התייעצות אטנט לילד מדהים אבל... מתקשה בלימודים

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
לגבי תואר הד"ר:
דוקטור הוא חוקר בעל תואר שלישי. יכול להיות בכל מיני תחומים.
יכול להיות למשל ד"ר בתחום מתמטיקה, או אגרונומיה, או מוזיקולוגיה. בתחומים הנ"ל זה קל ופשוט וברור לכולנו שד"ר כזה לא יכול לאבחן הפרעת קשב או לקות למידה, כי זה פשוט לא בתחום הידע שלו.
איפה קל להתבלבל? בתחומים קרובים.
ד"ר לפסיכולוגיה - נשמע ממש מתאים!
אבל אני מכירה למשל ד"ר לפסיכולוגיה פוליטית. היא לא מנסה לאבחן, אבל אם היא היתה רוצה להקים קליניקה והיא היתה כותבת 'ד"ר לפסיכולוגיה' זה היה נכון ושקר בעת ובעונה אחת.
ככל שהתחומים קרובים יותר ככה זה יותר מבלבל.
כי ד"ר לעבודה סוציאלית למשל ממש נראה שהוא יכול לאבחן, במיוחד שהוא באמת באמת מבין בתחום. אבל מבחינת אבחון - הוא לא מוסמך.

מוריה מור

משתמש חדש
כמורה בתיכון חנ"מ שרובן לוקחות כדורים שונים, אני רואה שכל אחת משפיע עליה משהו אחר, מה שטוב לאחת-גרוע לשניה.
זה חייב להיות מלווה ברופא ע"מ שבמידה ויש צורך לקחת/לשנות למשהו אחר יהיה מי שידריך.
בכל אופן תלמידה שלי לוקחת אטנט, זה עוזר לה ממש מבחינה לימודית אבל היא ניהיית מידייי רגועה.
צריך לקחת הכל בחשבון שלא ישפיע לרעה על הילד מבחינות אחרות.
בהצלחה רבה!

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
יש למישהן מס' של ד''ר גד דואר?

צור קשר​

a0504114605gmail.com

at9087434 @ gmail.com​

+972-050-4114-605
בני ברק, ישראל

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
בלת"ק, רק קצת.

כרב'ה, הרשה לי להמליץ לך לתת אטנט גם בלי אבחון.

אם תראה שזה עוזר לו, תלך לאבחון בדיעבד, או שלא.

ואם זה לא עוזר לו, כנראה שאין לו בעיית קש"ר ותוכל לבחור שלא ללכת לאבחון.

מי שאמיץ שיקרא את הבועה ואם אתם בוחרים לקרוא זה בעיה שלכם ואתם לא יכולים לתקוף אותי, כי זה התנאי...

אם האטנט עוזר, אל תלך לאבחון, כי אין צורך. הילד שלך הוא ילד מקסים שצריך משהו שיעזור לו להיות עוד יותר מקסים. כמו ילד שלא רואה טוב וזקוק למשקפיים, וכמו ילד שיש לו אסטמה וזקוק למשאף.
אטנט (וכן כל שאר משפחת הקשב וריכוז) הם כדורים נהדרים שמצילים יומיום ילדים מתוקים וטובים מערך עצמי נמוך, מגערות, מעונשים ומבעיות חברתיות.
הם מעלים מורל, עודים ליד הרגשה שהוא שווה, בטחון עצמי ברקיע, מקובלות בחברה. ואפילו אם יש תופעות לואי, לתת צ'אנס.
זה שווה.

הכותב לוקח בעצמו ריטלין LA, אבא לשישה ילדים שמתוכם שניים (בינתיים) לוקחים אטנט 10 מ"ג.
הכותב הוא רב'ה בכתה ז' שמתוך 24 תלמידיו חמישה (חבל שלא עוד שניים) לוקחים אטנט או ריטלין ומצליחים מאד בעזרת זה.

שיהיה בהצלחה רבה!

מיכל!

משתמש רשום
בלת"ק, רק קצת.

מי שאמיץ שיקרא את הבועה ואם אתם בוחרים לקרוא זה בעיה שלכם ואתם לא יכולים לתקוף אותי, כי זה התנאי...

אם האטנט עוזר, אל תלך לאבחון, כי אין צורך. הילד שלך הוא ילד מקסים שצריך משהו שיעזור לו להיות עוד יותר מקסים. כמו ילד שלא רואה טוב וזקוק למשקפיים, וכמו ילד שיש לו אסטמה וזקוק למשאף.
אטנט (וכן כל שאר משפחת הקשב וריכוז) הם כדורים נהדרים שמצילים יומיום ילדים מתוקים וטובים מערך עצמי נמוך, מגערות, מעונשים ומבעיות חברתיות.
הם מעלים מורל, עודים ליד הרגשה שהוא שווה, בטחון עצמי ברקיע, מקובלות בחברה. ואפילו אם יש תופעות לואי, לתת צ'אנס.
זה שווה.

הכותב לוקח בעצמו ריטלין LA, אבא לשישה ילדים שמתוכם שניים (בינתיים) לוקחים אטנט 10 מ"ג.
הכותב הוא רב'ה בכתה ז' שמתוך 24 תלמידיו חמישה (חבל שלא עוד שניים) לוקחים אטנט או ריטלין ומצליחים מאד בעזרת זה.

שיהיה בהצלחה רבה!
כדורי רטלין למניהם יכולים להציל משפחות וילדים,
אבל זה שילד לקח כדור ועזר לו זה לא אומר שיש לו הפרעת קשב....

אופססס ;)

משתמש מקצוען
כדורי רטלין למניהם יכולים להציל משפחות וילדים,
אבל זה שילד לקח כדור ועזר לו זה לא אומר שיש לו הפרעת קשב....
לאנשים ללא הפרעת קשב ריטלין לא עוזר. הוא ההפך עושה תסמיני קש"ר.
ערכו מחקר. נתנו לאנשים ללא הפרעת קש"ר ריטלין ועשו להם בדיקת MRI תפקודי. בבדיקה ראו שהיו להם אזורים במוח שלא היתה להם פעילות כמו שיש לאנשי קש"ר ללא ריטלין.

מיכל!

משתמש רשום
לאנשים ללא הפרעת קשב ריטלין לא עוזר. הוא ההפך עושה תסמיני קש"ר.
ערכו מחקר. נתנו לאנשים ללא הפרעת קש"ר ריטלין ועשו להם בדיקת MRI תפקודי. בבדיקה ראו שהיו להם אזורים במוח שלא היתה להם פעילות כמו שיש לאנשי קש"ר ללא ריטלין.
נכון לחלק מהקשיים.

אבא של משה

משתמש רשום
בלת"ק, רק קצת.

זה שווה.

שיהיה בהצלחה רבה!
ראשית תודה רבה

שנית, למעשה נתתי לו פעם אחת ממש פירור אטנט והשפיע ממש לרעה..
אז הלכתי למעשה לאבחון אצל ד''ר דואר הנ''ל,ואובחן קש''ר, והמליץ להתחיל עם ריטאלין LA 10 מ''ג
למעשה עדיין לא התחלתי...עדיין מהסס...
הייתי באמת רוצה שתתאר לי איך משפיע לטובה הריטלין הזה עליך כדי שייתן לי דחף...

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
ראשית תודה רבה

שנית, למעשה נתתי לו פעם אחת ממש פירור אטנט והשפיע ממש לרעה..
אז הלכתי למעשה לאבחון אצל ד''ר דואר הנ''ל,ואובחן קש''ר, והמליץ להתחיל עם ריטאלין LA 10 מ''ג
למעשה עדיין לא התחלתי...עדיין מהסס...
הייתי באמת רוצה שתתאר לי איך משפיע לטובה הריטלין הזה עליך כדי שייתן לי דחף...
הריטלין LA נהדר.
אבל אל תחשוב שלא תהיינה תופעות לואי.
ביכוי גבוה שתהיינה.
וצריך פשוט להתעלם מהם, ולתת צ'אנס.
אם אחרי זמן מה התופעות לוואי לא עובורות, הרופא מחליף לוויואנס, או לפקלין, או לאטנט, וכן הלאה.
לאט לאט עד שמוצאים את הכדור שהכי מתאים לילד.

מה יש

משתמש מקצוען
בתכלס בתור מישהי שאובחנה אצל נוירולוג
ההתאמה המהוללה זה בעיקר ניסוי וטעיה
כי על כל אחד משפיע אחרת
ריטלין LA 10 מג זה מאדד עדין
יותר סביר שלא ישפיע מאשר שיהיו תופעות לוואי
וכמשתמשת (דוקא באטנט אבל לא משנה)
יכולה לומר לך שיש תקופה קשה! של ניסוי וטעיה עד שמוצאים כדור מתאים ומינון מומלץ
ואחכ מודים לד' כל בוקר
ממש כך.

הוא היה אומר

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
כי על כל אחד משפיע אחרת
ואחכ מודים לד' כל בוקר
ממש כך.
מסכים עם כל מילה, חוץ מהקטע עם הריטלין אל איי 10 מ"ג.
יש כאלו שגם 10 מ"ג משפיע לטובה, במיוחד על ילד בן 8.
התופעות לואי בריטלין LA נמוכות משמעותית מריטלין רגיל. שמים וארץ ממש.
יש לי תלמיד שעם ריטלין LA נעלמו לו כל התופעות לואי. (חוץ מהתיאבון)

קולמוס בודד

משתמש רשום
לא עניין של היום מול פעם, עניין של אסכולות. יש נוירולוגים שאוחזים ממנו ויש נוירולוגים שלא.
לא מדויק הוא פשוט לא ממצה מספיק כלומר אם הוא מאבחן אדם כחיובי אני לא בטוח שיש מי שיחלוק על זה הטענה היא שהוא מפספס כאלה שיש להם קשב ומסמן אותם כבלי קשב

קולמוס בודד

משתמש רשום
כי על כל אחד משפיע אחרת
ואחכ מודים לד' כל בוקר
ממש כך.
נכן מאוד

בלדה

משתמש פעיל
האם יש למישהו ידיעה על טיפול תרופתי לילד קש"ר מדהים שבלימודים הוא ספעץ לגמרי מבחינת הישגים,
אבל בהתנהגות הדיווחים מהחיידר ממש מתוסכלים (ומתסכלים).

נכון לעכשיו לוקח אטומיק +ריטלין LA עד שהאטומיק ישפיע, למעשה קופץ מינונים באטומיק כבר כמה חודשיים ותכלס אין שום השפעה.

אולי חכמת ההמונים תחכים.

חדזי

משתמש מקצוען
בלת"ק ... האטנט ממש קשוח. ויואנס הרבה פחות תופעות לוואי הרבה יותר ידידותי ומאותה משפחה כך שאם משהו היה לו טוב עם האטנט יסתדר עם הויואנס הייטב

חדזי

משתמש מקצוען
האם יש למישהו ידיעה על טיפול תרופתי לילד קש"ר מדהים שבלימודים הוא ספעץ לגמרי מבחינת הישגים,
אבל בהתנהגות הדיווחים מהחיידר ממש מתוסכלים (ומתסכלים).

נכון לעכשיו לוקח אטומיק +ריטלין LA עד שהאטומיק ישפיע, למעשה קופץ מינונים באטומיק כבר כמה חודשיים ותכלס אין שום השפעה.

אולי חכמת ההמונים תחכים.
אטומיק אם שוכחים פעם אחת זו כבר בעיה ולא לכולם זה טוב . נסו ויואנס הוא ממש טוב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קג

א לְדָוִד בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְכָל קְרָבַי אֶת שֵׁם קָדְשׁוֹ:ב בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְאַל תִּשְׁכְּחִי כָּל גְּמוּלָיו:ג הַסֹּלֵחַ לְכָל עֲוֹנֵכִי הָרֹפֵא לְכָל תַּחֲלֻאָיְכִי:ד הַגּוֹאֵל מִשַּׁחַת חַיָּיְכִי הַמְעַטְּרֵכִי חֶסֶד וְרַחֲמִים:ה הַמַּשְׂבִּיַע בַּטּוֹב עֶדְיֵךְ תִּתְחַדֵּשׁ כַּנֶּשֶׁר נְעוּרָיְכִי:ו עֹשֵׂה צְדָקוֹת יי וּמִשְׁפָּטִים לְכָל עֲשׁוּקִים:ז יוֹדִיעַ דְּרָכָיו לְמֹשֶׁה לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל עֲלִילוֹתָיו:ח רַחוּם וְחַנּוּן יי אֶרֶךְ אַפַּיִם וְרַב חָסֶד:ט לֹא לָנֶצַח יָרִיב וְלֹא לְעוֹלָם יִטּוֹר:י לֹא כַחֲטָאֵינוּ עָשָׂה לָנוּ וְלֹא כַעֲוֹנֹתֵינוּ גָּמַל עָלֵינוּ:יא כִּי כִגְבֹהַּ שָׁמַיִם עַל הָאָרֶץ גָּבַר חַסְדּוֹ עַל יְרֵאָיו:יב כִּרְחֹק מִזְרָח מִמַּעֲרָב הִרְחִיק מִמֶּנּוּ אֶת פְּשָׁעֵינוּ:יג כְּרַחֵם אָב עַל בָּנִים רִחַם יי עַל יְרֵאָיו:יד כִּי הוּא יָדַע יִצְרֵנוּ זָכוּר כִּי עָפָר אֲנָחְנוּ:טו אֱנוֹשׁ כֶּחָצִיר יָמָיו כְּצִיץ הַשָּׂדֶה כֵּן יָצִיץ:טז כִּי רוּחַ עָבְרָה בּוֹ וְאֵינֶנּוּ וְלֹא יַכִּירֶנּוּ עוֹד מְקוֹמוֹ:יז וְחֶסֶד יי מֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם עַל יְרֵאָיו וְצִדְקָתוֹ לִבְנֵי בָנִים:יח לְשֹׁמְרֵי בְרִיתוֹ וּלְזֹכְרֵי פִקֻּדָיו לַעֲשׂוֹתָם:יט יי בַּשָּׁמַיִם הֵכִין כִּסְאוֹ וּמַלְכוּתוֹ בַּכֹּל מָשָׁלָה:כ בָּרְכוּ יי מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ:כא בָּרְכוּ יי כָּל צְבָאָיו מְשָׁרְתָיו עֹשֵׂי רְצוֹנוֹ:כב בָּרְכוּ יי כָּל מַעֲשָׂיו בְּכָל מְקֹמוֹת מֶמְשַׁלְתּוֹ בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

יוקרה בשולחן החג • פרס לזוכה • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה