עזרה אולי נצליח לשנות את העולם

פרנציסקה

משתמש רשום
כשמקום נקי לגמרי אז בדרך כלל לא זורקים משהו, ואם כבר מלוכלך אז לא אכפת ומוסיפים עוד לכלוך.
הראשון שזורק במקום נקי זה בדרך כלל מתוך חוסר ריכוז, ואחריו כבר כולם אומרים נו ממילא הרצפה פה זבל.
מה שאני רוצה לומר זה דבר אחד, אם יש מקום שרק לכלוך אחד או שנים על רצפה - מצוה גדול להרים אותם אפילו שלא אתה זרקת, כי בזכותך לא יהיה עוד יותר ערימות מאנשים שיבואו אחרי זה

שושנה שרה

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
בלת"ק
רק מעדכנת שלשנות את העולם לא נצליח,
גם אם יהיה פה עכשיו אשכול של 20 עמודים וכולם מלאים בהסכמה כמה ההתנהגות הנ"ל בזויה
בפועל לא תראו שינוי...
לכולם קל לדבר... הבעיה מתחילה כשצריך להתחיל לעשות...

עלום

משתמש רשום
בתור ציבור שהתחנך לתורה ומצוות (וב"ה שזה כך) לפעמים אנחנו רואים את החיים בתור מותר ואסור מצווה ועונש ודבר שלא מוגדר ממש ככה יש נטייה לזלזל בו

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
הדרך היחידה לשנות את העולם היא לדאוג לשפר את ההתנהגות שלנו ושל ילדינו.
כאשר היו ילדי קטנים (לפני כ-40 שנה) בנו גינה יפיפיה מול הבית שלנו, וזכורני כמה נדהמתי לראות איך משפחות נורמטיביות השאירו אחריהן אשפה מתגלגלת כשעזבו את המקום בערב. לא יכולנו לשאת זאת, ויחד עם ילדינו היינו אוספים את ה'אוצרות האבודים' וזורקים אותם לפח. (ברור שהאשפה שלנו הגיעה לפח בדרך הישרה ולא דרך הרצפה...)
האמת, לא ביצעתי סקר מה נשאר היום אצל ילדי והלאה אצל נכדי מהחינוך הזה...

מישהי דרמטית

משתמש צעיר
אני מאז שהייתי קטנה היה ברור לי שאסור לזרוק זבל על הריצפה (אמרו לי שמי שזורק משהו על הריצפה 40 יום התפילה שלו לא מתקבלת...)
גם כל הסביבה שלי תמיד השגיחה על הסביבה.

(אולי לכן קצת הרבה קשה לי להבין כאלו שכן זורקים, כאילו, מה אתה לא יכול לחכות עד הפח?)

שושנה שרה

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אין לי מושג.
אבל זה עבד, עובדה...
(היום אני יודעת שזה שטות אבל עד כיתה ח' הייתי בטוחה שזה אמת...)
לא אהבתי...
לא יפה לקשקש לילדים...
במיוחד שהם מאמינים לכל דבר שמבוגר אומר כאילו זה תורה מסיני

יאיר צ

משתמש פעיל
1687635089084.png

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק חלקי.....
הבסה של הנושא הזה....
שגם אם כל העולם יתחנך וכו'
מספיק אחד לא מחונך וישר נחשוב שכולם חזרו לסורם / לא מחונכים....
מסכימה לגמרי.
הילדים שלים יודעים שמקומן של עטיפות האיגלו - בפח. אפילו בן השנה וחצי מושיט לי את העטיפה הריקה, ואומר לי: פח.
אבל מה, מספיק שפעם אחת מגיעה חברה ומשליכה את העטיפה שלה על הרצפה (או - למקפיא. גיליתי באקראי שהמקפיא נפתח. אחרי בירור - מצאתי שם מצבור עטיפות...), כדי להתחיל מחדש שוב את החינוך (ילדים קטנים).
אני נוזפת מיד, ומזהירה שאין יותר איגלואים, אם העטיפות לא בפח - אבל הנזק נעשה. בדוק ומוכח.
אגב, זה לא סותר שאחרי החרוחה הסביבה נראית פוגרום, והקטן מאותת על סיום ארוחתו ע"י הפיכת הצלחת על תכולתה (במקרה הטוב- על מגש האוכל. ברוב המקרים - על הרצפה). אבל עטיפות - לפח. בבית ובחוץ.

נערך לאחרונה ב:

מישהי דרמטית

משתמש צעיר
מסכימה לגמרי.
הילדים שלים יודעים שמקומן של עטיפות האיגלו - בפח. אפילו בן השנה וחצי מושיט לי את העטיפה הריקה, ואומר לי: פח.
אבל מה, מספיק שפעם אחת מגיעה חברה ומשליכה את העטיפה שלה על הרצפה (או - למקפיא. גיליתי באקראי שהמקפיא נפתח. אחרי בירור - מצאתי שם מצבור עטיפות...), כדי להתחיל מחדש שוב (ילדים קטנים).
אני נוזפת מיד, ומזהירה שאין יותר איגלואים, אם העטיפות לא בפח - אבל הנזק נעשה. בדוק ומוכח.
אגב, זה לא סותר שאחרי החרוחה הסביבה נראית פוגרום, והקטן מאותת על סיום ארוחתו ע"י הפיכת הצלחת על תכולתה (במקרה הטוה- על מגש האוכל. ברוב המקרים - על הרצפה). אבל עטיפות - לפח. בבית ובחוץ.
זה לא רק בניקיון.
גם בחציית כביש רק במעבר חציה וכדומה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה