דרוש מידע אוגר. איך מגדלים בלי לשלם

avi++

משתמש מקצוען
נשגב מבינתי הייאך יתכן שמקודם רצית שחתולה תאכל אותה ועכשיו אתה ''מרחם'' שהיא כלואה.
יש מושג של המתת חסד, בבעלי חיים זה אפילו מצווה

אם אין לכם כח לגדל חיית מחמד, תעשו לכם ולה טובה, פשוט אל תקנו אותה, כבר קניתם? תעיפו אותה הלאה, אנחנו מצווים על ''צער בעלי חיים'', תאמינו לי, זה לא כיף

פרוגינית

משתמש פעיל
צילום מקצועי
איזה תגובות מזעזעות!!
צער בעלי חיים.למה לשחרר לחתולה?! תמסרו אותה לא חסר משפחות שישמחו לקבל אותה.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אוגר זו חיה קטנה ומאד פחדנית, בבית טוב היא גודלת מאושרת. בחוץ הם לא שורדים הרבה זמן.. אולי תקראו קצת ותחכימו בנושא.
נשגב מבינתי הייאך יתכן שמקודם רצית שחתולה תאכל אותה ועכשיו אתה ''מרחם'' שהיא כלואה.
חושב שעדיף שחתול יטרוף אותה בחוץ, בלי שום קשר לפעולות של בני אדם, מאשר שהיא תהיה בבית סגור שבו פעולות של בני אדם יגרמו לה סבל.
אני מכיר היטב את בעל החיים הנ״ל, אבל צר לי לומר... רוב בעלי החיים, גם האוגר, יעדיפו את החופש.
אני מדגיש. אני לא ׳מרחם׳ על בעל החיים, אבל אני בהחלט חושב שפעולה אקטיבית שמצערת את בעל החיים (כדוגמת מה שקורה בבתים מרובי ילדים שאליהם נכנס בטעות אוגר) גרועה הרבה יותר מהסרת אחריות ושחרור בעל החיים להתמודד מול איתני הטבע.
התגובה שלי הייתה ביחס למשפחה שהחזקת בעל החיים נכפתה עליהם, ואני בהחלט חושב שבמצב הזה - הפיתרון הטוב ביותר הוא הסרת אחריות ושחרור לטבע. למסור את בעל החיים למשפחה אחרת, הוא פיתרון לא טוב בעיניי מפני שהוא עדיין מחייב באחריות מסוימת, ובדרך כלל - מה שיקרה אצל המקבל, לא יהיה טוב יותר מהפיתרון שהצעתי.
דרך אגב: המתת בעל חיים לא נחשבת צער בעלי חיים. לעומת זאת, כליאה - במקרים רבים נחשבת בהחלט לצב״ח.

פרוגינית

משתמש פעיל
צילום מקצועי
חושב שעדיף שחתול יטרוף אותה בחוץ, בלי שום קשר לפעולות של בני אדם, מאשר שהיא תהיה בבית סגור שבו פעולות של בני אדם יגרמו לה סבל.
אני מכיר היטב את בעל החיים הנ״ל, אבל צר לי לומר... רוב בעלי החיים, גם האוגר, יעדיפו את החופש.
אני מדגיש. אני לא ׳מרחם׳ על בעל החיים, אבל אני בהחלט חושב שפעולה אקטיבית שמצערת את בעל החיים (כדוגמת מה שקורה בבתים מרובי ילדים שאליהם נכנס בטעות אוגר) גרועה הרבה יותר מהסרת אחריות ושחרור בעל החיים להתמודד מול איתני הטבע.
התגובה שלי הייתה ביחס למשפחה שהחזקת בעל החיים נכפתה עליהם, ואני בהחלט חושב שבמצב הזה - הפיתרון הטוב ביותר הוא הסרת אחריות ושחרור לטבע. למסור את בעל החיים למשפחה אחרת, הוא פיתרון לא טוב בעיניי מפני שהוא עדיין מחייב באחריות מסוימת, ובדרך כלל - מה שיקרה אצל המקבל, לא יהיה טוב יותר מהפיתרון שהצעתי.
לא חסרות משפחות שיטפלו בה יפה.
אתה בעצם טוען שעדיף לזרז לה את המוות? אתה ישר מדלג על אופציה נחמדה.

שישפן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
דרך אגב: המתת בעל חיים לא נחשבת צער בעלי חיים. לעומת זאת, כליאה - במקרים רבים נחשבת בהחלט לצב״ח.
יש גם אנשים עם חיים לא קלים, השיטה שלך מסוכנת..

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
לא חסרות משפחות שיטפלו בה יפה.
ברור. אבל ברוב הפעמים, כולנו יודעים שזה לא ככה.
אני באופן אישי הייתי בכמה בתים שמגדלים חיות מחמד. המציאות עצובה, מה לומר... גם אם בני המשפחה נחמדים לבעלי החיים, מה קורה כשהבני דודים באים?!
אתה בעצם טוען שעדיף לזרז לה את המוות? אתה ישר מדלג על אופציה נחמדה.
לא מדלג, אבל גם לא חושב שצריך להתאמץ כל כך למצוא לה בית חם ומלטף. אם יש איזה קרוב שסומכים עליו ויודעים שבעל החיים יהיה מוגן ושלו אצלו - סבבה, אבל אם צריך בשביל זה להפוך את העולם, אין שום חובה הלכתית או מוסרית להימנע משחרור בעל החיים.

פרוגינית

משתמש פעיל
צילום מקצועי
בחזרה לפות האשכול:
אח של גיסי קנה זוג שהמליט וכל פעם כשהיה צורך הוא היה מביא לחנות כמה אוגרים בעד אוכל/נסורת/משחקים
לא שילם על האוגרים מעברת להוצאה ראשונית....
נכון, מי שמביא לחנות אוגרים מביאים לו בתמורה אוכל ונסורת.

פרוגינית

משתמש פעיל
צילום מקצועי
ברור. אבל ברוב הפעמים, כולנו יודעים שזה לא ככה.
אני באופן אישי הייתי בכמה בתים שמגדלים חיות מחמד. המציאות עצובה, מה לומר... גם אם בני המשפחה נחמדים לבעלי החיים, מה קורה כשהבני דודים באים?!

לא מדלג, אבל גם לא חושב שצריך להתאמץ כל כך למצוא לה בית חם ומלטף. אם יש איזה קרוב שסומכים עליו ויודעים שבעל החיים יהיה מוגן ושלו אצלו - סבבה, אבל אם צריך בשביל זה להפוך את העולם, אין שום חובה הלכתית או מוסרית להימנע משחרור בעל החיים.
אז איזה יופי שהיום לא צריך להפוך את העולם בשביל זה יש את אתר 'אגורה' בלחיצת כפתור משפחה אחרת מגיעה לקחת אותה.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
יש גם אנשים עם חיים לא קלים, השיטה שלך מסוכנת..
זו הוצאת דבריי מהקשרם, כי דיברתי על שחרור לטבע ולא על המתה.
ובכל מצב, ההשוואה לא במקומה.
קדושת החיים, זהו מושג שנוגע לחייהם של בני אדם. לא לחייהם של בעלי חיים. לבני אדם אסור לפגוע בעצמם, ויש לנו ציווי לשמור על חיי אדם אפילו במחיר של חילול שבת ועבירות חמורות אחרות.
בעלי חיים לעומת זאת, אינם נכללים בכלל האמור, ואיננו מצווים להחיות אותם. רק שלא לצער, ומיתה אינה בכלל צער.
אבל זו כבר סטייה חמורה מדי מנושא האשכול. אמרתי את דבריי, הבעתם מחאה גדולה, סבבה. אפשר לחזור לאוגרים, ולפתרונות למשפחה המתמודדת עמם. מי שמעוניין להביע מחאה, יכול להוסיף סמיילים זועמים או לנאץ אותי בהודעה פרטית.
בכל מצב, אני עורך את ההודעה הראשונה, כי היא מעוררת אמוציות וזו לא הייתה המטרה שלי. דבריי נאמרו בהומור, למי שלא הבין.

שישפן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זו הוצאת דבריי מהקשרם, כי דיברתי על שחרור לטבע ולא על המתה.
ובכל מצב, ההשוואה לא במקומה.
קדושת החיים, זהו מושג שנוגע לחייהם של בני אדם. לא לחייהם של בעלי חיים. לבני אדם אסור לפגוע בעצמם, ויש לנו ציווי לשמור על חיי אדם אפילו במחיר של חילול שבת ועבירות חמורות אחרות.
בעלי חיים לעומת זאת, אינם נכללים בכלל האמור, ואיננו מצווים להחיות אותם. רק שלא לצער, ומיתה אינה בכלל צער.
אבל זו כבר סטייה חמורה מדי מנושא האשכול. אמרתי את דבריי, הבעתם מחאה גדולה, סבבה. אפשר לחזור לאוגרים, ולפתרונות למשפחה המתמודדת עמם. מי שמעוניין להביע מחאה, יכול להוסיף סמיילים זועמים או לנאץ אותי בהודעה פרטית.
בכל מצב, אני עורך את ההודעה הראשונה, כי היא מעוררת אמוציות וזו לא הייתה המטרה שלי. דבריי נאמרו בהומור, למי שלא הבין.
פעם הבאה אל תכתוב ב'הומור' כי יש אנשים שיכולים לקחת את זה בכיוון לא נכון.
בכל מקרה שיהיה שבת שלום.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
מצות והלכת בדרכיו מה הוא רחום אף אתה רחום (ונאמרה גם לגבי בע"ח)
לא חושב שזה נוגד, אבל לא מתווכח.
דרך אגב אוהב את הסיפור אשליה לא יכול לכתוב שם :eek:
תודה!
אני פוגש את הלייקים שלך וזה מספיק, אבל אם יש לך הערה שהיא קצת יותר מזה - אתה תמיד יכול להגיב כאן:

שרי רוז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שלום וברכה
הסבתא הצדיקה קנתה לבקשת הנכד זוג אוגרים.

אחד מהם כבר מת.
השניה גדלה לתפארת.

אני לא מעוניין שהאוגרת תהפוך לעוד הוצאה.

יש דרך לגדל אותם בלי לקנות כלובים מפוצצים, בקבוקי מים. מקלות יקרים משחקים מהודרים?

קראתי באתרים, והם הסבירו לי שבלי כל הנ"ל האוגרת תהפוך לגוש עצבים בעל שינים וציפורניים חדות.

כרגע שמנו אותה בדלי.
מסכימים לה להתרוצץ במרפסת מידי פעם.
שמנו לה מלא סוגי (נראה לי קוראים לזה) דגנים. עדשים אדומות. זרעי צ'יה גריסים וכו'.
הבאתי לה כמה ענפים מהרחוב שתוכל לכרסם.
מלאנו את הדלי בטישו
ומנסים לתת לה מים פה ושם.
גילוי נאות. נראה שאותי היא ממש לא אוהבת.
היא לא באה שאני מושיט לה יד, ואף מחפשת דרך מוצא להגיע לרצפה כשאני בכל זאת מרים אותה.

יש דרך לגדל אותם בלי לשלם ריבית?

תודה מראש
אם אתם מסתבכים נשמח ממש לאמץ אותה!

יש שדה

משתמש פעיל
שלום וברכה
בין הזמנים. אין מחשב. ואז חוזרים לעבודה ופוגשים כל כך הרבה תגובות.

אז ראשית: תודה ע-נ-ק-י-ת!!! לכל מגיב ולכל מי שרצה להגיב.

שנית: פעם ראשונה ששאלה שלי הופכת לאשכול כזה ארוך. אני שוקל לאמץ סוס:)

ולגופו של ענין.

אני מאוד מעוניין בגידול בעלי חיים.

אך היו לי שתי מכשולים.
המכשול הראשון, הכסף.
המכשול השני, הקירבה

את הכסף נראה שאיך שהוא פתרנו. לפי כל ההצעות פה אני בסדר.
אני שם אותה בדלי. אמנם הוא קטן, אך אני משתדל לשחרר אותה הרבה במרפסת. (גם כשהיא במרפסת, משום מה היא רצה אל תוך הדלי.)
אוכל אנו שמים לה מכל המינים והסוגים. היא לא אוכלת יותר מידי. מקווה שהיא בכלל אוכלת.
שתיה אני לא באמת יודע מה לעשות. אנחנו שמים לה ענבים. ואני שופך לה לתוך חצי צינור של מגנטים קצת מים, אך נראה שהיא מתרחקת ממנו.

עד כאן לחלק של ה-חיית

עכשיו לחלק של המחמד

אני לוקח אותה על הידים והיא רק מתרוצצת ומנסה לרדת. אני מרגיש כאילו אני סתם מתעלל בה כשאני לוקח אותה על הידים. איך נייתןלהינות ממנה חוץ מלהביט בה?
ובכלל אני כל הזמן צועק על עצמי "תן לה לשבת בכלוב במקום המוגן שלה"

חשבתי אולי להביא עוד אחד. אבל אז צריך עוד כלוב וכו'.

תודה על העבר והעתיד

שישפן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שלום וברכה
בין הזמנים. אין מחשב. ואז חוזרים לעבודה ופוגשים כל כך הרבה תגובות.

אז ראשית: תודה ע-נ-ק-י-ת!!! לכל מגיב ולכל מי שרצה להגיב.

שנית: פעם ראשונה ששאלה שלי הופכת לאשכול כזה ארוך. אני שוקל לאמץ סוס:)

ולגופו של ענין.

אני מאוד מעוניין בגידול בעלי חיים.

אך היו לי שתי מכשולים.
המכשול הראשון, הכסף.
המכשול השני, הקירבה

את הכסף נראה שאיך שהוא פתרנו. לפי כל ההצעות פה אני בסדר.
אני שם אותה בדלי. אמנם הוא קטן, אך אני משתדל לשחרר אותה הרבה במרפסת. (גם כשהיא במרפסת, משום מה היא רצה אל תוך הדלי.)
אוכל אנו שמים לה מכל המינים והסוגים. היא לא אוכלת יותר מידי. מקווה שהיא בכלל אוכלת.
שתיה אני לא באמת יודע מה לעשות. אנחנו שמים לה ענבים. ואני שופך לה לתוך חצי צינור של מגנטים קצת מים, אך נראה שהיא מתרחקת ממנו.

עד כאן לחלק של ה-חיית

עכשיו לחלק של המחמד

אני לוקח אותה על הידים והיא רק מתרוצצת ומנסה לרדת. אני מרגיש כאילו אני סתם מתעלל בה כשאני לוקח אותה על הידים. איך נייתןלהינות ממנה חוץ מלהביט בה?
ובכלל אני כל הזמן צועק על עצמי "תן לה לשבת בכלוב במקום המוגן שלה"

חשבתי אולי להביא עוד אחד. אבל אז צריך עוד כלוב וכו'.

תודה על העבר והעתיד
צריך להרגיל אותה לידיים ואז יהיה לך איתה יותר נחמד..כמובן שבעדינות ולהרים לעיתים יותר קרובות. תמיד תשימו לב שהיא שותה

יוסף בן שאול

משתמש רשום
יש מושג של המתת חסד, בבעלי חיים זה אפילו מצווה

אם אין לכם כח לגדל חיית מחמד, תעשו לכם ולה טובה, פשוט אל תקנו אותה, כבר קניתם? תעיפו אותה הלאה, אנחנו מצווים על ''צער בעלי חיים'', תאמינו לי, זה לא כיף
אין מושג של המתת חסד בבעלי חיים גם אם הם מאוד סובלים ככתוב בספר יהושע (למרות שוויטרינרים עושים את זה הרבה הם קוראים לזה להרדים...)
נשגב מבינתי, היאך ייתכן שכליאת בעל החיים היא הרחמים, בעוד ששחרורו לטבע - והשארתו להשגחת הקב״ה בלבד, הם הנוגדים את הרחמים.
האמינו לי, עם כל הסכנות שבחוץ - בעל החיים ישמח להיות שם, ולא לשמש חיית מחמד כלואה.
אתה צודק שאתה משחרר אותו בטבע שבו גדלים כל האוגרים, ולא ליד הפח ברחוב שאיזה ילד יהרוג אותו או חתולים יאכלו אותו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה