דרוש מידע איך אברך יכול לעשות עוד קצת הכנסות מהצד

בייסי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אוטומציה עסקית
מה ההגדרה של ׳עובד׳?
רק בשביל להפריך את השטות המוחלטת שמאחורי הדברים... בואו נדבר עליי, סבבה?!
אני לדוגמא מתפרנס מכתיבה ואיור, אבל כבר שנתיים שאני לא מאייר בגלל הלחץ של מבחני הרה״ר, שלמדתי עבורם שמונה שעות ביום (נטו. מי שמכיר את מבחני הרבנות יודע. אי אפשר בלי זה), וגם עברתי שלושה מהם בהצטיינות, שניים מהן בחינות יסוד (יש רק שלוש בחינות יסוד, למי שמכיר). לעומת זאת, אני כן כותב בתשלום, כי זה תרפיה לנפש, וכי זה טוב, וגם כי יש בזה שכר (זעום יחסית למאמץ). לדעתך, אני נקרא עובד, או לומד?!
הלאה... החברותא שלי, אברך שסיים את הש״ס עוד בישיבה וכרגע לומד הלכה - ומקדים אותי בשני נושאים. לאחרונה היה לו קושי כלכלי, ולמשך תקופה הוא עשה משלוחים עם הרכב הפרטי שלו פעמיים ביום, ובחופש עוד כמה פעמים. האם הוא עובד או לומד לדעתך?
האם היית מזהה אותי או אותו ברחוב רק לפי העבודה? אם כן, איך?!
בקיצור: העולם לא שחור ולבן!

כל מילה פנינה.

לגבי הזמן הנדרש למבחני הרבנות אתה די תמים, או 'חרדי אמיתי' שאתה כלל לא מבין איך אפשר אחרת.
ראה שרשור זה:

אברך שהתחתן לפי ההלכה חתם בכתובה שהוא ידאג לפרנסה,
אשרי מי שמצליח לעשות זאת ולא לצאת מאוהלה של תורה,
למה לזלזל? מה שלילי בזה?
מעריך מאוד את כל מי שמצליח להחזיק את ביתו ולהביא פרנסה בלי לצאת מהלימוד

ישראל בטח בה'

משתמש רשום
לשאלת הכותרת, מעתיק מאשכול מקביל
ליווי חנ"מ, יש הרבה אברכים שעושים נסיעות חוץ, נוסעים לעיר אחרת , לומדים שם באיזה כולל וחוזרים, מקבלים הסעה +משכורת טובה
יש עשרות ק"סניקים שעובדים בזה במודיעין[לא מודיעין עילית]
מקבלים בין 8000 ל 9000 נטו על נסיעות חוץ ירושלים/בית שמש/לוד וכו'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה