהן, הן לא פרייריות לתת לך במה בחינם.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אם תדע לשווק ולמכור את זה נכון, הסופרים פה בפרוג ישמחו לעזור לך בקופירייטינג, המאיירים בגרפיקה, וכו' וכו', כי כולם ישמחו שאתר כזה יקום כי כך הם יוכלו לחסוך פערי תיווך משמעותיים, ולהוריד חסמי כניסה לשוק.
למה שרק הקופירייטרים והמעצבים בפרוג ישמחו לעזור לו בחינם, והיועצים העסקיים בתשלום?

רעואל

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הקאץ' הראשון: את המודעות מפרסמות ההוצאות, ואם אתה המתחרה שלהן, הן לא פרייריות לתת לך במה בחינם.
הפתרון: זה יקדם הוצאות קטנות שאין להם את האפשרויות של הגדולות.

פתאום יתחילו להכיר עוד ספרים ועוד מולי"ם ועוד הוצאות.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
למיטב ידיעתי יתד המודיע המבשר פרוג בחדרי כיכר השבת משפחה ועוד לא שייכים לאף אחת מהו"ל הגדולות, כל סופר יכול לקנות שם פירסום בעלות כוללת זולה יותר מלהתחתן עם המפיצים הגדולים.
למה שרק הקופירייטרים והמעצבים בפרוג ישמחו לעזור לו בחינם, והיועצים העסקיים בתשלום?
הסופרים והמאיירים ירויחו מהשת"פ הזה, היועצים העסקיים לא. אלא אם כן הם בדיוק מנסים לקדם איזה ספר, אני לא.

ב.ל

משתמש פעיל
יש לי רעיון שיכול מאד להצליח.
תעשה אתר נוח ומושקע למכירת ספרים ישירות מהסופר / מהמו"ל, לחסוך את הפערים של החנויות והעמלות של המפיצים וכו'.
האתר יתנהל בפורמט איביי עם משלוח ישיר מהמוכר, כך שלא תצטרך להתעסק בכלל עם הפצה ואחסנה.
אתה תקח עמלה של 5% נניח, זה מאד מאד נמוך ביחס למה שלוקחים המפיצים + החנויות וכו', ואתה עדיין תוכל להרוויח יפה.

לאתר יהיה ביקוש מכמה סיבות:
1. אין אתר רציני שאפשר לקנות בו מגוון גדול של ספרי קודש וספרי חול חרדיים.
2. הסופרים 'נשחטים' על ידי המו"לים והחנויות, ואם הם יוכלו למכור ישירות הם ירויחו יותר.
3. יהיה אפשר להשיג באתר הרבה ספרים שאי אפשר לקנות בחנויות, א. כי יש סופרים שלא שווה להם למכור בחנויות, ב. כי המיקום מוגבל כמה ספרים אפשר להכניס בחנות אחת.
4. מכיוון שאין עדיין אתר כזה, תוכל להיות הראשון ולשלוט בשוק הזה. אם יפה נוף או אור החיים ירצו להלחם אתך, הם יעדיפו לקנות אותך בסכום גדול מאד מאשר להתנגח אתך, מה שקוראים 'אקזיט'.

תפרסם קבוע במוקדים של צרכני ספרות, למשל בפרוג, או בפורומים תורניים למיניהם, תוך זמן קצר יבקרו באתר שלך אלפי אנשים, והאתר חייב לתת חוויית משתמש כזו שתגרום להם להבין שאתה 'פה בשביל להשאר', ושהרגלי צריכת הספרים השתנו מהיום. זה צריך להיות כתוב שם גם בצורה קריאייטיבית מקורית שגורמת למשתמשים לשים לב לזה.

אתר כזה יעלה לך מן הסתם לפחות 20,000 ש"ח ועוד כמה עשרות שעות עבודה.
במשרד הכלכלה יש את הקרן לעסקים קטנים ובינוניים, שדרכה אפשר לקבל החזר עד 10000 ש"ח ועד 50 אחוז מהוצאות הקמת וקידום האתר של מסחר מקוון, פנה למעוף באזור מגוריך (זה לא תקף לכל אזור בארץ, תברר עם מעוף, מקסימום תרשם בכתובת של אח או בן דוד שגר באזור שמקבלים בו או שתכניס אותו כשותף באתר ותקבל את המענק דרכו).

תעשה שת"פ עם נדרים פלוס או קהילות, או שניהם, וכך תמכור בבתי כנסת דרך האתר, הכותבים יעדיפו למכור דרכך במקום דרך י.בלוי מכמה סיבות ידועות, בין היתר השחתת הספרים ברטיבות, ילדים שקוראים וכו', גם בלוי לוקח הרבה על ההובלות ואחזקת הדוכנים והקופות וכו', אצלך הם יוכלו לחסוך את כל זה, ולשלוח ספרים בדואר בכמה שקלים.

כמובן שתפגוש בדרך נשמות טובות שיסבירו לך שאם אף אחד עוד לא עשה את זה כנראה זה קשה מידי או שאין לזה סיכוי, וכדומה, תזמין אותם לכוס קפה בעוד שנה, לדעתי זה מיזם שיכול להצליח, נקודה.

בלי קשר לספרים.. חבל שאין יזם שפותח חנות בסגנון איביי אבל שיפעל רק בארץ.
כיום אין פלטפורמה נוחה למכור מוצרים בצורה אינטרנטית אלא א''כ יש לך אתר משלך
אם מישהו יקח יוזמה (וזה פרויקט רציני לא לפותח האשכול..) ויעשה אתר עם מלא מחלקות עם מגוון מוצרים ועם פיקוח על המוכרים ותשלום דרך האתר. זה יוזמה שיכולה להצליח מאוד.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
למיטב ידיעתי יתד המודיע המבשר פרוג בחדרי כיכר השבת משפחה ועוד לא שייכים לאף אחת מהו"ל הגדולות, כל סופר יכול לקנות שם פירסום בעלות כוללת זולה יותר מלהתחתן עם המפיצים הגדולים.
בשוק הספרים הקיים הסופרים אינם מפרסמים בעצמם אלא הוצאות הספרים הן המשלמות את הפרסום בכל אחת מהבמות שהזכרת.

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בשוק הספרים הקיים הסופרים אינם מפרסמים בעצמם אלא הוצאות הספרים הן המשלמות את הפרסום בכל אחת מהבמות שהזכרת.
נכון מאד.
זה חלק מהבעיה שהאתר הזה אמור לפתור.
כרגע סופר משלם לפעמים 50% על כל ספר למו"ל, וזה כולל חבילה של פירסום, אחסנה, הפצה, מכירה, מיסים, משכורות לעוד כמה עובדים בדרך, ועדיין הרשתות מרויחות עליו הרבה מאד.
למה הסופרים לא מפרסמים לבד ומפיצים לבד?
התשובה - כי אין להם פלטפורמה. הוא יפרסם, ואז מה? איך יקנו? בקיצור לא שווה.
ממחר הוא יפרסם ויקנו! ועדיין יחסוך הרבה מאד.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  17  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה