שיתוף - לביקורת אבא, אמא, למה?

sh.t.down

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
בס"ד

ככה זה כשלומדים דברים, הסבירה לי אמא.

ככה זה כששואלים שאלות, אמר לי אבא.

קר לי. אולי זה לא רעיון כל כך טוב לשאול. אבל כל כך רציתי לדעת!, התופעה הזו הדהימה אותי, לפני כמה ימים, כשראיתי אותה, נשביתי בקסמה. איך זה קורה? למה זה קורה?.

זה היה כל כך עוצמתי, לא יכולתי לכלוא את השאלה שלי בפנים, ניסיתי לחפש בספרים בבית, אבל כולם העלו את אותה שאלה ששאלתי אני ולא כתבו תשובה. המשפט האחרון בכל ספר היה זהה.

צא להתבונן

יצאתי, לקחתי איתי את התיק הרגיל, זה שמיועד למתבונן המתחיל, הוצאתי מתוכו את השמיכה והתעטפתי בה, כרסמתי אגס וחיכיתי.

לא ידעתי באיזה שעה זה קורה, אף אחד לא הסכים לומר לי, "תגלה בעצמך" אמרו.

ככה זה אצלנו, ידעתי את זה.

צריך להקריב כדי לדעת.

הסתובבתי לאחור לעבר הבית, דמיינתי או שצלליתה של אמא עברה ליד החלון?

חזרתי להביט בשמיים.

לפתע זה קרה,

קפצתי על רגלי בהתרגשות.

הצבע החל להשתנות, הכחול החשוך פינה את מקומו לצבעים יפייפיים , בוהקים!, זה הים שם אדום, כתום, צהוב ואפילו סגול!

הייתי מהופנט. עמדתי שעה אורכה בלי לזוז, פי פעור.

שמעתי את קולות השכווי, ופעם הראשונה בחיי קישרתי בין בוא השמש לבין קרקוריו.

חיים החלו לרחוש סביבי, חיות החלו להשמיע קולם, בני אדם יצאו לעמל יומם.

בשלב מסוים הבנתי שקיבלתי תשובה.

הוצאתי את מחברת הגילויים שלי ורשמתי-

זריחה- תופעת טבע עוצמתית מלאת חיות וצבעים אשר באה להראות לבריאה כי הגיע השעה המתאימה לקום משינה ולצאת לחיים.

סגרתי את המחברת מרוצה וחזרתי הביתה,

ניגשתי ישר למיטה ונפלתי עליה עייף.

הרגשה של אושר מילאה אותי, סיפוק.

כשעפעפיי כמעט ונעצמו הרגשתי את מגע ידה המלטף של אמא ואת הבל פיה כשהיא לחשה באוזני "חדוות הגילוי, בני".

sh.t.down

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
זה כל כך טוב?:unsure::)
אין אף הערה?

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כתיבה מאוד חוויתית יפה וצבעונית
וממש רואים שמי שכתב/ה את זה הוא צייר -- הכל מלא צבע

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה