התייעצות אחרי הרדמה והנשמה-יש לכם נסיון?

ליליאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
במה השיקום במסוד יותר אינטסניבי?

2 טיפולים פסיכולוגים בשבוע.
בריכה פעם בשבוע
קבוצות כנ"ל, אומנות כנ"ל,
כל יום יש 3-6 טיפולים, 5 ימים בשבוע
ריפוי בעיסוק כל יום. כאו כמעט כל יום.
קלינאי תקשורת כל יום או יומיים תלוי.
עו"ס פעם בשבוע למשפחה.
ושוב האנשים שאיתך, משמעותיים מאוד להליך הנפשי
יכולים מאוד לגייס.

ליליאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
וכדאי להפסיק לקרוא לזה מוסד שיקומי
מדברים על מחלקות שיקום בבתי חולים הטובים בארץ
מחלקות שיקום מהמובילות בעולם

משה 05276

משתמש מקצוען
אולי אחרי ניתוחי בטן, לא מכירה.
לכל השאר -
נוירולוגי שזה סופר מורכב ואורתופדי שצריך מכשור -
חד משמעתית ההמלצה הגורפת שלכם לא נכונה.
אני עברתי ניתוח בטן פלוס צלעות
פלוס שבר בעצם הקליבולה
ועשיתי שיקום בבית והיה מוצלח ביותר
וכדאי להפסיק לקרוא לזה מוסד שיקומי
מדברים על מחלקות שיקום בבתי חולים הטובים בארץ
מחלקות שיקום מהמובילות בעולם
אני דיברתי כל הזמן על מוסדות שיקום
ולא על מחלקת שיקום בשיבא

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
נוירולוגי שזה סופר מורכב ואורתופדי שצריך מכשור -
חד משמעתית ההמלצה הגורפת שלכם לא נכונה.
לגמרי נכון מה שאתם כותבים!
אחרי פגיעה אורטופדית או נוירולוגית חובה שיקום במקום מקצועי ואחראי
ככל שיהיה יותר אינטנסיבי כך השיקום יהיה מהיר יותר ויעיל יותר
ובר סיכוי להתגבר על הפגיעה או לפחות למזער נזקים.

אני דברתי על שיקום כללי אחרי הרדמה כשאין פגיעה ספציפית
רק שיקום כללי של הגוף מההרדמה עצמה.

שלא נדע, ושלא נצטרך...

ליליאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פלוס שבר בעצם הקליבולה

אני שמחה לשמוע.
אמן אצל כולם.

באמת כשהשיקום הוא של כח וחזרה לתפקוד בלבד זה כנראה יותר פשוט
מאשר אובדן של תפקודים מורכבים של תנועה, תכנון תנועה, תחושה, נשימה,
שלא לדבר על שפה וקוגניציה או על התאמת פרוטזות...

GBSA

משתמש סופר מקצוען
לגמרי נכון מה שאתם כותבים!
אחרי פגיעה אורטופדית או נוירולוגית חובה שיקום במקום מקצועי ואחראי
ככל שיהיה יותר אינטנסיבי כך השיקום יהיה מהיר יותר ויעיל יותר
ובר סיכוי להתגבר על הפגיעה או לפחות למזער נזקים.

אני דברתי על שיקום כללי אחרי הרדמה כשאין פגיעה ספציפית
רק שיקום כללי של הגוף מההרדמה עצמה.

שלא נדע, ושלא נצטרך...
אני התייחסתי בדיוק לזה בהתחלה,
שכתבתי שלפעמים אחרי הרדמה יש פגיעה עצבית וחולשה עצבית, ולא סתם חולשה כללית, ולכן השיקום צריך להיות משמעותי ואינטנסיבי.

וברור שזה תלוי מקרה, ואם זה רק התאוששות מהחולשה אפשר לעשות גם בבית - אבל בד"כ על זה לא ימליצו שיקום באשפוז.

בכל מקרה שבו יש פגיעה כללית משמעותית יותר (שזה קורה להרבה מבוגרים אחרי הרדמה והנשמה) יש צורך בשיקום אינטנסיבי ובאשפוז.

למח

משתמש פעיל
פלוס שבר בעצם הקליבולה

אני דיברתי כל הזמן על מוסדות שיקום
ולא על מחלקת שיקום בשיבא

שיקום לאחר ניתוח שבר בעצם הבריח​

חזרה לפעילות מלאה כמו לפני השבר לוקחת עד 3 חודשים בדרך כלל1. האורתופד ידריך את המטופל מתי בטוח לחזור לשגרה, כולל הרמת משקלים. אם החזרה מוקדמת מדי, השבר יכול לזוז או שהקיבוע יכול להישבר והטיפול יצטרך להתחיל מהתחלה. כשהשבר בקלביקולה החלים לגמרי, ניתן לשוב לפעילות ספורטיבית ללא מגבלות1.

למח

משתמש פעיל

חזרה לפעילות מלאה כמו לפני השבר לוקחת עד 3 חודשים בדרך כלל1. האורתופד ידריך את המטופל מתי בטוח לחזור לשגרה, כולל הרמת משקלים. אם החזרה מוקדמת מדי, השבר יכול לזוז או שהקיבוע יכול להישבר והטיפול יצטרך להתחיל מהתחלה. כשהשבר בקלביקולה החלים לגמרי, ניתן לשוב לפעילות ספורטיבית ללא מגבלות1.
זה נראה משהו די קל כנגד אחד שהיה מורדם מונשם תקופה ארוכה עם ניתוח בטן מורכב .. וזה חבל למנוע את הטיפול המקצועי וגם אחד שאין לו כוח לזוז אין לו באמת מה לעשות בבית ...לפחות יש לו תעסוקה בבית חולים....ככה שהוא מרויח משתי הצדדים ופיקוח 24 שעות ביום .....
מחפשת כל מידע שיש :
קרוב משפחה (כבן 60)היה מורדם ומונשם במשך כשבוע לאחר ניתוח בטן מורכב שעבר.
ברוך השם התעורר ונושם בכוחות עצמו. הוא בטיפול נמרץ כי יש לו חום
אך עדין ההתאוששות מאד מאד איטית, מתקשר עם השפתים, מחיך,
יש לצין שבסיטי ראש נמצא תקין ב"ה ללא פגיעה כתוצאה מההרדמה הארוכה.
למישהו יש מידע איך אפשר לעזור?
ועוד משהו-
מידע על מקום טוב לשיקום באזור המרכז............(מכבי)

תזכו למצוות!!!!

משה 05276

משתמש מקצוען

אני לא מבין מה אתם רוצים בזה
אני עברתי ניתוח בטן
וניתוח צלעות
על עצם הקליבולה לא ניתחו אלא טופל ע"י פיזיו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה