שיתוף - לביקורת אזעקה והתקף... צחוק.

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
ב"ה

אחרי שעדכנו את הבינה, צ'אט gpt, בהגדרת "חלמאי" לפי ההבנה שלנו: חכם חלמאי עונה תשובות שלא ממין העניין ומגוחכות, שלא פותרות את הבעיה אלא מחמירות אותה ומעלות בת שחוק על השפתיים.

ביקשנו מהבינה לענות לנו על מספר שאלות בענייני אזעקות, במטרה לרכך את הקול הצורמני של האזעקה, ולהוסיף לה ממד של הומור, שכה נצרך ברגעים הללו.
כמו האמירה: ברגע שאתה מתחיל לצחוק אתה סוף סוף מחוץ לסיטואציה ולא בתוכה.
אחרי שאי מי התבטא: אני לא מפחד מהאזעקה, אבל כל אפצ'י מקפיץ אותי.

שאלנו את הצ'אט על הקשר בין קול רעש מלחיץ לבין אזעקה וזו תשובתו:
כששומעים אזעקה, במקום להיבהל, אפשר לדמיין שהיא בעצם "עיטוש" גדול של השמיים, משהו רגעי ולא מאיים. אז, אפשר להגיד בחיוך: "אוי, השמיים התעטשו! בואו ניכנס למרחב המוגן ונחכה שזה יעבור."
המחשבה על אזעקה כמשהו פחות רציני, כמו עיטוש, יכולה להפחית את הלחץ ולהכניס רגע של צחוק לסיטואציה.

שאלה: אם תפגוש טיל, מה תגיד לו?
כמובן! הנה תשובה בסגנון חכמת חלם:
"שלום טיל! אם אתה כל כך מהיר, אולי תוכל לקחת אותי לסופר? אני רוצה לחזור הביתה עם מצרכים לפני שיגמר לי החלב!"

שאלה: מה לעשות בעת אזעקה,
תשובה בסגנון חלמאי:
"בעת אזעקה, אני אקח כיסא, אשב עליו ואמתח את הרגליים – כי אם כבר צריך לברוח, לפחות שיהיה לי נוח בדרך!"

כשהערנו לצ'אט שהתשובה לא מספיק מצחיקה, הוא ענה לנו:
אין בעיה! בואי ננסה לתת תשובה חלמאית יותר מצחיקה ואולי גם קצת יותר מתוחכמת:
"מה לעשות בעת אזעקה? אני ארים את הידיים ואשאל את השמיים: 'אם אני לא צריכה לדאוג, למה אני לא יכולה לקבל פיצה במקום?'"
אבל זה עדיין לא הצחיק אותנו, אז הוא נתן לנו דוגמה נוספת:
"בעת אזעקה, אני אקח את הספר שלי, אעשה לי פופקורן ואגיד לכולם: 'אם זה סוף העולם, לפחות שיהיה לי משהו טעים לקרוא!'"

שאלה: איך להירגע לפני אזעקה:
" לפני אזעקה, אני אקח לי עוגה, אשאל את השכנה אם היא רוצה חתיכה, ואגיד לה: 'אם זה סוף העולם, לפחות נהיה במצב רוח טוב!'"
שאלה: יש עוד דרך להירגע בזמן אזעקה:
" בזמן אזעקה, אני אשים מוזיקה ברקע ואגיד לכולם: 'בואו נעשה מסיבת ריקודים! זה כמו טיסה, רק בלי כיסאות נוחים!'"
שאלה: איך להירגע אחרי אזעקה:
" אחרי אזעקה, אני אכין לי שוקו חם ואגיד: 'זה היה רק חימום לפני המופע, עכשיו אפשר לשתות ולצפות בקטעים מצחיקים!'"

שאלה: איך להירגע תוך כדי אזעקה:
תשובה:

• קפיצה על רגל אחת: "תוך כדי אזעקה, אני פשוט אתחיל לקפוץ על רגל אחת ואגיד לכולם שזה טיפול טבעי בהתקפי חרדה – כי זה בטוח ימשוך את תשומת הלב!"
  • שיחה עם הטלפון: "אני אוציא את הטלפון ואגיד לכל החברים שלי: 'הלו, זו האזעקה? אתם שומעים את זה? זה חינם עכשיו, אני בפגישה עם האוויר!'"
  • ללכת לסופר: "אני אצא לסופר ואגיד, 'אני כאן בשביל הקניות שלי – כי חלב לא מחכה לאף טיל!'"
  • אימון יוגה: "אני אשב ואגיד לעצמי: 'אם הטילים לא יכולים לגעת בי, לפחות אני יכול להרגיש שאני באי של שקט!'"
אחרי אזעקה:
  • סדנת צחוק: "אחרי אזעקה, אני אקבץ את כל השכנים ואגיד להם שיש סדנת צחוק – כי אחרי כל זה, אנחנו צריכים להוציא את כל האנרגיה הזו החוצה!"
  • ספורט לא מסודר: "אני אתחיל לעשות ספורט לא מסודר – קפיצות, ריצות, הכל! כי מה זה חשוב אם נראית כמו ליצן, העיקר שהלב יפחד פחות!"
  • הכנת פשטידה: "אני אכין פשטידה ואגיד שזו 'פשטידת ההצלה' – כי אחרי אזעקה, כל פשטידה היא נס!"
  • שיחה עם השולחן: "אני אשב עם השולחן שלי ואגיד לו: 'היו לך ימים יותר טובים, נכון? אבל לפחות אתה כאן לצדי!
שאלה: איך עוברים למצב שינה אחרי אזעקה?
תשובה חלמאית: "אחרי אזעקה, אני פשוט אתחיל לספור כבשים – אבל לא סתם כבשים, אלא כבשים שעושות יוגה! ככה אני יודע שהם רגועים ומוכנים לעזור לי לישון."
שאלה: איך עוברים למצב שינה אחרי אזעקה?
תשובה חלמאית: "אני אשים על השולחן מזרן עם פיצה ואלך לישון על זה – כי אם כבר יש פיצה, אני בטוח שאצליח לחלום עליה!"

שאלה: אם אני באדרנלין ואני חכמת חלם, מה ירדים אותי?
תשובה חלמאית: "אם אני באדרנלין, אני פשוט אקח שואב אבק ואשאל אותו אם הוא רוצה לשאוב לי את האדרנלין! כי אם אני לא יכול לישון, לפחות אני יכול להרגיש שהמקום נקי!"

שאלה: אם שמעתי בום חזק, מה ירגיע אותי כאן בעיר חלם?
תשובה חלמאית: "אני אכנס למיטה ואשים כרית על הראש, ואגיד לכולם שאני עושה ניסוי על איך לספוג רעשים – כי אם אני לא שומע, זה לא קיים!"

שאלה: אם שמעתי אפצ'י חזק, מה ירגיע אותי כאן בעיר חלם?
תשובה חלמאית: "אני פשוט אקח לי קפה ואגיד לקפה: 'תשמע, אתה צריך לעבוד שעות נוספות היום – אני צריך אותך כדי לעבור את זה בקלות!'"

תודה לצ'אט על התשובות, מקווה שהעליתם בת צחוק על השפתיים, מקווה שהתחברתם לרוח הדברים, גם אם הרוח הזאת היא עיטוש גדול של השמיים.

תכניסו רגע של צחוק לסיטואציה.

(*מאמר מעובד על סמך תשובות צ'אט לשאלות שיצרנו)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה