כללי איזה פונטים מתאימם

• פותח הנושא mika
  • פורסם בתאריך

mika

משתמש חדש
איזה פונטים מהרשימה למטה מתאימים יותר למדבקות עם מסרים - כמו של ברסלב, כדוגמת "ה' הוא המלך" למשל?

FbFrankRUELBOOK
FbFrankREALPRO
FbGEFEN
FbIsrael
FbCaligrAF
FbThila
FbSHEFA
או DAVID פשוט?

ובכלל, אם מישהו יכול לעזור לי אחת ולתמיד במה שאני הכי מתקשה מאז שנהייתי גרפיקאי - מה הם כללי היסוד של "איזה פונטים מתאימים למה"? איך אני יודע מתי צריך פונט יותר 'זורם' או 'קל' או 'גס' וכו' בטקסט מסויים (מעבר לטעם האישי של כל אחד)?

אשמח לעזרתכם גם אם שאלתי נשמעת "שאלת בור" אבל "לא הביישן למד" - אני חדש בתחום ורוצה ללמוד גם מכם הוותיקים יותר.

תודה מראש.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זו תורה ארוכה, וצריך ללמוד אותה.
הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, למי שנמנעה ממנו האפשרות ללמוד במסודר במוסד גבוה לעיצוב, היא להתבונן.
להתבונן, להתבונן, להתבונן - על תוצרי עיצוב איכותיים, שבוצעו ע"י משרדים נחשבים, ולהבין מדוע בפרסום/עיצוב מסויים נעשה שימוש בפונט מסויים.
העין צריכה ללמוד לקלוט את ההבדלים - בין טיפוגרפיה למסע בחירות (מאוד מאופיינת לכיוון אחד) לבין טיפוגרפיה למוצר נשי (מאוד מאופיינת לכיוון שני) לבין טיפוגרפיה למוצרים/שירותים פחות 'מוקצנים' שבהם יש למעצב יותר מקום לSAY אישי.

ההתבוננות מפתחת עין רגישה לטיפוגרפיה, ולעיצוב בכלל.
ומי שעם כל הרצון הטוב, לא מצליח לפתח עין רגישה כזו, מקומו למרבה הצער במקצוע אחר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה