דגים אוהבים סלמון מעושן? מתכון לסלמון מעושן וכרוב עם רוטב שום בטורטיה!

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יצא לי באיזשהו אירוע יוקרתי לטעום מתוך ערמות של סושי וכל מיני דגים חיים, סלמון מעושן בטורטיה בטעם של עוד!!!

כששבתי מהארוע ידעתי שזה המתכון הבא.
הכיוון היה די ברור, וההצלחה מושלמת אף ללא ניסוי וטעייה.

יש לציין שגם אי מי מבני הבית ששנאו סלמון מעושן, משתגעים על המתכון הזה, הרי הוא לפניכם!

חומרים:
- חצי חבילת טורטיות עדיף קטנות.
-100 גרם סלמון מעושן, כדאי לבחור של חברה טובה!
- כ - 200 גרם כרוב קצוץ, לדעתי טעים יותר כרוב וגזר קצוצים, [אם כי בתמונות תראו כרוב סגול, מה לעשות זה מה נשאר משבת:rolleyes:]
-רוטב שום, של אוסם או כל חברה משובחת אחרת.

ההכנה:
* מניחים טורטיה במחבת על אש נמוכה עליה מניחים פיסות דג סלמון מעושן ומעליהם כרוב.
20200512_172354.jpg

מוסיפים רוטב שום.

20200512_180017.jpg

הטורטיה צריכה להתחמם כך היא נהיית קראנצ'ית וסופגת מטעמי הדג והרוטב.

לאחר דקה שתים כשהיא מנוקדת במעט נקודות שחומות מלמטה מגלגלים אותה, נותנים לה עוד כמה שניות והופ, לצלחת.

אפשר לחתוך אותה למעויינים או לאכול אותה בשלמותה!
20200512_172724.jpg

בתאבון!

לילי 1

משתמש מקצוען
מתכון לרוטב שום משובח-
מפעילים את הבלנדר על מהירות גבוהה עם ביצה אחת. מניחים בפתח כוס חפ מנוקבת מלאה שמן, במטרה לזרזף באיטיות.
אחרי שתי דקות, כשמתקשה(הנה לכם מיונז) מוסיפים ככל העולה על דעתכם. דבר ראשון, כמה וכמה שיני שום. אם יש לכם עדיין שום טרי, תנצלו אותו פה. מלח, כמובן,חרדל,צילי,סוכר,סויה, אבקת בצל-הכל זורם
אם מתקבל מדי סמיך אפשר להוסיף קצת מים.
בשישי האחרון הכנתי עם כל הנל ויצא טעים טעים טעים
עריכה, @מטאלי הזכיר.ה לי- כף או שתיים חומץ יוסיפו הרבה

נערך לאחרונה ב:

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מתכון לרוטב שום משובח-
מפעילים את הבלנדר על מהירות גבוהה עם ביצה אחת. מניחים בפתח כוס חפ מנוקבת מלאה שמן, במטרה לזרזף באיטיות.
אחרי שתי דקות, כשמתקשה(הנה לכם מיונז) מוסיפים ככל העולה על דעתכם. דבר ראשון, כמה וכמה שיני שום. אם יש לכם עדיין שום טרי, תנצלו אותו פה. מלח, כמובן,חרדל,צילי,סוכר,סויה, אבקת בצל-הכל זורם
אם מתקבל מדי סמיך אפשר להוסיף קצת מים.
בשישי האחרון הכנתי עם כל הנל ויצא טעים טעים טעים
יפה.
לדעתי מעט חומץ יוסיף.
ובמקום שום ממש, אפשר להוסיף אבקת שום שפחות תהא מורגשת כחתיכות משום כתוש.
אגב, נראה לי שיש איזשהם עלים שמוסיפים שם אין לי מושג מהם.

לילי 1

משתמש מקצוען
יפה.
לדעתי מעט חומץ יוסיף.
ובמקום שום ממש, אפשר להוסיף אבקת שום שפחות תהא מורגשת כחתיכות משום כתוש.
אגב, נראה לי שיש איזשהם עלים שמוסיפים שם אין לי מושג מהם.
חומץ - לגמרי.
פשוט שכחתי, מקווה שעוד אפשר לערוך.
למרות שאם שמים כמות נדיבה של חרדל אז אין צורך. (אני לא אוהבת)
השום נטחן היטב בבלנדר ולא הייתי מוותרת עליו. להיפך, במקרה הזה יש הבדל משמעותי בין שום טרי לכתוש

ציפס קידס

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
צילום מקצועי

אולי מעניין אותך גם...