איך להקל על ילד שנופלת לו השן הראשונה, ולהכין אותו למאורע :)

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
פוסט חדש!

אם אתם הורים לילדים, בטח, יצא לכם לבלות כמה לילות לבנים במהלך בקיעת השיניים של ילדיכם, ושמחתם שכל השיניים יצאו לאור סוף סוף. הבקיעה של השיניים בגילאי הינקות מלווה בכאבים פיזיים, אבל גם נפילת השיניים בגילאי הילדות, ובמיוחד, השן הראשונה, עלולה לגרום לחשש, לפחד ובהלה אצל הילד.

בפוסט הבא מפורט איך אפשר להקל על הילד, להפחית את החששות ולהכין אותו לקראת נפילת השן.

לקריאת הפוסט לחצו על הקישור הבא :

http://hametaplim.com/2019/03/04/כך-תקלו-על-ילדכם-כשנופלת-לו-השן-הראשונה/

תעודה שן שנפלה.png

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
לא מבינה למה צריך להכין לנפילת השן.
אצלי הילדים רק מחכים לזה, בת ה-6 שלי זורחת כבר 3 ימים שהשן שלה מתנדנדת, ורק מחכה שזה יפול, בת ה-4 בודקת כל יום אולי גם לה מתנדנדת שן.
מעולה! :) איזה יופי שהיא מחכה לזה ושמחה עם זה!

אבל יש ילדים שכן מגלים חשש. הם פוחדים מכאב, משינוי במראה שלהם, פוחדים לבלוע את השן שתיפול ועוד...

יש גם ילדים שלא מבטאים את החשש כי לא רוצים לחוות תגובה מזלזלת או כי רוצים להפגין שהם "גדולים". בהכנה טובה ובהתייחסות חיובית לנפילה של השן אפשר לעודד את הילד וגם ללמד אותו לקבל באופן חיובי שינויים נוספים שיתרחשו בגופו בעתיד.

ANK

משתמש פעיל
כשהיינו ילדים, אמרו לנו להשים את השן מתחת לכרית ובבוקר גילינו שקל...... לא זכור לנו טראומה מיוחדת. ( אגב עד היום קשה לנו להאמין שמישהו שם את השקל ולא איזה מלאך....)

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
כשהיינו ילדים, אמרו לנו להשים את השן מתחת לכרית ובבוקר גילינו שקל...... לא זכור לנו טראומה מיוחדת. ( אגב עד היום קשה לנו להאמין שמישהו שם את השקל ולא איזה מלאך....)
זו דוגמא טובה ליצירת חוויה חיובית, והיא גם מובאת בפוסט .

אגב, "מלאך" ו"אליהו הנביא" שמחליפים את השן בשקל זה גיור מאולץ של אגדת "פיית השיניים", שיש בה מוטיבים בעיתיים.

חצאית קפלים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פוסט חדש!

אם אתם הורים לילדים, בטח, יצא לכם לבלות כמה לילות לבנים במהלך בקיעת השיניים של ילדיכם, ושמחתם שכל השיניים יצאו לאור סוף סוף. הבקיעה של השיניים בגילאי הינקות מלווה בכאבים פיזיים, אבל גם נפילת השיניים בגילאי הילדות, ובמיוחד, השן הראשונה, עלולה לגרום לחשש, לפחד ובהלה אצל הילד.

בפוסט הבא מפורט איך אפשר להקל על הילד, להפחית את החששות ולהכין אותו לקראת נפילת השן.

לקריאת הפוסט לחצו על הקישור הבא :

http://hametaplim.com/2019/03/04/כך-תקלו-על-ילדכם-כשנופלת-לו-השן-הראשונה/

צפה בקובץ המצורף 450748
לא אישי נגדך חלילה,
אבל למה אני רואה בימינו צורך לנפח ולהעצים כל דבר קטן, להפוך כל דבר לבעיה ולטראומה,
ואז לחפש ולהביא פתרונות ושיטות איך לפתור את ה"בעיה"?
יש בדור שלנו מספיק בעיות וקשיים רגשיים, ואין צורך להמציא עוד כאלה מתחת לאדמה,
(אולי רק כדי לספק עבודה לכל מאות המטפלות והיועצות למינהן שקמו בדורינו)
למה לא להתנהג כמו פעם,
שכל המשפחה התרגשה וציפתה יחד עם הילד למאורע החוויתי של נפילת השן,
והילד נהיה ממש מלך ליום כשנפלה לו השן! איפה החשש, הפחד והבהלה?
לי זה זכור ממש כחוויה כייפית שכל ילד מחכה כבר שגם הוא יזכה ותיפול לו השן?
לא כל דבר הוא טראומה, ולא לכל דבר צריך שיטות טיפול וכו',
תנו לילדים לחיות!

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
לא אישי נגדך חלילה,
אבל למה אני רואה בימינו צורך לנפח ולהעצים כל דבר קטן, להפוך כל דבר לבעיה ולטראומה,
ואז לחפש ולהביא פתרונות ושיטות איך לפתור את ה"בעיה"?
יש בדור שלנו מספיק בעיות וקשיים רגשיים, ואין צורך להמציא עוד כאלה מתחת לאדמה,
(אולי רק כדי לספק עבודה לכל מאות המטפלות והיועצות למינהן שקמו בדורינו)
למה לא להתנהג כמו פעם,
שכל המשפחה התרגשה וציפתה יחד עם הילד למאורע החוויתי של נפילת השן,
והילד נהיה ממש מלך ליום כשנפלה לו השן! איפה החשש, הפחד והבהלה?
לי זה זכור ממש כחוויה כייפית שכל ילד מחכה כבר שגם הוא יזכה ותיפול לו השן?
לא כל דבר הוא טראומה, ולא לכל דבר צריך שיטות טיפול וכו',
תנו לילדים לחיות!
לא נפגעתי אישית, ואני דווקא מסכימה , וחושבת שהכוח נמצא בידיים של ההורים, ולא כל דבר זקוק לטיפול אצל גורם מקצועי.

אני משערת שלא קראת את הפוסט כי הוא לא מציע שום שיטת טיפול, אלא בדיוק את מה שכתבת, להפוך את האירוע לחוויה :).

החיים שלנו פשוט עמוסים ותובעניים, ולכן לפעמים אפשר לשכוח איך חגגו לנו כשהיינו קטנים. הפוסט בא להזכיר ולהציע רעיונות איך לנהל את החגיגה המדוברת. לפעמים ישנם גם ילדים שלוקחים את האירוע קשה יותר וצריך להיות יותר מדוייקים בהתנהלות שלנו אתם .

חצאית קפלים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא נפגעתי אישית, ואני דווקא מסכימה , וחושבת שהכוח נמצא בידיים של ההורים, ולא כל דבר זקוק לטיפול אצל גורם מקצועי.

אני משערת שלא קראת את הפוסט כי הוא לא מציע שום שיטת טיפול, אלא בדיוק את מה שכתבת, להפוך את האירוע לחוויה :).

אכן לא קראתי את הפוסט, לא חלילה מחוסר עניין, אלא כיוון שהוא חסום לי (נטנקי)
אשמח לקרוא אותו!
(ושוב- מקווה שלא נפגעת, ואני נהנית לראות אנשים שמסוגלים לשמוע ביקורת ועדיין נשארים עינייניים ואנושיים)

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
אכן לא קראתי את הפוסט, לא חלילה מחוסר עניין, אלא כיוון שהוא חסום לי (נטנקי)
אשמח לקרוא אותו!
(ושוב- מקווה שלא נפגעת, ואני נהנית לראות אנשים שמסוגלים לשמוע ביקורת ועדיין נשארים עינייניים ואנושיים)
הכל בסדר :) תודה!

אנסה לבדוק אם אפשר לפתוח בנט נקי.

מעלה בינתיים את הפוסט לפה:

בפוסט הקודם דובר על חשיבות שמירת בריאות השיניים (לחצו כאן לקישור לפוסט), והפוסט הנוכחי יעסוק בנפילת השן הראשונה אצל ילדים.

כדי להפחית את החששות מומלץ להכין את הילד כאשר רואים שהשן שלו מתנדנדת ועומדת ליפול. יש להסביר לו בפשטות כי השן תמשיך להתנדנד עד שתינתק ממקומה ותיפול, לרוב, ללא צורך בהתערבות חיצונית. חשוב לומר כי במקום השן תצמח שן חדשה וחזקה יותר, וזהו שלב אותו עוברים כולם.

מומלץ ליצור חוויה חיובית על ידי נתינת הפתעה או עריכת חגיגה לרגל המאורע. יש המספרים אגדות שונות לילדים על דמויות בדיוניות הלוקחות את השן שנפלה ומחליפות אותה במתנה. מקורן של אגדות אלו אינו ידוע, ולדעתי, מוטב לספר לילד כי ההורים יעניקו לו מתנה לכבוד השן שנפלה. ניתן לעשות זאת בטקסיות ולבקש מהילד להניח את השן בתוך קופסא, שקית או כיס ייעודי אותם שמים מתחת לכרית, ובבוקר כשיקום הוא יגלה את ההפתעה במקום השן עם תעודה המנציחה את המאורע (ראו בקובץ המצורף למטה).

אפשר גם, כאמור, לערוך חגיגה נחמדה במסגרת ארוחת ערב משפחתית, ולציין את המאורע כיד הדמיון הטובה עליכם ובמידת ההשקעה המתאימה לכם.

מזל טוב!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה