איך אומרים באידיש "צמצום"?

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

הרי האנשים שדוברים אידיש - ממילא רמת המשכל שלהם נמוכה עד בלתי קיימת, והאינטלגנציה הירודה שלהם לא כוללת התפלצות ממילים שגויות עד בלתי קיימות, זה רק בשפות אחרות.

יאיר לפיד לא היה עושה יותר טוב

טוהר השלום

משתמש מקצוען
נכתב ע"י יהודי קטן;n4998627:
הרי האנשים שדוברים אידיש - ממילא רמת המשכל שלהם נמוכה עד בלתי קיימת, והאינטלגנציה הירודה שלהם לא כוללת התפלצות ממילים שגויות עד בלתי קיימות, זה רק בשפות אחרות.

ואני הבנתי משום מה שבעלת הפוסט כתבה את הדברים בציניות, והביעה את מורת רוחה מהמצב.

אסתיג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג

גם אני מסיקה שהמתבטא הנ"ל לא התכוון חלילה ברצינות אלא בציניות, כלומר הוא ניסה לשקף את מה שלעתים מסתתר בתודעה של דוברי העברית כביכול באידיש הכל מותר ואין רסן ושיטה, לא נראה לי קשור להתרסה, השמצה או כוונות זדון...
ובעצם - חיפשתי ולא נתקלתי כלל בציטוט הנ"ל.

נריה מגן

משתמש מקצוען

אי אפשר בימינו לזהות סארקזם דק וציניות עבה? באמת מוגזם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה