אומנות מודרנית

פרפר סגול

משתמש מקצוען
להימנע זה בסדר אבל מפה ועד להגיד שזה חסר תוכן.... זה בעצם להגיד "אני לא מבין את זה אז אני פשוט אזלזל בזה'

צר לי, אבל לא.
יש אומנות מודרנית מושקעת, עם הרבה חשיבה ויצירתיות ולגביה הדברים נכונים.
אבל, סגנון של ארבעה ריבועים אדומים על קנבס עם נקודה שחורה במרכז, לא קונה אותי.

זה כמו להגיע למסעדה ולקבל מלפפון עם עיגול מדויק של מיונז וגרגר מלח עליו.
או קי, יצירתי ומחיב חשיבה, אבל לא בשביל זה מגיעים למסעדה.

שני זאת אני :)

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
להימנע זה בסדר אבל מפה ועד להגיד שזה חסר תוכן.... זה בעצם להגיד "אני לא מבין את זה אז אני פשוט אזלזל בזה'
נכון.
אבל מצד שני הרבה ניסויים של אמנות ריקה באמת, שגרפה אחריה עדר עיוורים, מעידה שאי אפשר להתעלם משרלטנים שרוכבים על הגב שלה, ולרוב האנשים שלא מבינים באמנות, היא ריקה לעיניים שלהם.
ופה הענין נושק לאמנות שעומדת בזכות עצמה או בזכות פרשניה שכבר דנו בו הרבה...

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי

גוגלית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
עקבתי משועשעת אחרי ההודעות באשכול,
כל כך חיכיתי לאיזה פאנצ' טוב.
אבל עוד ניסוי? חלאס.
ולהמשיך לאחוז בקרנות מזבח האמנות...
ניתוחי מתים.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכון.
אבל מצד שני הרבה ניסויים של אמנות ריקה באמת, שגרפה אחריה עדר עיוורים, מעידה שאי אפשר להתעלם משרלטנים שרוכבים על הגב שלה, ולרוב האנשים שלא מבינים באמנות, היא ריקה לעיניים שלהם.
ופה הענין נושק לאמנות שעומדת בזכות עצמה או בזכות פרשניה שכבר דנו בו הרבה...

תני דוגמה לאמנות *כתובה* כזאת. שהיא ריקה מתוכן.

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
כל כך חיכיתי לאיזה פאנצ' טוב.
האמת שגם אני.
עקבתי אחרי האשכול ביותר משעשוע, זה היה לגמרי בעניין. ואם הייתי סוציולוגית, ותמיד הבטחתי לעצמי שאהיה, הייתי עושה מזה מחקר.
אבל אני לא סוציולוגית. רק מפתחת תוכנה שמנסה גם להיות סופרת. ולפעמים מערבבת את שתי הנוסחאות ביחד ובודקת מה יוצא.
יוצא חמישה עמודי פרוג מלאים בנון-סנס, אבל לפעמים דווקא הנון-סנס הזה מרתק.
תודה שהייתם עימנו. סליחה ומחילה מכל הנפגעים/עות, התנצלות כנה מכל מי שלא הצליח למצוא אף לא טיפה אחת של מסר בתוך הים הזה.
נמשיך להיות איתכם בעוד דיונים מחכימים ומרתקים. תודה שהייתם עימנו.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תני דוגמה לאמנות *כתובה* כזאת. שהיא ריקה מתוכן.
לא דיברנו על 'כתובה', והדוגמאות שרצו (בראש...) היו ללא מילים.

אבל כן זוכרת שמזמן כשהייתי בט', בת בכיתה עשתה תכנית, והיה בה שיר שלם וחריזה משובחת, של גיבובי מילים ללא משמעות.
זאת היתה אמנות בעיני, הקצב, החריזה. אבל לא היה בו תוכן ממשי.

יכול להיות שבדוגמא שהבאתי האמנות היא לא הכתיבה, אלא הצורה בה היא הובאה, ולכן זה לא נקרא אמנות כתובה.

מרים ליף

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ישנה אמנות מודרנית כתובה או במונח המקצועי קונספטואלית.
יפה? לא יפה?
תלוי בתוכן בתיזמון בצורת ההגשה ועוד.
רוצות לראות אמנות מודרנית חרדית?
1. אתן מוזמנות מחר יש תערוכה בבית שמש של בית ספר לאמנות "סטארט" בבית שמש-
2. ובאלול תהיה תערוכה שהוא מיזם פרטי בבני ברק. מוזמנות להרשם-
https://www.prog.co.il/threads/פרויקט-יוצר-ערב-יצירה-חדש-הזמנה-ליצירה.457774/#post-6619554
יש אמנות מודרנית טובה!
ואפילו יש ניצני אמנות חרדית מודרנית טובה!
WhatsApp Image 2019-07-01 at 4.21.54 PM.jpeg

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אם שירי נשיא שם, כבר שווה!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לא דיברנו על 'כתובה', והדוגמאות שרצו (בראש...) היו ללא מילים.

אבל כן זוכרת שמזמן כשהייתי בט', בת בכיתה עשתה תכנית, והיה בה שיר שלם וחריזה משובחת, של גיבובי מילים ללא משמעות.
זאת היתה אמנות בעיני, הקצב, החריזה. אבל לא היה בו תוכן ממשי.

יכול להיות שבדוגמא שהבאתי האמנות היא לא הכתיבה, אלא הצורה בה היא הובאה, ולכן זה לא נקרא אמנות כתובה.

באשכול הזה ניסו להגחיך אמנות מודרנית כתובה ואהדה ציבורית אליה. כיוון שלא הבנתי מה המקור אותו מנסים להגחיך, לא הצלחתי להנות מהניסוי החברתי.

ממה שקורה סביבי, האמנות הכתובה שזוכה לאהדה ציבורית, היא אמנות ברורה מאד, מלאת תוכן, ניתנת לפרשנות ובעלת משמעות.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ישנה אמנות מודרנית כתובה או במונח המקצועי קונספטואלית.
יפה? לא יפה?
תלוי בתוכן בתיזמון בצורת ההגשה ועוד.

נראה שהשאלה של @רותי קפלר היתה על כתיבה טהורה, ולא על מוסיקה וציור חי על הבמה.

עריכה: רואה שהגבת הודעה לפני.

נערך לאחרונה ב:

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
באשכול הזה ניסו להגחיך אמנות מודרנית כתובה ואהדה ציבורית אליה. כיוון שלא הבנתי מה המקור אותו מנסים להגחיך, לא הצלחתי להנות מהניסוי החברתי.

ממה שקורה סביבי, האמנות הכתובה שזוכה לאהדה ציבורית, היא אמנות ברורה מאד, מלאת תוכן, ניתנת לפרשנות ובעלת משמעות.
לא חושבת שהם התכוונו לאמנות כתובה, גם לא 'להגחיך' אותה ואת האהדה אליה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לא חושבת שהם התכוונו לאמנות כתובה, גם לא 'להגחיך' אותה ואת האהדה אליה.

אז למה כן? החכימיני נא.

כי אם לא מדובר על אמנות כתובה, היו אמורים לפתוח בפורום המאיירים אשכול ובו דף לבן עם עיגול אדום באמצעו, ושם לערוך את הניסוי.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אז למה כן? החכימיני נא.

כי אם לא מדובר על אמנות כתובה, היו אמורים לפתוח בפורום המאיירים אשכול ובו דף לבן עם עיגול אדום באמצעו, ושם לערוך את הניסוי.
לכן זה לא היה כל כך מוצלח הניסוי.
כולנו השתתפנו כסוג של בדיחה ולא כי אכן חשבנו שאמנות נסתרת נחבאת בהודעת קוד השגיאה.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה