איזו אורגנית מומלץ לקנות?

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
ביתי לומדת כעת אורגנית, המורה ממליצה לקנות דגם korg e-50
דגם זה עולה בסביבות 4,500 ש"ח
אשמח לשמוע חוות דעת של מבינים בדבר
מה כדאי לקנות, על מה לשים את הדגש, איפה מומלץ לקנות (אזור ירושלים) והאם אכן כדאי להשקיע סכום כזה
במשפחה שלנו זו המנגנת הראשונה, אנחנו ממש רחוקים מעולם המוסיקה, כך שכל הארה בנושא תתקבל בברכה
תודה מראש לכל המסייעים

אושר

משתמש מקצוען
בת כמה הילדה? מה המשיכה שלה למוסיקה?
כי בשביל ילדה בת 10-11 שמנסה להתחיל ללמוד בגלל התלהבות הגיל והחברות וכד' ואפילו אם היא בטוחה שהיא תמשיך ללמוד עד 120 לא הייתי ממליצה להתחיל עם אורגנית בטווח מחירים כזה. יש פשוטות של ימהה במאות שקלים בלבד (400-600)
אם היא כבר לומדת כמה שנים ורוצה באמת להתמקצע ולהשתדרג (בחורת סמינר עם רקע עשיר ועתיד) יש על מה לדבר.

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
היא בת 14 (בכתה ח') לומדת שנה וחצי בערך
עד היום היתה לה אורגנית פשוטה שלקחנו בהשאלה
המורה אומרת שיש לה עתיד טוב בנגינה 

אושר

משתמש מקצוען
אני חושבת שזה עדיין לא מצדיק להשקיע סכום כה גדול בילדה בגיל כזה. גם אם יש לה עתיד בנגינה- באורגניות הפשוטות של היום יש מספיק פונקציות כדי לעזור לה להתקדם. כשמגיעים לרמה מקצועית יותר ורוצים להשקיע בזה כאפיק של פרנסה אז שווה וכדאי להשקיע.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
אולי להתנסח כך: האורגנית הראשונה ההורים יקנו, והיא אמורה לעלות גג אלף שקל. את השניה היא כבר תקנה לבד והיא תדע בדיוק מה היא רוצה...

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
לפי האמור לעיל, מה אם כן מומלץ לקנות? איזו חברה, איזו דגם?
כפי שהדגשתי אנחנו ממש לא מבינים בתחום

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
לפי האמור לעיל, מה אם כן מומלץ לקנות? איזו חברה, איזו דגם?
כפי שהדגשתי אנחנו ממש לא מבינים בתחום

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
איפה כל המומחים כאן? זה חשוב לי מאוד וגם קצת דחוף
תודה לכל אלו שעזרו ותודה מראש לכל אלו שיאמרו את דעתם בנושא

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
איפה כל המומחים כאן? זה חשוב לי מאוד וגם קצת דחוף
תודה לכל אלו שעזרו ותודה מראש לכל אלו שיאמרו את דעתם בנושא

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
הבנו עד כאן שאין צורך לטפס למחיר גבוה, אז אם נניח יש אורגנית טובה ללימוד ב-1000 ש"ח לא כדאי להשקיע יותר אבל אם בתוספת 300-500 ש"ח יש משהו שהוא משמעותי אז כדאית לנו התוספת
תודה על העזרה

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
הבנו עד כאן שאין צורך לטפס למחיר גבוה, אז אם נניח יש אורגנית טובה ללימוד ב-1000 ש"ח לא כדאי להשקיע יותר אבל אם בתוספת 300-500 ש"ח יש משהו שהוא משמעותי אז כדאית לנו התוספת
תודה על העזרה

כנגן המנגן

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
במחשבה שניה, אם המורה, שהיא מן הסתם בעלת נסיון, המליצה על קורג PA50, שהוא בקטגוריית האורגנים המקצועיים כבר, כדאי לשאול אותה מדוע.

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
תודה על העזרה, אני אשאל אותה על כך
יש עוד מוזיקיים בפורום הזה שיכולים לתרום מנסיונם?

נסים בן חיי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
תודה על העזרה, אני אשאל אותה על כך
יש עוד מוזיקיים בפורום הזה שיכולים לתרום מנסיונם?

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
בא ונפשט מעט את הדברים:
לפי המידע שנתת כאן, אני משער שבתך עדיין בתחילת דרכה בנגינה, למרות שהמורה שלה טוענת שיש לה פוטנציאל וכו' וכו'.השערה זו באה על סמך דבריך בהם אינך מצטט את דעת בתך בענין, דבר המראה את חוסר הידע שלה. אילו היא הייתה ברמה מתקדמת, היא הייתה מביעה את דעתה ברמה בדיוק על איזה אורגנית היא חולמת, (כמו של 'זותי' שעשתה לנו את השמחת בית השואבה, מצגת, וכו').
מכיון שכך, ולדעתי זו הדרך הנכונה - אין להשקיע כעת באורגנית מקצועית או חצי מקצועית. יש לרכוש עתה אורגנית פשוטה, עליה היא תתחיל לממש את הפוטנציאל שלה בנגינה, והיה והמורה צודקת - צ'יק צ'ק היא תמצה את יכולותיה עליה והיא תעבור לשלב הבא.
דרך אגב, האורגניות הפשוטות כיום מלאות בפונקציות כמו המקצועיות של לפני עשור, וניתן לעשות איתן אירועים קטנים וקלים, הקלטות ברמה סבירה וכו'.
כל נסיון להביא אורגנית חצי מקצועית ומעלה למתחילים - נדון לכשלון מראש. מספיק שהיא לא תסתדר עם עומס הוריאציות והאפשרויות, והכלי יהפך לשעת משחק במקום שעת נגינה ולימוד.

חסידה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ואם אתה אוחז באיפה לקנות- באזור ירושלים, יש את אותם שתי חנויות המומלצות על ידי באופן קבוע:
סאמט בגבעת שאול ומחסני מוזיקה שעברו השבוע לבית ישראל.
עוד פרטים- באישי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה