התייעצות איבחון לתעסוקה

דינה די

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אישה כבת 40 שעסקה במקצוע מסוים המון המון השנים (כ-20).
באיזשהוא שלב עברה תקופה לא קלה וכתוצאה מכך לא יכולה לשוב לאותו מקצוע.
כרגע היא מחפשת מקום שיוכל להתאים לה מקצוע חדש בהתאם ליכולתיה הנוכחיות.
על מי הייתם ממליצים?
מכון בסגנון הכוון תעסוקתי שהייתרון שלו שיש לו ידע על סוגי עבודות חדשות בשוק ורעיונות יותר מקוריים
או לגרפולוגית מקצועית שיש לה הכלים לראות למה היא בנויה כרגע.
לימודים פחות מתאים לה. אולי קורס, לא להכנס למסע.. מחפשת פרנסה.

לפני המון שנים היתה גם בצומת כזאת והגרפולוגית המליצה להמשיך במקצוע שהיא מאד מקצועית בו. ובאבחון תעסוקתי יצאה בתחושה שלא ממש מכירים מה יש בשוק שיכול לחפוף. היום זה השתנה ולכן שואלת:

איפה יותר אמין להתאים עבודה?
היא עוקבת פה על התשובות.
תודה!

א. כהנא

משתמש מקצוען
למה לא לעשות אבחון דרך מרכזי מפתח/ הכוון?
הם נותנים אבחון מקצועי בעלות מינימלית (80 ש"ח)

ואולי גם @DvoraVidman תדע לעזור יותר

דינה די

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מקפיצה יש למישהי הכרות עם זה? (היא ביקשה לפרסם פה כי אין לה גישה לחכמת אפילו שיותר מתאים שם)
אם מישהי רוצה לכתוב במייל chamoodim בג'ימייל גם אפשרי.
וכן אם מישהי מכירה מתאמת תעסוקה שקשורה לסל שיקום- עם המלצה.

קל זכות

קל זכות כאן בשבילך 02-642-80-80
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
חשוב לציין כי במידה ויש לה בעיה רפואית (אפילו בעיה קלה יחסית) שמזכה ב 20% נכות היה יכולה לקלב סל שיקום של ביטוח לאומי הכולל אבחון מקצועי מאוד על חשבונם וכן לימודי מקצוע+מלגת קיום בזמן הלימודים

BRIZA

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
לדעתי שתלך למרכז הכוון (מפתח) דבר ראשון, העלות שם זולה מאד, ידע מקצועי, ואנשים על הקרקע. (לא עוזר לי שהגרפולוגית הפרטית אמרה שממש מתאים לי לעבוד בXY אבל השוק שם רווי עד בחילה).
לא נהנתה, שתלך לפרטי.

יעית

משתמש פעיל
חשוב לציין כי במידה ויש לה בעיה רפואית (אפילו בעיה קלה יחסית) שמזכה ב 20% נכות היה יכולה לקלב סל שיקום של ביטוח לאומי הכולל אבחון מקצועי מאוד על חשבונם וכן לימודי מקצוע+מלגת קיום בזמן הלימודים
אם אני מבין נכון, אתה זה שעומד מאחורי הארגון קלזכות, אז אפשר שאלה?
א' אדם עם נכות כללית, על הרקע הנפשי יכול לקבל סל שיקום וכו', רוצה ללמוד כאן בפרוג, (גרפיקה),
או שרק בן/בת הזוג יקבל את המלגה,
ב' אם בן/בת הזוג מקבל את המלגה, אפשר מיד להגיש בקשה לבן/בת זוג, או שצריך להגיש לנכה, והוועדה תפסול ואז להגיש לשני,
ג' אם אתה יודע אם פרוג הינו מוסד לימודים מוכר המזכה בסל שיקום.
תודה רבה!

זה אנוכי

משתמש פעיל
בהשוואה להתנהלות הביטוח לאומי בכל מיני תחומים.
בתחום של סל השיקום. יש מוכנות גבוהה ומענה מותאם ואף מקצועי שיכול לתת לכם את כל המידע.
יש גם התגמשות- אם תרצו לעשות אבחון מקצועי שממומן על ידם או ללכת לאבחון פרטי ואחר כך יעשו ישיבה משותפת עם הגורם המאבחן ויוכלו לאשר לימודים מותאמים ועוד
בכל מקרה, כדאי ללכת לפגישה בביטוח הלאומי, לשמוע על האופציות, לראות עד כמה הפקידה מותאמת ומגויסת ואז לחשוב מה מתאים הלאה.
בהצלחה

מליון

משתמש מקצוען
אני לא כ''כ ממליצה על אבחון תעסוקתי כמו של כיוון וכד'.
לדעתי הוא לא ממצה, הוא בודק בעיקר יכולות שכליות. לי המליצו ללכת לתחום מסוים, ואמרו לי שיש לי את היכולת והכישרון, במציאות, בלימודים היה קשה מאד, וגם בעבודה לא בטוחה שזה עבודה שתספק אותי לאורך זמן...
לדעתי אבחון גרפולוגיה הוא מדויק יותר לתכונות של האדם.

קל זכות

קל זכות כאן בשבילך 02-642-80-80
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אם אני מבין נכון, אתה זה שעומד מאחורי הארגון קלזכות, אז אפשר שאלה?
א' אדם עם נכות כללית, על הרקע הנפשי יכול לקבל סל שיקום וכו', רוצה ללמוד כאן בפרוג, (גרפיקה),
או שרק בן/בת הזוג יקבל את המלגה,
ב' אם בן/בת הזוג מקבל את המלגה, אפשר מיד להגיש בקשה לבן/בת זוג, או שצריך להגיש לנכה, והוועדה תפסול ואז להגיש לשני,
ג' אם אתה יודע אם פרוג הינו מוסד לימודים מוכר המזכה בסל שיקום.
תודה רבה!
לא לגמרי הבנתי את כל פרטי השאלה.
באופן כללי, מי שיש לו נכות נפשית (במקרים מסוימים אפילו קשב וריכוז) יכול לקלב מימון לימודים, כולל כאן לפרוג, או לכל מקום אחר שיחפוץ, לא צריך דווקא מוסדות מוכרים, במקרה וביטוח לאומי קובע כי הנכה לא כשיר ללימודים הזכאות עוברת לבן הזוג.
מה שכן חשוב לשים לב, שכדי להיות זכאים למלגה בגובה קצבת נכות בזמן הלימודים נדרש כמות מינימום של שעות לשבוע, ואיני יודע האם יש זאת במסלולים כאן בפרוג

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
לפי השאלה נראה שיש לה כבר סל שיקום.
אולי מי שאחראי עליו יוכל לתת מענה בנושא.

פ.נ

משתמש מקצוען
קופצת על השאלות
אני רוצה ללכת לאבחון תעסוקתי (אבחון שבודק בעקר על פי כישרונות ויכולות וגם מח)
האבחון בסמינרים ובמרכב כיוון זה אבחון שבעיקר מיסתמך על שיכלי ואני פחות רוצה את זה
איזה המלצות יש?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה