התייעצות איך אתם לומדים למבחן?

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען

סופגנית

משתמש פעיל
אם יהיה פירוט נוכל לעזור...
אני אוהבת ללמוד הכל בקול כמה פעמים
זה לאט לאט מכניס את החומר לראש
אמנם זה גומר את הגרון אבל שיטה טובה
אני משתמשת בה כבר כמה שנים והיא מוכיחה את עצמה

אמיליה

משתמש מקצוען
בכל סוגי המבחנים מאז שהייתי ילדה בכיתת יסודי, ועד לגמר לימודי תואר שני- לומדת באותה שיטה
קוראת פעם- פעמיים את החומר בקול, ומוודאת שאני מבינה- זה העיבוד, הקלט.
ואז מסכמת בנקודות בכתב, בשפה שלי , בתמציתיות, את יחידת החומר שקראתי- זה הפלט.
מרגישה שהחומר כמו מסתובב על ציר הבורג ולאט לאט הוא יורד במסילה עד שמתברג היטב בתעלות המח שלי .
בהצלחה!

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
איך אתם לומדים למבחן בורה הכי יעילה
א. חדר סגור
ב. בשעות רגועות
ג. מוזיקה (אוזניות)
ד. שכחתי (כלומר היום אני באופן אישי לא אוהב לקרוא טקסטים בקול בשונה מפעם...)
ה. משנן את החומר*
ו. מנסה כמה שפחות להילחץ. מה שנקרא עושה את ההשתדלות. הרוגע הזה משפיע על המוח וממילא על קליטת החומר
ז. יש פעמים שלומד בחברותא (לא מתאים לכל סוג מבחן) לקיים "לא מיתותא"
ח. מי שלוקח רטילין, שיכפיל..
ט. מחלק את החומר למספר נושאים. ומקציב X זמן לכל נושא
י. עושה חזרה מהירה סמוך למועד המבחן

ושוב משנן ושוב משנן...........................ושוב משנן ושוב משנן ושוב משנן................ ושוב משנן ושוב................ושוב משנן ושוב משנן...........................ושוב משנן ושוב משנן ושוב משנן................ ושוב משנן ושוב...................ושוב משנן ושוב משנן...........................ושוב משנן ושוב משנן ושוב משנן................ ושוב משנן ושוב................ושוב משנן ושוב משנן...........................ושוב משנן ושוב משנן ושוב משנן................ ושוב משנן ושוב...................ושוב משנן ושוב משנן...........................ושוב משנן ושוב משנן ושוב משנן................ ושוב משנן ושוב................ושוב משנן ושוב משנן...........................ושוב משנן ושוב משנן ושוב משנן................ ושוב משנן ושוב...................
ושוב..

נ.ב י"א. מסכם בכמה שורות כל קטע. עצת זהב! שנזכרתי בה רק הרגע..

נערך לאחרונה ב:

קראנצ' פיסטוק

משתמש פעיל
איך אתם לומדים למבחן בורה הכי יעילה
יש סוגי מבחנים, בעיקר בבתי ספר ובסמינרים,
שבהם המורות חוזרות מידי שנה על אותו דפוס שאלה...
מניסיון,
הכי יעיל להשיג מאחיות/מחברות - מבחנים שערכה אותה מורה בשנים שעברו
וללמוד לפי הם....

כמובן שזה לא פוטר מהצורך לעבור על החומר
כי בד"כ השאלות במבחן של השנה לא תהיינה ממש זהות
אבל כך מקבלים מושג על סגנון השאלות
ויודעים במה להתמקד, על מה לשים דגש ובאיזה אופן ללמוד.

ושוב, גם אם השיגו מכרה זהב של מבחנים ישנים,
לא מומלץ לוותר על הלימוד מתוך החומר הלימודי עצמו!
מי שלומדת רק ממבחנים קודמים,
אולי במבחן ספציפית תקבל ציון טוב
אבל את החומר היא כנראה לא תזכור אח"כ
ואז ההגדרה שלה תהיה:
בורה הכי יעילה
במבחן היא אולי תהיה יעילה, אבל תישאר בורה🥴

פניני ריין

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הלומד בלחש הרי זה קרוב לשכח (רמב"ם)

תלמדי בקול.
במבחנים עם היקף חומר לא גדול שצריך לזכור היטב- כדאי להיכנס לחדר סגור ולהסביר את החומר בקול כאילו את מלמדת מישהו אחר. אם יש לך חברה שאת לומדת איתה ברצינות-עדיף מללמוד לבד.
באופן כללי, כמה שאת יותר מדברת על החומר ו'חווה' אותו-הוא יותר נכנס לראש.

במבחנים עם היקף חומר גדול שאין זמן לכל הטררם הזה- יש עצה מזהב. קחי דגשן, עדיף זורח, ותעברי על החומר מהר תוך כדי שאת מדגישה את המשפטים החשובים (משפטי מפתח, פרטים שאת רוצה לזכור וכו'). עצם ההדגשה עוזרת, ואם תעברי אח"כ על החומר שוב-יהיה לך יותר קל ללמוד לפי ההדגשות.
אפשר לשדרג עם כמה צבעים-לדו': צבע ורוד לכותרות, צהוב למילים חשובות, ירוק לשנים/ מספרים וכו'...

במבחנים שצריך תרגול את צריכה לזהות מה הסגנון שלך-האם את מאלו שרק תרגול עוזר להן, וחבל שיבזבזו זמן על למידת כללים, או מאלו שצריכות להבין את החומר ואת הכללים לעומק והתרגול פחות משמעותי אצלן.

נ.ב. יש כל מיני חלוקות לסגנונות למידה, חזותי חברתי שמיעתי תנועתי וכו'
כל אחד מהסוגים האלו לומד בצורה אחרת, (לדו': חזותי צריך לקרוא את החומר, שמיעתי צריך לשמוע אותו וכו').
אולי החלוקה הזאת תוכל לעזור לך.

בגדול הרעיון הוא לנסות ולנסות עד שתמצאי את השיטה האישית שלך, ולא להקשיב לאנשים שמשכנעים אותך ללמוד בשיטה שלא עוזרת לך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה