התייעצות איך הייתם מגיבים - צילומי חלאקה

מצב
הנושא נעול.

רק יחד

משתמש רשום
סליחה על האורך. תודה למי שקורא ומגיב.
בני המתוק הגיע לגיל 3. החלטנו להשקיע בצילומי חלאקה ולאחר המלצות סגרנו עם מישהי מקצועית ולא זולה.
כששוחחתי איתה בטלפון, בסוף חודש אדר, אמרתי לה שאני רוצה את האלבום ללג' בעומר, לחלאקה של הילד. סגרנו על תאריך ח' ניסן והמשכנו להתכתב במייל.
יומיים לפני הצילומים ניסיתי להשיג את הצלמת כדי לסגור על מקום, על סשנים, על ביגוד סופי אך אין מענה.
יום לפני הצילומים שלחתי לה מייל עם תוכן קצת כועס על כך שאני חייבת לערוך קניות אחרונות ושום דבר לא סגור עדיין. היא התקשרה אלי ואמרה לי אל דאגה מיד יושבת על זה.
ב 00:00 בלילה ערב הצילומים ניהלנו שיחת טלפון די ארוכה לסגור עניינים ורק ב3:00 לפנות בוקר, כמה שעות לפני שיצאנו קיבלתי ממנה סשנים, רשימת קניות (למחר) וחוזה שכתוב בו (בין התיר) שהאלבום יגיע אלי תוך 45 ימי עבודה!! כתבתי לה שלא הייתי סוגרת איתה עם התנאי הזה, כי בפירוש רציתי את האלבום ללג' בעומר. היא הבטיחה להשתדל מאד שזה יהיה מוכן אך לא יכלה להתחייב.
יצאנו למחרת לצילומי חוץ, היה מדהים. יצאו תמונות מושלמות. בחרנו תמונות, ומיד אחרי פסח היא התחילה לעבוד על האלבום.
שבוע לפני לג' בעומר שלחתי לה מייל ושאלתי אותה איך מתקדם ואם יהיה מוכן, היא השיבה שהאלבום לא יהיה מוכן אבל היא תכין לי לפחות את הקולאז' להורים.
התבאסתי, אבל מה לעשות? יומיים לפני לג' בעומר, שלחתי לה מייל לוודא שהקולאז' יגיע בהקדם כדי שאוכל לשלוח אותו להדפסה לפני החלאקה. תגובתה הייתה שבקרוב ישלח.
בבוקר לג' בעומר קיבלתי את הקולאז' למייל, שעות בודדות לפני שאנחנו מתחילים את החלאקה. מיותר לציין שלא היה לי אפשרות להדפיס אותו על מגנט ובתי הדפוס לא הסכימו לעשות זאת מ"הרגע להרגע".
יוצא ששילמתי המון כסף ולא היה זכר לזה באירוע.
העניין הוא שעד היום, יותר מחודש אחרי לג' בעומר (שהשתדלה לסיים עד אז) אין שום תגובה מצד הצלמת על מועד קבלת האלבום שלנו.
איך הייתם מרגישים עם מקרה כזה? מה הייתם עושים? חשה תסכול.

רק יחד

משתמש רשום
מבחינת הרגשה זה ודאי לא קל.
מבחינת מה לעשות, יש חוזה מסודר. לא?
נכון. אבל מקומם אותי שזה חוזה ששלחה לי ערב הצילומים שכבר לא ניתן לבטל, ולא הזכירה לי את זה שבועות לפני כן, ביום שסגרנו והעברתי לה מקדמה.

פורים בפתח

משתמש צעיר
נכון. אבל מקומם אותי שזה חוזה ששלחה לי ערב הצילומים שכבר לא ניתן לבטל, ולא הזכירה לי את זה שבועות לפני כן, ביום שסגרנו והעברתי לה מקדמה.
לצערינו יש אנשים פחות ישרים.
כדאי שתגידו לה את זה, תסבירו לה שזה לא בסדר ויש לכם עוגמת נפש.
ותגידו לה שחבל, כי חשבתם להליץ עליה אצל קרובים וכו' ואין חשק לעשות את זה...

yelta

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
וואו ממש מבאס דבר כזה!
במיוחד שהשקעתם וחלמתם על זה.
מוזר שצלמת מקצועית ככה הורסת את השם שלה על דבר כזה, רוב הצלמות שאני מכירה בחיים לא יעיזו לעשות את זה.

בדרך כלל צלמת סוגרת חוזה ומייד שולחת ללקוחה, בשום פנים לא שבועיים אחרי הסגירה ערב הצילומים.
וברור לחלוטין שלא תמליצו עליה הלאה ותגידו לה את זה גם.

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
כדאי שתדעי שצלמת מקצועית ממש מאוד מבוקשת,
לפעמים צריך לחכות כחודש בתור.
עונת החאלק'ה היא העונה הכי צפופה.
והעיבוד דורש הרבה זמן.
לכן גם אם התאכזבת מהלו"ז, תנסי להבין.
אחרי הכל היא משקיעה המון זמן ומאמץ כדי ליצור לך משהו יפה.
(ושמעתי על טעויות יותר קריטיות, כך שאם בסוף את מקבלת משהו טוב, תנסי להעריך)

רק יחד

משתמש רשום
אני מבין מאוד את ההרגשה ואת הכעס זה באמת לא לעניין
אך אנחנו כיהודים שומרי תורה ומצוות לא חיים לפי מה שאנחנו מרגישים אלא מה שחז"ל מלמד אותנו וגם מה שהרב אומר, ע"פ הלכה כתוב בח"ח שמידת חסידות לדון את מי שלא מכירים לכף זכות, אני חושב שאת הסיפור הזה צריכים לשאול את הרב מנחם מנדל פוקס שליט"א משמירת הלשון
בהחלט.
כמובן שלא נקבתי בשמה של הצלמת.

פנוי להקשבה

משתמש צעיר
זה ממש מקומם אני מבין,
היא אדם טוב, פשוט מאוד מבולגנת...ככה עושה רושם המון רצון טוב אבל בפועל קצת פחות תכלס...
לפי דעתי פיצוי יכול בהחלט להיות הגיוני
לאו דווקא כסף אלא מקבץ צילומים
רצוי לתעד את זה בכתב שזה יחזיק עד שתצרכי...

לא לפרסום

משתמש פעיל
איך הייתם מרגישים עם מקרה כזה? מה הייתם עושים? חשה תסכול.
לקחנו צלמת צעירה וזולה[קיבלנו המלצות]....לפני פסח....יצאנו מאוד מרוצים מהצילום והתמונות.......
לא אמורה לעשות אלבום....אבל כן עריכה לחלק מהתמונות......
תכלס....עד עכשיו לא קיבלנו את התמונות הערוכות....אם תירוצים מתירוצים שונים.....
חסמו לי את המייל/נאבד לי הפאלפון אז נאבד לי המספר לחזור וכו....
אשתי אמרה שחבל ששילמה לה את הכל מראש....אם היתה משאירה כסף....למחרת היה כל התמונות ערוכות...

רק יחד

משתמש רשום
לקחנו צלמת צעירה וזולה[קיבלנו המלצות]....לפני פסח....יצאנו מאוד מרוצים מהצילום והתמונות.......
לא אמורה לעשות אלבום....אבל כן עריכה לחלק מהתמונות......
תכלס....עד עכשיו לא קיבלנו את התמונות הערוכות....אם תירוצים מתירוצים שונים.....
חסמו לי את המייל/נאבד לי הפאלפון אז נאבד לי המספר לחזור וכו....
אשתי אמרה שחבל ששילמה לה את הכל מראש....אם היתה משאירה כסף....למחרת היה כל התמונות ערוכות...
מבאס.
חבל שזו התנהלות של צלמת חדשה שצריכה לצבור לקוחות ממליצים.
הסיפור של פותח האשכול מראה שהטענה הזו לא תמיד נכונה...

בהחלט. אנחנו שילמנו כ10% מקדמה בלבד.
רוב הכסף לא שולם.
ועדיין ההתנהלות דומה.

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
מכירה את הסיפור מהצד השני, זה לא תמיד פשוט יש מצבים בחיים.... דבר שני שאני יכולה להגיד בוודאות גמורה שיש את הקרציות שגורמות לנו להיות מחוספסות יותר ולא להתרגש ממיילים וממילים חריפות.
אם לצלמת יש סיבות אישיות מוצדקות לעיכוב היא יכולה להסביר ולהתנצל, וכמובן גם לפצות.
נשמע שהעיכובים אצלה התחילו עוד לפני שליחת החוזה. מצופה להיות ישרה ולומר: אני כרגע בתקופה מורכבת, אשתדל לעשות עבורכם את המקסימום אבל אני לא יכולה להתחייב לתאריך הגשת התמונות, ואני מורידה במחיר עבור כך.
או לומר: אני רק מצלמת ומעבירה לכם את התמונות ללא עיבוד,
או כל רעיון אחר.
הם היו עושים את השיקול אם לקחת אותה או לא ולא נשארים בתחושה מרומה ומבואסת.

כרגע אולי תנסו להגיע איתה להסדר שתשלח את התמונות לא ערוכות ותפנו לגרפיקאית פרטית שתסיים את העבודה (ע"ח התשלום שלא שולם) (או שעדיף לה לקחת גרפיקאית שתסיים עפה את הענין, אם היא לא פנויה לזה).

רק יחד

משתמש רשום

לא לפרסום

משתמש פעיל
מכירה את הסיפור מהצד השני, זה לא תמיד פשוט יש מצבים בחיים.... דבר שני שאני יכולה להגיד בוודאות גמורה שיש את הקרציות שגורמות לנו להיות מחוספסות יותר ולא להתרגש ממיילים וממילים חריפות.
אולי את צודקת....
אבל זה לא מראה על יושרה.....

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
את בטוחה שקראת כרגע ללקוחות שהתחייבת להם והפרת חוזה "קרציות"?
יש מצבים בחיים? אל תקחי את העבודה
לכל הפחות תסבירי מראש את המצב

לא לפרסום

משתמש פעיל
את בטוחה שקראת כרגע ללקוחות שהתחייבת להם והפרת חוזה "קרציות"?
יש מצבים בחיים? אל תקחי את העבודה
לכל הפחות תסבירי מראש את המצב
כל מילה.....
זה מראה על חוסר בטחון, ועל פחד שיש לכל מתחילה.....
וזהו
לתיאור המקרה לא נשמע כהתרסה.
כתבו לך...מה שהתכוונתי...פשוט הייתי עדין.....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...