דרוש מידע אטופיק- למה רק באיזור הטיטול אין שום נגע?

MOM

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ילד בן שנתיים, אטופיק בקיפולי העור- מרפק, ברכיים וכד'.
מטופל במשחת בפנטן סנסידיילי ולאחרונה גם בפנטן פלוס אחרי האמבטיה.
האבטיה שלו לוקחת כמה דקות אבל עם שמן אמול.
לאחרונה התחילו להיות לו נגעים קטנים מפוזרים גם באזור החזה והכתפיים.
עברתי פה על כמה נושאים שדיברר על האטופיק ובעז"ה ננסה להתקדם עם עוד דברים כמו טיהור אויר, מצעים 100% אולי אם נמצא מזרון מתאים ללול במקום הספוג הרגיל (צהוב שיש כרגע).

החידה שלא נפתרה לי היא- למה דווקא בטיטול וסביבו אין זכר לאטופיק? לכאורה זה היה אמור להיות המקום הכי גרוע- גם קפלי עור, גם לבוש סינטטי?
אולי חכמת ההמון או חכמת ה @גלבוע תסייע?
(מקוה שזה בסדר שתייגתי)
תודה על כל העזרה פה בפורום.

נערך לאחרונה ב:

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
הנה תשובה "לשבר את האוזן"...(פרופ דני בן אמיתי מנהל לשעבר של מחלקת עור בשניידר)
Screenshot_20230804_022848_Chrome.jpg

זו כמובן "תשובה" שטחית על פי חכמת הרפואה הטבעית.
התשובה האמיתית ידועה רק לפני מי שאמר בתורה הקדושה "מחצתי-ואני ארפא..."
וכבר נאמר באיוב (יא.ז) מה שהשיבו צופר "החקר אלו-ה תמצא"?
תגדלו את הילד בבריאות איתנה ורוב נחת אמן

נערך לאחרונה ב:

ריקי שי

משתמש פעיל
ילד בן שנתיים, אטופיק בקיפולי העור- מרפק, ברכיים וכד'.
מטופל במשחת בפנטן סנסידיילי ולאחרונה גם בפנטן פלוס אחרי האמבטיה.
האבטיה שלו לוקחת כמה דקות אבל עם שמן אמול.
לאחרונה התחילו להיות לו נגעים קטנים מפוזרים גם באזור החזה והכתפיים.
עברתי פה על כמה נושאים שדיברר על האטופיק ובעז"ה ננסה להתקדם עם עוד דברים כמו טיהור אויר, מצעים 100% אולי אם נמצא מזרון מתאים ללול במקום הספוג הרגיל (צהוב שיש כרגע).
העניין הוא לא רק קפלי עור אלא גם הזעה.
אבל לעניין האטופיק, בתור לשעברית (כן, יש סוגים שזה עובר בגיל שמונה עשרה-עשרים), עצה שהועילה לי בלילות מגרדים- הייתי מרטיבה מגבות ישנות (הבד כבר רך יותר) וכורכת סביב המפרקים (בעיקר באזור שלהם היתה פריחה) וככה הולכת לישון בנחת, לא מרגישה שום גירוד כמעט, וסוף סוף אפשר לישון...
אני לא מדברת על להרטיב ברמה שזה נוטף, רק שזה רווי לחות. וכמובן, לא בחדר עם מזגן או משהו, כי זה יכול לגרום לצינון אם יש גם אוויר קר בחדר בנוסף לכל המים שנחים על הבן אדם.
ובואפן כללי- בד רטוב (שוב, ברמת לחות, לא סחיטה) שצמוד ממש לאזור (לא חולצה, משהו שכרוך חזק) מאוד מאוד מקל.

אגב, גם התשובה שלהמגיב מעליי מתאימה לזה...
לחות היא אכן אחד הפתרונות הכי טובים להקלה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
העניין הוא לא רק קפלי עור אלא גם הזעה.
אבל לעניין האטופיק, בתור לשעברית (כן, יש סוגים שזה עובר בגיל שמונה עשרה-עשרים), עצה שהועילה לי בלילות מגרדים- הייתי מרטיבה מגבות ישנות (הבד כבר רך יותר) וכורכת סביב המפרקים (בעיקר באזור שלהם היתה פריחה) וככה הולכת לישון בנחת, לא מרגישה שום גירוד כמעט, וסוף סוף אפשר לישון...
אני לא מדברת על להרטיב ברמה שזה נוטף, רק שזה רווי לחות. וכמובן, לא בחדר עם מזגן או משהו, כי זה יכול לגרום לצינון אם יש גם אוויר קר בחדר בנוסף לכל המים שנחים על הבן אדם.
ובואפן כללי- בד רטוב (שוב, ברמת לחות, לא סחיטה) שצמוד ממש לאזור (לא חולצה, משהו שכרוך חזק) מאוד מאוד מקל.

אגב, גם התשובה שלהמגיב מעליי מתאימה לזה...
לחות היא אכן אחד הפתרונות הכי טובים להקלה.
אכן אפשר ממש להשתמש בחבישה רטובה (לחה) ככלי טיפולי עוצמתי מאד להקלה.

אילה ב

משתמש צעיר
ממליצה ללכת לרופא עור טוב
לבת שלי יש אטופיק מגיל חודש
היינו בליווי של חצי שנה עם רופאת עור מעולה בתל השומר
היום אנחנו במצב הרבה יותר טוב ברוך ד'
זה מצריך טיפול במינונים נכונים והרבה קרם לחות - באופן תמידי גם כשהעור במצב טוב
אני משתמשת בDEXERYL - הוא מעולה ונח למריחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה