עזרה איזה מקצועות יש בעבודה עם ילדים?

זכיתי בפיס!

משתמש פעיל
מכירות את המקצוע ספורט טיפולי?
עכשיו אני מסיימת לימודים
כיף של ממש! עבודה עם ילדים, קידום ונתינת סיפוק וחדווה
פשוט חלום של מקצוע!!!!!!!!!!!
כמו"כ יש ביקוש גדול היום למקצוע, זה נכנס מאוד בגני שפה, גנים רגילים- סל אישי, מכונים פרטיים וכו.......
המון הצלחות!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אם אני אוהבת ילדים בקטע שאני אוהבת לאהוב אותם ואני טובה בלתת חום ואהבה והקשבה לילדים איזה מקצוע יתאים לי?
או מקצועות טיפוליים (ריפוי בעיסוק, קלינאית תקשורת, טיפול רגשי)
או לימודי גגנות,
או טיפול לגיל הרך (מעונות)
תלוי בעוד דברים, כמו כמה את אוהבת ללמוד, כמה קל לך או קשה לך בלימודים ארוכים, כמה זמן את רוצה להשקיע בלימודים, וכולי.

שוקלד בלונדי

משתמש מקצוען
עכשיו אני מסיימת לימודים
כמו"כ יש ביקוש גדול היום למקצוע, זה נכנס מאוד בגני שפה, גנים רגילים- סל אישי, מכונים פרטיים וכו.......
המון הצלחות!
התחלת לעבוד בזה? זה לימודים קשים?
כמה זמן לימודים? איפה למדת?

טאבו

משתמש סופר מקצוען
משהי יכולה לפרט יותר לעומק על המקצועות הבאים?
ריפוי בעיסוק, תרפיה באומנות וקלינאית תקשורת
אני כרגע מסיימת תואר בהוראה ורוצה לעשות הסבה לאחד משלושתם, והייתי שמחה לדעת איזה מקצוע יותר שווה מבחינה כלכלית, והלימודים לא ממש קשים כי אני כבר אחרי כמה שנות לימודים רצופות
בנוסף החלום שלי זה לפתוח קליניקה משלי עצמאית, איזה מקצוע הכי מתאים לזה?

זכיתי בפיס!

משתמש פעיל
התחלת לעבוד בזה? זה לימודים קשים?
כמה זמן לימודים? איפה למדת?
אוטוטו מתחילה לעבוד ( רק עכשיו סיימתי לימודים)
לימודים מאתגרים אך לא הייתי אומרת קשים
שנה ומשהו לימודים בכושרגייט
צריך ללמוד גם כושר שזה אומר הרבה אנטומיה ופיזיולוגיה וכו......
וזה החלק המעצבן:unsure:

(חיה)

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
אם את רוצה כסף אין לך מה ללכת למקצועות ההוראה
לא מרוויחים כלום
קלינאות תקשורת וריפוי בעיסוק (4 שנות לימודים)
או תרפיות למינהם...

מחר זה מאוחר

משתמש פעיל
עכשיו אני מסיימת לימודים
המון הצלחות!
בטוחה שיש ביקוש גדול למקצוע???????
מכירה הרבה מאד שלמדו ועדיין מחפשות בזה עבודה:(:(:(
שיהיה לך בהצלחה!!
משהי יכולה לפרט יותר לעומק על המקצועות הבאים?
ריפוי בעיסוק, תרפיה באומנות וקלינאית תקשורת
אני כרגע מסיימת תואר בהוראה ורוצה לעשות הסבה לאחד משלושתם, והייתי שמחה לדעת איזה מקצוע יותר שווה מבחינה כלכלית, והלימודים לא ממש קשים כי אני כבר אחרי כמה שנות לימודים רצופות
בנוסף החלום שלי זה לפתוח קליניקה משלי עצמאית, איזה מקצוע הכי מתאים לזה?
סתם מעניין, יש לך נסיון בחנ"מ?
לגבי ריפוי בעיסוק ותרפיות למיניהם- תואר שני קשה מבחינת הלימודים עצמם.
לגבי ק. תקשורת קשה מאד להתקבל ללימודים וגם הלימודים עצמם קשים מאד!!!
אשמח ג"א לשמוע חוות דעת בנושא,
איפה אפשר ללמוד את המקצועות הנ"ל במכללה חרדית חוץ ממבח"ר
כלומר להוציא תואר שני?

טאבו

משתמש סופר מקצוען
סתם מעניין, יש לך נסיון בחנ"מ?
לגבי ריפוי בעיסוק ותרפיות למיניהם- תואר שני קשה מבחינת הלימודים עצמם.
לגבי ק. תקשורת קשה מאד להתקבל ללימודים וגם הלימודים עצמם קשים מאד!!!
אשמח ג"א לשמוע חוות דעת בנושא,
איפה אפשר ללמוד את המקצועות הנ"ל במכללה חרדית חוץ ממבח"ר
כלומר להוציא תואר שני?
לא למדתי חנ"ם, אבל יש לי ניסיון מעשי, עבדתי הרבה עם תלמידות עם קשיים לימודיים/רגשיים.

מה הופך את הלימודים של ריפוי בעיסוק לקשים?
החומר/העומס/ההתנסות או בכלל משהו אחר?
ועוד משהו שחשוב לי, אם יש לי תואר ראשון בהוראה, אז אני יכולה לעשות הסבה לריפוי בעיסוק או שאני צריכה להתחיל תואר מחדש? יש מצב בכלל לדלג על התואר הראשון וללמוד ישר תואר שני? יש לי הרי תואר בהוראה.

ולגבי קלינאית תקשורת, זה כרגע פחות מעניין אותי כי אני רוצה להתקדם לכיוון התרפיות למיניהן.

מחר זה מאוחר

משתמש פעיל
לא למדתי חנ"ם, אבל יש לי ניסיון מעשי, עבדתי הרבה עם תלמידות עם קשיים לימודיים/רגשיים.

מה הופך את הלימודים של ריפוי בעיסוק לקשים?
החומר/העומס/ההתנסות או בכלל משהו אחר?
ועוד משהו שחשוב לי, אם יש לי תואר ראשון בהוראה, אז אני יכולה לעשות הסבה לריפוי בעיסוק או שאני צריכה להתחיל תואר מחדש? יש מצב בכלל לדלג על התואר הראשון וללמוד ישר תואר שני? יש לי הרי תואר בהוראה.

ולגבי קלינאית תקשורת, זה כרגע פחות מעניין אותי כי אני רוצה להתקדם לכיוון התרפיות למיניהן.
תוכנית הלימודים של ריפוי בעיסוק בנויה כדלהלן:

בשנה הראשונה: נלמדים קורסים בסיסיים במדעי החברה וההתנהגות, במדעי הרפואה ובריפוי בעיסוק.

בשנה השנייה: נלמדים קורסים מתקדמים במדעי החברה וההתנהגות, במדעי הרפואה ובריפוי בעיסוק.

בשנה השלישית: מתמקדים הלימודים ביישום הרקע התיאורטי ובקורסים מקצועיים מתקדמים.

בשנה הרביעית: מתמקדים הלימודים באינטגרציה בין קורסים וסמינרים קודמים. במסגרת ההכשרה המעשית על הסטודנטיות להגיש פרויקט גמר.
לימודי החוג לריפוי בעיסוק כוללים 30 שבועות של הכשרה מעשית. המלווים בהדרכה אישית. במסגרת הכשרות אלו נפגשות הסטודנטיות עם האוכלוסיות הטיפוליות השונות, ומתנסות ביישום הידע התיאורטי ושיטות הטיפול שרכשו.

ההכשרות המעשיות מתקיימות במחלקות לריפוי בעיסוק במוסדות הרפואיים, החינוכיים והקהילתיים הפרושים ברחבי הארץ.
תנאי קבלה:
תעודת בגרות מלאה/תעודת מכינה קדם אקדמית.

אנגלית ברמת 4 יח"ל.

פסיכומטרי.

ציון באנגלית (100 נקודות).

הקבלה מותנית בתהליך מיון שנערך ע"י מבחר ולאחר מכן ע"י אוניברסיטת חיפה.

(מצוטט מתוך האתר של מבח"ר)
שם ראיתי שעם הנ"ל מגיעים לתואר ראשון.
אין לי מושג מה קורה אם את מגיעה לשם עם תואר ראשון.
יכולה לשאול יכול להיות שמורידים קצת בדרישות?
לגבי תרפיות- שם דווקא כן צריך בסיס של תואר ראשון
שנתיים + שנת התמחות קלינית (לא כולל קורסי קדם)הלימודים יתקיימו ביום אחד מרוכז בשעות 8:30 עד 18:00 + קורסי קיץ מרוכזים + יום נוסף בהכשרה מעשית.:
לצד הלימודים האקדמיים מתקיימת הכשרה מעשית תחת הדרכה.

בנוסף ליום הלימוד, נדרש לשריין יום נוסף בשבוע לצורך הכשרה מעשית. בשנה א' ההכשרה המעשית מתקיימת במתכונת של סמינר קליני כאשר התלמידים משובצים בקבוצות קטנות על ידי היחידה במסגרות ההכשרה או שירותים שנבחרו על ידי היחידה. היחידה משתדלת לשבץ את הסטודנט במקומות הכשרה קרוב למקום המגורים אך אינה מתחייבת או יכולה להיענות לכל בקשה או העדפה. בשנה ב' ההכשרה המעשית מתקיימת במתכונת של התנסות עצמאית במוסדות הקשורים לחינוך, רווחה ובריאות.

במספר מוסדות הסטודנטים יחויבו לקבל חיסונים בהתאם לנוהלי המקום והוראות משרד הבריאות. הנסיעות למקומות ההכשרה חלות על הסטודנט. נוכחות סדירה בהכשרה מעשית והדרכה הינה חובה, לאורך כל השנה כולל חופשת סמסטר. הכשרה מעשית כוללת סמינר קליני בשנה א', הכשרה מעשית בשנה ב', הדרכה קבוצתית באוניברסיטה (שנים א, ב), הדרכה פרטנית בשדה (שנה ב), השתתפות חובה בסדנאות קליניות המוצעות מדי שנה בחופשות הסמסטר.

היעדרות מהכשרה מעשית מחייבת השלמת השעות החסרות

לאחר סיום התואר ניתן להשלים שעות הכשרה מעשית נוספות במסגרת תוכנית הכשרה מעשית מתקדמת. שנה זו נועדה לאפשר השלמת שעות הכשרה מעשית תחת הדרכה בהתאם למתווה המועצה להשכלה גבוהה ובהתאם להצעת החוק להכרה במעמד מטפלים באמנויות. הקבלה לתוכנית לאחר סיום התואר אינה אוטומטית ומותנית בציון "עובר" בהכשרה מעשית בתוכנית התואר השני ובראיון אישי, ע"פ שיקול דעתה של וועדת הקבלה. בתום שנה זו, לאחר השלמת כל החובות, מסיים התוכנית יהיה זכאי לאישור על השלמת 960 שעות הכשרה מעשית.

מועמדות ללימודי מ"א בטיפול באמצעות אמנויות מחייבת עמידה בתנאים הבאים:

זכאות לתואר ראשון ממוסד להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה בציון סופי של 85 לפחות.

לימודי קדם – פירוט בהמשך.

עמידה במבחן קבלה באנגלית בציון 80.

הצהרת כוונות.

המלצה מגורם אקדמי.

ראיון קבלה.

מועמד בעל תואר ראשון ממוסד להשכלה גבוהה ששפת ההוראה בו אינה עברית חייב לעמוד בבחינת ידע בעברית ברמה הנדרשת על ידי האוניברסיטה, כתנאי לזכאותו לתואר.

מועמדים בוגרי אוניברסיטאות מוכרות מחו"ל וכן בוגרי אוניברסיטאות בעלות שלוחות בישראל, אשר פועלות באישור המועצה להשכלה גבוהה, יחויבו לעמוד בהצלחה במבחן GRE או בלימודי השלמה במסגרת התואר הראשון.
מועמדים בוגרי תואר ראשון, שלא למדו את הקורסים הבאים בלימודי התואר הראשון, יחויבו בהשלמות הנלמדות ברמת התואר הראשון במוסד אקדמי מוכר המעניק תואר מוכר על ידי המל"ג בתחום החינוך ו/או הפסיכולוגיה ו/או עבודה סוציאלית. קורסים אלה אינם נכללים בתוכנית המ"א. יש לסיים את כל קורסי הקדם בציון 80 לפחות עד תחילת שנת הלימודים.

קורסי השלמה טיפוליים עבור מי שאינו בא מתחום הטיפול:

מבוא לפסיכולוגיה – 2 נ'

פסיכופיזיולוגיה – 2 נ'

פסיכולוגיה התפתחותית –4 נ'

פסיכופתולוגיה (פסיכולוגיה אבנורמלית) – 4 נ'

סטטיסטיקה – 2 נ'

שיטות מחקר – 2 נ'

תיאוריות אישיות – 2 נ'

סה"כ 18 נ' (כ – 320 שעות)

לימודי השלמה מתחום האמנויות:

בעל תואר ראשון שאינו מתחום האמנויות צריך לצבור 500 שעות לימוד מתחום האמנות הרלבנטי.

300 שעות לימוד ממוסד אקדמי מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה או ממוסד מקצועי או אמנותי המוכר ע"י משרד החינוך ו/או התרבות והספורט) ו – 200 שעות ניסיון בשדה בהתאם למגמה. יש להגיש אישורים על כל 500 השעות.

300 שעות – שעות מעשיות בציור, פיסול, רישום. בגרות בהיקף של 5 יחידות באמנות מזכה ב – 200 שעות לימוד.

200 שעות – אחת או יותר מהאפשרויות הבאות:

1. 56 שעות של קורס תיאורטי באמנות (לדוגמא תולדות האמנות) או לימוד אומנות בסדנאות לימודיות הכוללות מגע עם חומרי יצירה.
  2. לימוד של שעות אמנות במוסדות לא מוכרים – יש להגיש אישור מהמורה המלמד שמפרט את התכנים וכן קורות חיים של המורה המלמד
  3. לימוד של שעות באמנות מעבר לציור, פיסול, רישום (לדוגמא צורפות, קדרות, צילום, הדפס, מגזרות נייר, ציור על עץ, ויטראז'. מותנה באישור ראש המגמה ) בנוסף יש להגיש צילום של 5 יצירות מודפסות בצבע על נייר A4 ולציין מועד בו נעשו היצירות (ניתן לצלם מס' יצירות על עמוד אחד).
ג"כ מתוך האתר של מבחר.
נו, מה אומרת, מתאים לך??

טאבו

משתמש סופר מקצוען
תוכנית הלימודים של ריפוי בעיסוק בנויה כדלהלן:

בשנה הראשונה: נלמדים קורסים בסיסיים במדעי החברה וההתנהגות, במדעי הרפואה ובריפוי בעיסוק.

בשנה השנייה: נלמדים קורסים מתקדמים במדעי החברה וההתנהגות, במדעי הרפואה ובריפוי בעיסוק.

בשנה השלישית: מתמקדים הלימודים ביישום הרקע התיאורטי ובקורסים מקצועיים מתקדמים.

בשנה הרביעית: מתמקדים הלימודים באינטגרציה בין קורסים וסמינרים קודמים. במסגרת ההכשרה המעשית על הסטודנטיות להגיש פרויקט גמר.
לימודי החוג לריפוי בעיסוק כוללים 30 שבועות של הכשרה מעשית. המלווים בהדרכה אישית. במסגרת הכשרות אלו נפגשות הסטודנטיות עם האוכלוסיות הטיפוליות השונות, ומתנסות ביישום הידע התיאורטי ושיטות הטיפול שרכשו.

ההכשרות המעשיות מתקיימות במחלקות לריפוי בעיסוק במוסדות הרפואיים, החינוכיים והקהילתיים הפרושים ברחבי הארץ.
תנאי קבלה:
תעודת בגרות מלאה/תעודת מכינה קדם אקדמית.

אנגלית ברמת 4 יח"ל.

פסיכומטרי.

ציון באנגלית (100 נקודות).

הקבלה מותנית בתהליך מיון שנערך ע"י מבחר ולאחר מכן ע"י אוניברסיטת חיפה.

(מצוטט מתוך האתר של מבח"ר)
שם ראיתי שעם הנ"ל מגיעים לתואר ראשון.
אין לי מושג מה קורה אם את מגיעה לשם עם תואר ראשון.
יכולה לשאול יכול להיות שמורידים קצת בדרישות?
לגבי תרפיות- שם דווקא כן צריך בסיס של תואר ראשון
שנתיים + שנת התמחות קלינית (לא כולל קורסי קדם)הלימודים יתקיימו ביום אחד מרוכז בשעות 8:30 עד 18:00 + קורסי קיץ מרוכזים + יום נוסף בהכשרה מעשית.:
לצד הלימודים האקדמיים מתקיימת הכשרה מעשית תחת הדרכה.

בנוסף ליום הלימוד, נדרש לשריין יום נוסף בשבוע לצורך הכשרה מעשית. בשנה א' ההכשרה המעשית מתקיימת במתכונת של סמינר קליני כאשר התלמידים משובצים בקבוצות קטנות על ידי היחידה במסגרות ההכשרה או שירותים שנבחרו על ידי היחידה. היחידה משתדלת לשבץ את הסטודנט במקומות הכשרה קרוב למקום המגורים אך אינה מתחייבת או יכולה להיענות לכל בקשה או העדפה. בשנה ב' ההכשרה המעשית מתקיימת במתכונת של התנסות עצמאית במוסדות הקשורים לחינוך, רווחה ובריאות.

במספר מוסדות הסטודנטים יחויבו לקבל חיסונים בהתאם לנוהלי המקום והוראות משרד הבריאות. הנסיעות למקומות ההכשרה חלות על הסטודנט. נוכחות סדירה בהכשרה מעשית והדרכה הינה חובה, לאורך כל השנה כולל חופשת סמסטר. הכשרה מעשית כוללת סמינר קליני בשנה א', הכשרה מעשית בשנה ב', הדרכה קבוצתית באוניברסיטה (שנים א, ב), הדרכה פרטנית בשדה (שנה ב), השתתפות חובה בסדנאות קליניות המוצעות מדי שנה בחופשות הסמסטר.

היעדרות מהכשרה מעשית מחייבת השלמת השעות החסרות

לאחר סיום התואר ניתן להשלים שעות הכשרה מעשית נוספות במסגרת תוכנית הכשרה מעשית מתקדמת. שנה זו נועדה לאפשר השלמת שעות הכשרה מעשית תחת הדרכה בהתאם למתווה המועצה להשכלה גבוהה ובהתאם להצעת החוק להכרה במעמד מטפלים באמנויות. הקבלה לתוכנית לאחר סיום התואר אינה אוטומטית ומותנית בציון "עובר" בהכשרה מעשית בתוכנית התואר השני ובראיון אישי, ע"פ שיקול דעתה של וועדת הקבלה. בתום שנה זו, לאחר השלמת כל החובות, מסיים התוכנית יהיה זכאי לאישור על השלמת 960 שעות הכשרה מעשית.

מועמדות ללימודי מ"א בטיפול באמצעות אמנויות מחייבת עמידה בתנאים הבאים:

זכאות לתואר ראשון ממוסד להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה בציון סופי של 85 לפחות.

לימודי קדם – פירוט בהמשך.

עמידה במבחן קבלה באנגלית בציון 80.

הצהרת כוונות.

המלצה מגורם אקדמי.

ראיון קבלה.

מועמד בעל תואר ראשון ממוסד להשכלה גבוהה ששפת ההוראה בו אינה עברית חייב לעמוד בבחינת ידע בעברית ברמה הנדרשת על ידי האוניברסיטה, כתנאי לזכאותו לתואר.

מועמדים בוגרי אוניברסיטאות מוכרות מחו"ל וכן בוגרי אוניברסיטאות בעלות שלוחות בישראל, אשר פועלות באישור המועצה להשכלה גבוהה, יחויבו לעמוד בהצלחה במבחן GRE או בלימודי השלמה במסגרת התואר הראשון.
מועמדים בוגרי תואר ראשון, שלא למדו את הקורסים הבאים בלימודי התואר הראשון, יחויבו בהשלמות הנלמדות ברמת התואר הראשון במוסד אקדמי מוכר המעניק תואר מוכר על ידי המל"ג בתחום החינוך ו/או הפסיכולוגיה ו/או עבודה סוציאלית. קורסים אלה אינם נכללים בתוכנית המ"א. יש לסיים את כל קורסי הקדם בציון 80 לפחות עד תחילת שנת הלימודים.

מבוא לפסיכולוגיה – 2 נ'

פסיכופיזיולוגיה – 2 נ'

סטטיסטיקה – 2 נ'

שיטות מחקר – 2 נ'

תיאוריות אישיות – 2 נ'

סה"כ 18 נ' (כ – 320 שעות)

לימודי השלמה מתחום האמנויות:

בעל תואר ראשון שאינו מתחום האמנויות צריך לצבור 500 שעות לימוד מתחום האמנות הרלבנטי.

300 שעות לימוד ממוסד אקדמי מוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה או ממוסד מקצועי או אמנותי המוכר ע"י משרד החינוך ו/או התרבות והספורט) ו – 200 שעות ניסיון בשדה בהתאם למגמה. יש להגיש אישורים על כל 500 השעות.

300 שעות – שעות מעשיות בציור, פיסול, רישום. בגרות בהיקף של 5 יחידות באמנות מזכה ב – 200 שעות לימוד.

200 שעות – אחת או יותר מהאפשרויות הבאות:

1. 56 שעות של קורס תיאורטי באמנות (לדוגמא תולדות האמנות) או לימוד אומנות בסדנאות לימודיות הכוללות מגע עם חומרי יצירה.
  2. לימוד של שעות אמנות במוסדות לא מוכרים – יש להגיש אישור מהמורה המלמד שמפרט את התכנים וכן קורות חיים של המורה המלמד
  3. לימוד של שעות באמנות מעבר לציור, פיסול, רישום (לדוגמא צורפות, קדרות, צילום, הדפס, מגזרות נייר, ציור על עץ, ויטראז'. מותנה באישור ראש המגמה ) בנוסף יש להגיש צילום של 5 יצירות מודפסות בצבע על נייר A4 ולציין מועד בו נעשו היצירות (ניתן לצלם מס' יצירות על עמוד אחד).
ג"כ מתוך האתר של מבחר.
תודה ממש!!
האמת, זה נראה מלחיץ :oops::oops:
ואני עוד אחרי כמה שנות לימוד תואר, לא בטוחה שמתאים לי להתחיל עכשיו מהתחלה...
נו, מה אומרת, מתאים לך??
המקצוע כן, הלימודים פחות (ככה זה תמיד, נכון?;))

אין מקצוע טיפולי בסגנון שהלימודים שלו קלילים יותר?

מחר זה מאוחר

משתמש פעיל
אין מקצוע טיפולי בסגנון שהלימודים שלו קלילים יותר?

לא נראה לי:(
אם את מוצאת תודיעי לי
ג"א עם תואר ראשון בחנ"מ
ומתפחלשת לתואר שני בנושא טיפולי
אם זה היה כ"כ פשוט נראה לי היו הרבה יותר לומדות את המקצוע ממה שהיום.
גם התשלום- לא זול בכלל
ואני בתור אחת שעובדת 5 ימים בשבוע לא יכולה (מבחינה כלכלית)
להוריד עוד יום עבודה לצורך לימודים.
בהצלחה!!!

טאבו

משתמש סופר מקצוען
עדיף מחסור ממטפלים שרלטנים
שמיסבים נזק.
וואו הלכת רחוק ממש!
אף אחד לא אומר שצריך לעשות מסלול של שלושה חודשים ללימודי תואר בריפוי ועיסוק, אבל הגיוני שיתנו לאנשים שיש להם תואר, במיוחד אם הוא קרוב מאוד לתחום הנ"ל לעשות הסבה, מה שלא קורה בפועל. (כי יש את הבסיס של התואר שהוא אותו דבר ברוב התארים)

סתם בשביל להדגים אני אביא את רשימה הדרישות שצריך להשלים:

מבוא לפסיכולוגיה – 2 נ'

פסיכופיזיולוגיה – 2 נ'

סטטיסטיקה – 2 נ'

שיטות מחקר – 2 נ'

תיאוריות אישיות – 2 נ'

אז מבוא לפסיכולוגיה למדתי, כנ"ל פסיכולוגיה התפתחותית, וכמובן שיטות מחקר וסטטיסטיקה.

בקיצור חבל שלא נותנים לאנשים בעלי תואר דומה לעשות הסבה בת שנה/ שנתיים במקום כל המסלול של הארבעת השנים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה