איך הופכים ספר מוצלח לכסף ביד? (ולא רק מפרנסים מוציאים לאור)

בטטה 1

משתמש רשום
תמיד אהבתי לכתוב, ועוד יותר, הסביבה אהבה שכתבתי...
אבל התנגדתי להשקעה בתחום כי הרגשתי שהתגמול הכספי לא יהיה מספק (היתה לי עדות ראיה מכמה קרובי משפחה שניסו לכתוב את ה"רב מכר" הבא, וכשלו בגדול)
אבל בלי לשים לב התחלתי לכתוב פה ושם עבור ארגונים והוצאות לאור, מן הצד, ולאט לאט, בלי שבכלל שמתי לב זה גדל... וכעת אני שואלת את עצמי, אם כן אוהבים, ואפילו את מה שאני כותבת מהר ובסיטונאות (ושמעתי גם מקוראים...) - מה עם החומר שנמצא לי ב"מגירה"? שלדעתי הוא עוד יותר טוב...
אשמח לעצה איך הכי כדאי לי להוציא אותו לאור, כך שבכל זאת ישאר גם לי נתח הגון מהרווח ולא רק למוציא לאור (ודי לחכימא ברמיזא...), ושימו לב, כמו שוודאי ניחשתם, אין לי כסף להשקיע...
תודה.
ואשמח אם תציינו אם העצות הן פרי ניסיון או "תחושות בטן"... ועוד יותר אשמח לעזרה ממוקדת ככל האפשר!

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש בודדים בענף שמוכרים כמויות ברמה שהם מתפרנסים מזה.

אם אתה בטוח בעצמך, תדפיס הכל לבד, תתן למפיצים בקומיסיון, ואז תוכל להרוויח הכי הרבה. מה שלא יהיה, אתה חייב לעבוד עם מפיץ, והדבר הזה עולה כסף. אין מה לעשות.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
ספרים זה לא עסק כלכלי רווחי. חבל על החלומות.

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש ספר מאוד מעשי שיכול לעזור בהוצאת ספר של ״תפארת״. לא זוכרת עכשיו איך קוראים לו.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
קוראים לזה: יוצאים לאור, רזי המקצוע.

בטטה 1

משתמש רשום
נכתב ע"י גרפיקנער;1608148:
יש בודדים בענף שמוכרים כמויות ברמה שהם מתפרנסים מזה.

אם אתה בטוח בעצמך, תדפיס הכל לבד, תתן למפיצים בקומיסיון, ואז תוכל להרוויח הכי הרבה. מה שלא יהיה, אתה חייב לעבוד עם מפיץ, והדבר הזה עולה כסף. אין מה לעשות.

אה, אבל איך לבד? אין לי כסף להשקיע, ולא רוצה לקחת הלוואות. לא אכפת לי להתחלק עם מוציא לאור ברווחים, אבל בצורה שישאר גם לי חלק נורמלי. מה שקורה בשוק הוא שמקבלים ממש אחוזים בודדים מהרווח, אולי עשר אחוז, אולי אפילו פחות מזה. (פחות ממה שמקבלת הציירת למשל! נכון שהעבודה שלה רבה יותר, אבל הרעיונות...)

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
תלוי בהסדר עם ההו"ל, זה נכון שבשביל לקבל בסביבות ה-50% אתה צריך להשקיע את ההדפסה וכו'.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
אם הספר שלך ייחודי בתחום ספציפי ומקדם אג'נדה כלשהיא ניתן לנסות להשיג תורם המגלה בכך עניין, אבל לא מתעשרים באופן זה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה