איך יודעים להתאים בין רזולוציית רינדור לגודל הדפסה?

morozane

משתמש רשום
אני מניח שזו בעיה שכל אחד מאיתנו נתקל בה - איך יודעים איזו רזולוציה תתאים למטרה שהלקוח רוצה?
אז חיפשתי קצת ברשת, והרי המסקנות (מקווה שאני לא טועה ומטעה):

1. מבררים עם הלקוח מה גודל ההדפסה הסופית של ההדמיה.
2. ממירים את הגודל לאינצ'ים ( אינצ' = 2.5 ס"מ).
3. כעת צריך להעריך את המרחק ההמוצע ממנו יסתכלו על התמונה. מחשבים את האלכסון של התמונה ומכפילים פי אחד וחצי.
4. כעת מחלקים את המספר 3438 במספר שהתקבל בסעיף הקודם, ומקבלים את מספר הפיקסלים לאינצ'.
5. חוזרים ומכפילים את המספר שהתקבל בסעיף הקודם בגובה וברוחב של התמונה (לעיל סע' 2), וזהו - יש את הרזולוציה!!

דוגמא:
1. לקוח רוצה להדפיס תמונה בגודל 100/80 ס"מ.
2. זה יוצא 40/32 אינצ'.
3. האלכסון של התמונה הוא 51 אינצ'. מה שאומר שמרחק הצפיה הוא 77 אינצ'.
4. 45=3438/77. זה אומר שצריך להדפיס ברזולוציה של 45 ppi.
5. אם נכפיל בתוצאה של סעיף 2, המסקנה היא שצריך לרנדר ברזולוציה של 1440*1800.

הפניות לאתרים מפורטים יותר (באנגלית):
http://www.photokaboom.com/photography/learn/printing/resolution/1_which_resolution_print_size_viewing_distance.htm
http://www.scss.com.au/family/andrew/camera/resolution/#camres

בתקווה שהדברים יוכלו להועיל למישהו.

חג שמח!!

התלתיסט

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
בס"ד.

תודה גדולה שהתאמצת לפרט כ"כ בכדי שהדברים יהיו נהירים וברורים .

ועל זה נאמר

"גזור ושמור"

morozane

משתמש רשום
אני מכיר את התוסף, אבל הוא לא ממש עוזר - הוא מבצע רק את השלב האחרון של הכפלת ה dpi בגודל התמונה.
הבעיה הגדולה היא לדעת כמה פיקסלים לאינצ' צריך...

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י morozane;1085636:
אני מכיר את התוסף, אבל הוא לא ממש עוזר - הוא מבצע רק את השלב האחרון של הכפלת ה dpi בגודל התמונה.
הבעיה הגדולה היא לדעת כמה פיקסלים לאינצ' צריך...
כלל אצבע מדפיסים בעשירית מהגודל התמונה.
אם אתה רוצה איכותי יותר והלקוח מנדנד כי אמרו לו בדפוס אתה מדפיס על רבע מהגודל.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
45 ppi זה פחות מרזולוצית מסך בשום פנים ואופן!
הייתי משתדל לא לרדת מ150 DPI בשום מצב.

morozane

משתמש רשום
trew - מה הכוונה מדפיסים על עשירית מגודל התמונה?

park - על מסך אני מסתכל ממרחק 40 ס"מ, על שלט בגודל 100/80 מסתכלים ממרחק של כשני מטר (זה המרחק שצריך לעמוד מהתמונה כדי לראות אותה במלואה, אלכסון כפול 1.5).
כמובן שאפשר להדפיס ברזולוציה של 150dpi אבל זה יהיה מיותר, כי מי שמסתכל ממרחק של 2 מטר לא יראה את הפרטים הקטנים ברזולוציה הזאת.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
מטר על מטר =
עשירית 10X10 ס"מ
רבע 25X25 ס"מ

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
טעות!
זה לא עשירית זה מאית.
זה גם לא רבע. רבע זה 50X50.

זה מזכיר לי סיפור שמשהו התחייב לאיזה פריץ שטח של 4 על 4 מטר
אז הוא סיכם איתו שיתן לו שתי חלקות של 2 על 2 שזה בסופו של דבר חצי מהשטח.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י morozane;1085658:
trew - מה הכוונה מדפיסים על עשירית מגודל התמונה?

park - על מסך אני מסתכל ממרחק 40 ס"מ, על שלט בגודל 100/80 מסתכלים ממרחק של כשני מטר (זה המרחק שצריך לעמוד מהתמונה כדי לראות אותה במלואה, אלכסון כפול 1.5).
כמובן שאפשר להדפיס ברזולוציה של 150dpi אבל זה יהיה מיותר, כי מי שמסתכל ממרחק של 2 מטר לא יראה את הפרטים הקטנים ברזולוציה הזאת.

זה מאוד יפה בתאוריה. אבל כשיש אפשרות גם לראות את זה מקרוב ורואים את זה מקרוב זה נראה לא טוב.

בשלט של 100/80 לא הייתי משחק עם זה כ"כ מה שכן אפשר להוציא לא רזולוציה מלאה. אבל כדי שלא יצא מפוקסל להשתמש באופצית החלקת הפיקסלים.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
תרנדרו על 300 DPI ותחסכו לכם בעיות, בויריי זה בדיפולט ותמיד זה מרנדר על 300 DPI, אני לא לוקח סיכון במקרים כאלה, ההדמיה של ויזניץ ששמתי בפורום הדפיסו בענק ורינדרתי את זה בגודל של 7000 פיקסלים 300 DPI, יצא מצויין.

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
גם בוירי מחשבים את כל החשבונות האלו?

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י ip6;1085689:
אל תעשו שטויות, תרנדרו על 300 DPI ותחסכו לכם בעיות, בויריי זה בדיפולט ותמיד זה מרנדר על 300 DPI, אני לא לוקח סיכון במקרים כאלה, ההדמיה של ויזניץ ששמתי בפורום הדפיסו בענק ורינדרתי את זה בגודל של 7000 פיקסלים 300 DPI, יצא מצויין.
אני מבין
שלט מטר על מטר באיזה רזולוציה תרנדר? ברור שלא על 1000X1000 ס"מ, על זה הדיון, זה או להוריד הגודל הרינדור או להוריד בDPI.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י trew;1085706:
אני מבין
שלט מטר על מטר באיזה רזולוציה תרנדר? ברור שלא על 1000X1000 ס"מ, על זה הדיון, זה או להוריד הגודל הרינדור או להוריד בDPI.

מרנדרים 300 DPI להדפסה זה דבר ראשון, לא כדאי להוריד מזה, אח"כ צריך לחשב את גודל ההדפסה.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י ip6;1085711:
מרנדרים 300 DPI להדפסה זה דבר ראשון, לא כדאי להוריד מזה, אח"כ צריך לחשב את גודל ההדפסה.
אבל זה דבר שתלוי אחד בשני, תמונה 300DPI תראה מעולה אבל עד גודל מסויים, ברגע שאתה מגדיל אותה אחרי הרינדור אתה בעצם מוריד לה את הDPI.

ישראל פרדס

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י trew;1085722:
אבל זה דבר שתלוי אחד בשני, תמונה 300DPI תראה מעולה אבל עד גודל מסויים, ברגע שאתה מגדיל אותה אחרי הרינדור אתה בעצם מוריד לה את הDPI.

נכון, אבל 300 DPI מספיק אפילו בשביל גודל ענק, בכל מקרה בויריי פשוט אי אפשר לשחק עם ה DPI.

morozane

משתמש רשום
trew - אני קצת מבולבל...
מה זה להדפיס 10 ס"מ על 10 ס"מ?
המחשב לא עובד בסנטימטרים, הוא עובד בפיקסלים.
גודל התמונה באינצ', כפול ppi, שזה מספר הפיקסלים לאינצ' - נותן לנו את גודל התמונה בפיקסלים שאותו אנחנו רוצים לרנדר.

ip6, park -
אין שום סיבה לרנדר ב dpi 300 שלט שרואים מרחוק. אם יש לך חוות רינדור וההפרש בזמן הרינדור אינו משמעותי - אז אין בעיה. אבל בדרך כלל זמן רינדור ארוך בא על חשבון דברים אחרים, וממש חבל לבזבז זמן.
לא הגיוני להדפיס באותה איכות תמונה קטנה שרואים ממרחק של 20 ס"מ, ושלט שרואים ממרחק של 5 מטרים. העין שלנו מוגבלת ואין שום סיבה לא לנצל את המגבלה הזאת לטובתנו. :)

דרך אגב, רינדרתי תמונה בגודל של 2K להדפסה של 100/80 ס"מ ויצא טוב מאוד (50dpi).
אם הייתי הולך על 300dpi, הייתי צריך לרנדר בגדול של 12k, מה שהיה לוקח לי כמה ימים (רינדור לילה עם הרבה תאורות) וכנראה לא מוסיף כלום לתוצר הסופי.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י ip6;1085726:
נכון, אבל 300 DPI מספיק אפילו בשביל גודל ענק, בכל מקרה בויריי פשוט אי אפשר לשחק עם ה DPI.
כשאתה מגדיל את התמונה אתה בעצם מוריד את הDPI, אז אתה מוציא תמונה קטנה מגודל הרינדור אבל היא עם 300DPI אז הרזולוציה טובה גם כשאתה מגדיל (עד טווח וגודל מסויים)

מה זה להדפיס 10 ס"מ על 10 ס"מ?
המחשב לא עובד בסנטימטרים, הוא עובד בפיקסלים.
גודל התמונה באינצ', כפול ppi, שזה מספר הפיקסלים לאינצ' - נותן לנו את גודל התמונה בפיקסלים שאותו אנחנו רוצים לרנדר.
ובחלק הזה בדיוק נכנס התוסף, אתה מזין כמה ס"מ אתה רוצה וכמה DPI אתה רוצה שיהיה לו וזהו, מה שקורה זה שהתוסף עושה את החשבון הזה לפיקסלים וחוסך לך את הכאב ראש.

yosef zohar

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אם אתם משתמשים ב 3ds max ניתן ללכת לתפריט rendering - print size assistant. מזינים שם את גודל המסמך, או בחורים גודל נייר כגון A4, והוא מתאים את הרזולוציה בהתאם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה