דרוש מידע איך אתם עם המתקפה האירנית? שיגרה רגילה או שיגרת חירום?

טעים ועסיסי

משתמש צעיר
רק עכשיו היו נפילות בחיפה וטבריה שלא הצליחו ליירט, אז א"א לסמוך על יירוט.
ברוך הבא.
מרדכי בן דוד אמר את זה כבר לפני 20 שנה
אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים

גם אם כן מיירטים.
אנשים לא מבינים מה זה "רסיסים".
...עד שראיתי את הסרטון של הערבי שמת ביריחו מ"רסיס".
למי שלא ראה-רואים את הערבי הולך לתומו ברחוב, ואז נופלת עליו מהשמים פלטת מתכת של 2 מטר על חצי מטר בערך.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
זה מה שאני ראיתי.
יכול להיות שלא ראיתי טוב, אולי חבר הראה לי את זה בשיומי חצי טאצ'...
יש למישהו את הסרטון הנ"ל?
כל כלב ביג'י יומו.
גם אם הוא בורח מעזה ליריחו, מגורלו הוא לא יתחמק

לא לבעלי לב חלש!!!!

מרחבית

משתמש מקצוען
אפשר לבדוק את זה לפי הנפילות
1. איך מחשבים סיכון מנפילות? האם מחשבים רק כמה נפילות היו? ומה עם השאלה כמה בני אדם יכולים ח"ו להיפגע מנפילה אחת? - מוטב לא לנקוב כאן במספרים.
אנחנו מוקפים בניסים עצומים. רבים מהם - ניסים גלויים של ממש. ואין בעל הנס מכיר (מספיק) בניסו, כי חושבים שככה זה הטבעי.
אמנם זה שיש לנו כל הזמן ניסים עצומים, וגם ימשיכו בע"ה ניסים גדולים ועצומים - לא מתיר לסמוך על הנס.

2. דובר רבות על הסיכון מרסיסים של הירוטים. וזה דווקא כשאין נפילות. ובעיקר בטילים היותר גדולים ששולחים למרחק, שאז כיפת ברזל לא מספיקה, ומשתמשים במיירטים 'קלע דוד' ו'חץ', שיש להם רסיסים גדולים ומסוכנים. וזו הסיבה למה מורים להיות במרחב מוגן במשך 10 דקות אחרי אזעקה , גם אם כבר שמעו פיצוצים. כי רסיסים מיירוט יכולים ליפול כמה דקות טובות לאחר היירוט.

נערך לאחרונה ב:

חי מינץ

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
1. איך מחשבים סיכון מנפילות? האם מחשבים רק כמה נפילות היו? ומה עם השאלה כמה בני אדם יכולים ח"ו להיפגע מנפילה אחת? - מוטב לא לנקוב כאן במספרים.
אנחנו מוקפים בניסים עצומים. רבים מהם - ניסים גלויים של ממש. ואין בעל הנס מכיר (מספיק) בניסו, כי חושבים שככה זה הטבעי.
אמנם זה שיש לנו כל הזמן ניסים עצומים, וגם ימשיכו בע"ה ניסים גדולים ועצומים - לא מתיר לסמוך על הנס.

2. דובר רבות על הסיכון הגדול מרסיסים של הירוטים. וזה דווקא כשאין נפילות. ובעיקר בטילים היותר גדולים ששולחים למרחק, שאז כיפת ברזל לא מספיקה, ומשתמשים במיירטים 'קלע דוד' ו'חץ', שיש להם רסיסים גדולים ומסוכנים. וזו הסיבה למה מורים להיות במרחב מוגן במשך 10 דקות אחרי אזעקה , גם אם כבר שמעו פיצוצים. כי רסיסים מיירוט יכולים ליפול כמה דקות טובות לאחר היירוט.
תכל'ס הסכנה להיפגע מטיל או מרסיס ברוב אזורי הארץ היא נמוכה עד בלתי קיימת כמעט
ואני חוזר שוב שמי שנמצא ליד מרחב מוגן לדעתי חייב להיכנס ולא להיכנע לדחף הילדותי לצאת ולראות את היירוטים
אבל לא צריך להיכנס להיסטריה בגלל זהה ומי שבדיוק נמצא באמצע שום מקום לא צריך להיכנס לפאניקה והוא יכול ליהנות מהמופע המרהיב
וכמובן שזה לא שיקול בכלל אם לצאת מהבית כי אולי תהיה אזעקה
אלא אם כן יש ילדים שאצלם השכל לא גובר על הרגש ולכן הם מפחדים

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
יירוט מצליח בכ90% מהמקרים.
אכן יש אחוזים שלא.
אין לנו על מי להישען אלא על אבינו שבשמים
נכון לחלוטין,
וחלק מהעזרה שלו לעמו זה נתינת החוכמה לפתח מערכות הגנה.
אבל לא צריך להיכנס להיסטריה בגלל זהה ומי שבדיוק נמצא באמצע שום מקום לא צריך להיכנס לפאניקה והוא יכול ליהנות מהמופע המרהיב
חכמים הזהרו בדבריכם...
לא היו אנשים שנפגעו ב"אמצע שום מקום"?

גם אם נמצאים באמצע שום מקום, יש הוראות מאוד ברורות (ויצא לי ליישם כמה פעמים).
שוכבים (לא יושבים!) עם הפנים למטה, ידיים על הראש.

לא צריך להכנס להיסטריה, אבל כן להקשיב להוראות.

מרחבית

משתמש מקצוען
ומי שבדיוק נמצא באמצע שום מקום לא צריך להיכנס לפאניקה והוא יכול ליהנות מהמופע המרהיב
באמצע שום מקום ההשתדלות המעשית היא להתרחק מרכבים, ולהתכופף לארץ - כי רסיסים מתפזרים לגובה.
מכאן - מי שנהנה מהמופע - נהנה. מי שמפחד - מפחד. רגשות הן לא עניין להוראות או לויכוחים.
שאלת ההשתדלות היא מעשית.

נערך לאחרונה ב:

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
ולהתכופף לארץ
לא להתכופף, לשכב.
1728281273484.png

בעת פגיעת רקטה או טיל בקרקע, יש סכנה שרסיסים שנוצרו בעקבות הדף הפיצוץ יפגעו במי שעומד או יושב. זאת בעוד שמי ששוכב, מגן על עצמו גם אם הרקטה או הטיל נוחתים בקרבתו.

המטרה היא לנסות ולהקטין ככל הניתן את גובה הצללית של גופנו, את שטח החשיפה שלו ולהיצמד כמה שניתן לקרקע.

מדוע חשוב להיות קרובים לקרקע? משום שלרוב ראשי הנפץ של הרקטות והטילים יש מעטפת פלדה, היוצרת רסיסים רבים ומסוכנים בפיזור צפוף מאוד. רסיסים אלו פוגעים באופן ישיר בקרקע רק באזור קטן מאוד הסמוך למקום הפיצוץ, אולם במרבית השטח החשוף לפגיעה וככל שמרחיקים ממקום הפיצוץ - מסלול מעוף הרסיסים הוא אלכסוני וכלפי מעלה.

גם הקרקע עצמה מספקת הגנה, כאשר כל בליטה בה משפרת מאוד את רמת המיגון, כמו תלולית, אבן שפה, מעקה נמוך או תעלה. על אף שהדבר כרוך לעיתים בחוסר נוחות ובחשש ללכלוך הבגדים, התנהגות לפי הנחיות אלה מצילה חיים.

הסבירות להיפגע מהדף פיצוץ של טיל שנוחת בסמוך בשטח פתוח, עומדת על 100% בעמידה ו-85% בכריעה, לעומת 10% בלבד בשכיבה.

משום כך, אם אנחנו מקבלים התרעה כשאנחנו בשטח פתוח ונשמעת אזעקה - יש לשכב על הבטן, להגן על הראש ולהמתין 10 דקות.

שימו לב - גם כאשר מתקבלת התרעה בזמן אירוע רב משתתפים - יש לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים למשך 10 דקות. אם לא ניתן לשכב (למשל באירוע המתקיים בישיבה או בשל צפיפות) - יש להתכופף עד כמה שניתן ולהגן על הראש עם הידיים.

לאנשים עם מוגבלות בתנועה שאינם מסוגלים לשכב על הקרקע, יש להישאר בכיסא הגלגלים ולהגן על הראש עם הידיים.

בנוסף לכך, אם מתקבלת התרעה בעת שהייה במבנה בבנייה קלה ולא קיים מרחב מוגן שניתן להיכנס אליו - יש לצאת מהמבנה, לשכב על הקרקע ולהגן על הראש באמצעות הידיים למשך 10 דקות.

התמונה והיצטוט מאתר פקע"ר

חי מינץ

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
חכמים הזהרו בדבריכם...
לא היו אנשים שנפגעו ב"אמצע שום מקום"?
עוד פעם ועוד פעם
כן, היו אנשים שנפגעו
והיו גם אנשים שנפגעו ממכת ברק
לכן לא תלכו ברחוב כשיש סופת ברקים?
כמובן שכדאי לשכב אבל זה לא סכנה משמעותית מספיק כדי להיכנס להיסטריה
באמצע שום מקום ההשתדלות המעשית היא להתרחק מרכבים, ולהתכופף לארץ - כי רסיסים מתפזרים לגובה.
מכאן - מי שנהנה מהמופע - נהנה. מי שמפחד - מפחד. רגשות הן לא עניין להוראות או לויכוחים.
שאלת ההשתדלות היא מעשית.
אני לא חולק על ההשתדלות
אני חולק עליך בנקודת מבט על הענין
את רואה בזה סכנה גדולה ולכן צריך להתגונן
אני רואה בזה סכנה מזערית שלא מזיק להתגונן גם ממנה אבל זה לא חובה קדושה

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
עוד פעם ועוד פעם
כן, היו אנשים שנפגעו
והיו גם אנשים שנפגעו ממכת ברק
לכן לא תלכו ברחוב כשיש סופת ברקים?
אני אלך ברחוב, אבל אני לא אלך ברחוב עם מוט ברזל מונף.
כמובן שכדאי לשכב אבל זה לא סכנה משמעותית מספיק כדי להיכנס להיסטריה
חובה לשכב.
ואני לא מבין את ההיקש בין היסטריה להקפדה על ההוראות.
אני מנוסה מאוד באזעקות,
ולא נכנס בכלל להיסטריה.
אבל מקשיב (יחסית) להוראות.

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אני אלך ברחוב, אבל אני לא אלך ברחוב עם מוט ברזל מונף.
יש לך ברזל בגוף, ואם אתה לא באיזור שיש בו כולא ברק- סביר להניח שאתה תהיה המטרה
(מכירים את זה שאם יש לכם דם בפה אתם מרגישים טעם מתכתי? נעים להכיר- הברזל בדם..
אלה שלא מרגישים, יש מצב שהברזל שלכם נמוך?)

נראה שבזמן האחרון האחוזים פחות מחמיאים, גם אם לא מפרסמים את זה...
הוא לא אמר ש90% מהיירוטים מצליחים, אלא שלכל טיל יש 90% הצלחה בפגיעה.
במצטבר יוצא פחות מ90% בכלל היירוטים, אז זה מסתדר לי יופי עם ההסתברות הזו.
אני מנוסה מאוד באזעקות,
ולא נכנס בכלל להיסטריה.
ניסיון רב באזעקות לעיתים רבות הוא גורם משמעותי בהיסטריה...
לכו תשוו אזעקה באשדוד (ילדים במקלטים)
לבין אזעקה בירושלים (כל הילדים במרפסות, מסתכלים על יירוטים)

דווקא המנוסים באזעקות יקשיבו יותר להנחיות של פקע"ר, אבל ההיסטריה היא עניין של אופי, לא של ניסיון

מרחבית

משתמש מקצוען
יש איזו אהבה לדבר על היסטריה ופחדנים כל אימת שמדברים על זהירות (מתבקשת), על שמירת כללים שניתנים על ידי מומחים בתחום.
אז ככה. אפשר לשמור על כללים בהיסטריה, ואפשר לשמור על כללים ברוגע ושיקול דעת.
אפשר להתעלם בצורה היסטרית מכל מה שקורה - לא רוצה לדעת כלום! ואפשר להקל בהוראות מתוך חישוב שקול - נכון או לא נכון.

כך זה היה גם בדיונים על הקורונה.
קשה היה לדון בצורה עניינית.
על אחוזים, סטטיסטיקות, מחקרים, ועל אמצעים לצמצום הסיכון.
קשה היה לא פעם להסביר את הדבר הפשוט, שכל חישוב שנעשה אחרי שכבר ננקטים אמצעי זהירות על ידי רוב הציבור - איננו מוכיח כלום לגבי התוצאה שהיתה ללא אמצעי הזהירות הללו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה