אי אפשר שלא לאהוב את הצבע הזה, שכל כולו מביע אהבה ורכות. כן, בעוד אתם בטוחים שהצבע הורוד הוא מלך שבט הבנות, מסתבר כי במקום הכי אמיתי ופנימי, גם שבט הבנים והגברים אוהבים את הצבע הזה.

עוד לפני שנתייחס למרכיביו של הצבע (אדום ולבן) נשים לב כי גם במקורותיו הטבעיים, הצבע הורוד מאפיין אלמנטים של רגשות ואלמנטים של רכות.

shutterstock_174696800 (1) (Large).jpg


נתחיל מהוורד שהינו הפרח שעל שמו נקרא הצבע הורוד. הורד הוא אחד הפרחים שמסמלים חברות חיובית ותחושת נעימות וניחוח מרגיע.

הצבע הורוד מאפיין גם את לב האדם, הכליות והמוח האנושי שהם מרכז התחושה, החיבור והחיות של האדם. תינוקות מאופיינים בצבע ורדרד ולהבדיל צמחים ידידותיים ובעלי חיים בודדים ממש כמו פלמינגו, פרפרים, לטאות וכן הדולפין הוורוד אשר חיי במים מתוקים בנהרות האמזנוס ונמצא בסכנת הכחדה.


shutterstock_1312296620 (1) (Large).jpg


בשנה האחרונה בצבע הורוד הפך לפופולארי בתחום ההלבשה, בייחוד בהלבשה אלגנטית לאירועים. הגוונים שאפיינו את המודה היו בעיקר גווני ורוד פודרה, ורוד אפרסק, ורוד עתיק, וורד בייבי בהיר.


הצבע הוורוד נוצר מהשילוב של הצבע האדום ולבן.

בשל כך, הצבע הורוד מגשר בין מאפייניו של האדום שהם עזות, סומק, מאמץ, בולטות וחום רוח. לרוגע והנקיות של הצבע הלבן. שהינו צבע של חיבור עצמי, ביטחון עצמי, פתיחות והקשבה.


אכן הצבע הורוד בשל שילוב הצבעים שהינם הפכים, יוצר הרמוניה שמשתמעת כחיבור ואינטרקציה בין אנשים. פעלתנות, שלווה ונעימות והבעת רגשות.

בשל שדריו של הצבע האדום בצבע הורוד, מומלץ לא להשתמש הרבה בצבע זה בחדרי שינה, כי הורוד הינו צבע מעורר המניע לפעולה.

shutterstock_1120266092 (1) (Large).jpg


הצבע יעזור לכם לעודד את החיבור שלכם דרך רגשות של חמלה ואהבה לזולת.


מבחינה פסיכולוגית ורוד מזוהה עם חמלה, טיפוח ואהבה. הוא צעיר בגוונים הרכים שלו, ועם יותר אנרגיה בגוונים העמוקים יותר שלו.

ורוד הוא השראה, חם ומנחם, המצביע על תקווה לעתיד. הוא מרגיע ולא מאיים. מבחינה פיזיולוגית, הוא מרגיע את האנרגיות הרגשיות שלנו, מקל על תחושות של כעס, תוקפנות, נטישה והזנחה.


בעיצוב גראפי ועיצוב פנים, זהו צבע המשמש בדרך כלל בעסקים הקשורים לשוק הנשי כגון קוסמטיקה, אופנה ויופי. שילוב שלו עם צבעים כהים מעניק לו יותר תחכום וכוח.

כך למשל:
שילוב של ורוד עם חום- ישדר רצינות ואחריות.
שילוב עם כחול/סגול/צהוב- ישדר פעלתנות, ילדותיות וחמימות.
שילוב עם אפור- ישדר קרירות ואלגנטיות.
שילוב עם לבן- רכות ונקיות.shutterstock_347819828 (Large).jpg


עוד קצת על הצבע הורוד:


1. בשנים עברו נחשב הצבע הורוד לצבע המתאים לבנים והצבע הכחול לבנות. ההסבר שניתן הוא כי הצבע הורוד הוא החלטי ואילו הכחול הוא רגוע. ההיפוך בהגיון זה קרה דווקא בשלושת העשורים אחרונים.

2. משקפיים ורודות, יום ורוד, חלומות ורודים, וכל צירוף דומה, אינו אלא כדי להדגיש את החיוביות של המושגים. הצבע הורוד הוא צבע המשדר רוח חיובית ובשל כך הוא מאפיין צירופי לשון כגון אלו.

3. הפנתר הורוד היא אגדה בין לאומית מוכרת במיוחד, עוד משנות השמונים. באגדה הוצגה דמות של פנתר ורוד מצויירת, אשר הפכה ברבות הימים למותג שבני אותו דור, ודאי יוכלו לספר לכם עליו.